fbpx

Kutseeksamitest puhastusteeninduses

 

 

Puhastusvaldkonnas anti välja esimene kutsetunnistus 2004 aasta veebruaris

Tänaseks on kokku 2 564 kehtivat kutsetunnistust. Kutsetunnistus on pädevuse näitaja.

 

Puhastusvaldkonnas on võimalik taotleda alljärgnevaid kutseid:

  • Puhastustööde juht EKR tase 5– puhastustööde juht tegeleb puhastusteenuse korraldamise, juhtimise, arendamisega.
  • Puhastusteenindaja-juhendaja EKR tase 4– tegemist on objekti juhiga, kes juhendab, suunab uusi töötajaid, praktikante. Nende ametinimetuseks võib-olla ka abitöödejuhataja vms.
  • Puhastusteenindaja EKR tase 3– oskustega puhastusteenindaja
  • Puhastusteenindaja abiline EKR tase 2- puhastab vaid endale tuttavas töökeskkonnas, vajab igapäevast toetamist ja juhendamist. Tavaliselt tegemist erivajadustega õppuritega.

Tasemetel 3 ja 4 saab soovi korral ka spetsialiseeruda eripuhastustöödele või toateenindusele. Esimesed pilooteksamid toateeninduses toimusid just 2019 kevadel. Kevad on olnud eksamite tihe ning uusi kutsetunnistuse omanikke lisandus 228 inimest. Eriline rõõm on tõdeda, et Eestimaal on 27 uut Puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistuse omanikku. Puhastusteenuse sujumises on oluline roll just puhastustööde juhi pädevusel. Oskaja juht on teenuse õnnestumise võtmeteisikuks, ta on justkui „paljundusmasin“. Tema teadmised ja oskused kajastuvad ka töötajatel. Nii head, kui halvad oskused paljunevad…. Eelnev on põhjuseks miks on koristushangetel tavapäraseks nõudeks Puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistus. Tellijad eeldavad oskustega juhte töid korraldama.

Sellel kevadel toimunud eksamitel puhastustööde juhtidelt kõlama jäänud hetke puhastusteenuse murekohad:

  • Tööjõunappus, mis takistab nii teenuse pakkumist, kui arendamist. Otsitakse lahendusi, väljapääse.
  • Pakkumustel toodud lubaduste ja tegelike võimaluste vahel tasakaalu leidmine
  • Kui minna sügavuti teenuse analüüsiga, püüdes välja selgitada, mis tegelikult objektil toimub, siis võib leida nii mõndagi üllatavat ja mõtlemapanevat. Arendamist väärivat ja optimaalsemat tegutsemist on võimalik siiski saavutada ja tänu eksamitöö kirjutamisele, ettevalmistamisele on nii mõndagi väärtuslikku leitud ja juurutatud reaalses elus.

Järgmine Puhastustööde juht tase 5 kutseeksam on tulemas 10.jaanuaril 2020, dokumentide esitamine 10.detsembriks 2019. Sinna maani on piisavalt aega, et vajadusel oma teadmisi arendada! Samal eksamil toimub ka kehtivuse lõpetanud Puhastustööde juht tase 5 kutsete taastõendamine. Info kutseeksamite kohta meie kodulehelt- https://puhastusekspert.ee/kutse-andmine/

Kui soovid meie abi teadmiste, oskuste arendamisel, siis on abiks koolituskalender- https://puhastusekspert.ee/courses/

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi