fbpx

Kutseeksamitest puhastusteeninduses

 

 

Puhastusvaldkonnas anti välja esimene kutsetunnistus 2004 aasta veebruaris

Tänaseks on kokku 2 564 kehtivat kutsetunnistust. Kutsetunnistus on pädevuse näitaja.

 

Puhastusvaldkonnas on võimalik taotleda alljärgnevaid kutseid:

  • Puhastustööde juht EKR tase 5– puhastustööde juht tegeleb puhastusteenuse korraldamise, juhtimise, arendamisega.
  • Puhastusteenindaja-juhendaja EKR tase 4– tegemist on objekti juhiga, kes juhendab, suunab uusi töötajaid, praktikante. Nende ametinimetuseks võib-olla ka abitöödejuhataja vms.
  • Puhastusteenindaja EKR tase 3– oskustega puhastusteenindaja
  • Puhastusteenindaja abiline EKR tase 2- puhastab vaid endale tuttavas töökeskkonnas, vajab igapäevast toetamist ja juhendamist. Tavaliselt tegemist erivajadustega õppuritega.

Tasemetel 3 ja 4 saab soovi korral ka spetsialiseeruda eripuhastustöödele või toateenindusele. Esimesed pilooteksamid toateeninduses toimusid just 2019 kevadel. Kevad on olnud eksamite tihe ning uusi kutsetunnistuse omanikke lisandus 228 inimest. Eriline rõõm on tõdeda, et Eestimaal on 27 uut Puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistuse omanikku. Puhastusteenuse sujumises on oluline roll just puhastustööde juhi pädevusel. Oskaja juht on teenuse õnnestumise võtmeteisikuks, ta on justkui „paljundusmasin“. Tema teadmised ja oskused kajastuvad ka töötajatel. Nii head, kui halvad oskused paljunevad…. Eelnev on põhjuseks miks on koristushangetel tavapäraseks nõudeks Puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistus. Tellijad eeldavad oskustega juhte töid korraldama.

Sellel kevadel toimunud eksamitel puhastustööde juhtidelt kõlama jäänud hetke puhastusteenuse murekohad:

  • Tööjõunappus, mis takistab nii teenuse pakkumist, kui arendamist. Otsitakse lahendusi, väljapääse.
  • Pakkumustel toodud lubaduste ja tegelike võimaluste vahel tasakaalu leidmine
  • Kui minna sügavuti teenuse analüüsiga, püüdes välja selgitada, mis tegelikult objektil toimub, siis võib leida nii mõndagi üllatavat ja mõtlemapanevat. Arendamist väärivat ja optimaalsemat tegutsemist on võimalik siiski saavutada ja tänu eksamitöö kirjutamisele, ettevalmistamisele on nii mõndagi väärtuslikku leitud ja juurutatud reaalses elus.

Järgmine Puhastustööde juht tase 5 kutseeksam on tulemas 10.jaanuaril 2020, dokumentide esitamine 10.detsembriks 2019. Sinna maani on piisavalt aega, et vajadusel oma teadmisi arendada! Samal eksamil toimub ka kehtivuse lõpetanud Puhastustööde juht tase 5 kutsete taastõendamine. Info kutseeksamite kohta meie kodulehelt- https://puhastusekspert.ee/kutse-andmine/

Kui soovid meie abi teadmiste, oskuste arendamisel, siis on abiks koolituskalender- https://puhastusekspert.ee/courses/

Koolituskalender

Kõik koolitused

Artiklid

Vaata kõiki

Kogemusi hankimas üheks maailma puhtaimaks lennujaamaks kuulutatud Seattle lennujaamas

Helge Alt külastas 12.oktoobril 2022 reisil olles Seattle lennujaama, kus on kasutusel meie hea koostööpartneri Optiqo elektroonsed koristuse seiresüsteemid. Kasutatakse QlvrBoxe klientide külastatavuse jälgimiseks ning sama süsteem võimaldab registreerida tööaega vaid kiipkaardiga. Koos Qlverboxiga on QR-koodiga ka klientide tagasiside küsitlus. Tagasisidet võib anda erinevate teemade kohta eraldi. Näiteks kui ei olda rahul puhtusega või on hoopis WC-poti kaas katki. Tagasiside jõuab automaatselt kokkulepitud inimeseni, kes saab asuda tegelema vastava probleemi kõrvaldamisega.

Loe edasi

Intervjuu Aasta koolitaja 2022 Helgega

Otsustasime teha intervjuu Aasta koolitaja 2022 Helge Aldiga, et rääkida täpsemalt koolitamisest ja koolitajaks olemisest.

Loe edasi

Kuluefektiivne vajaduspõhine puhastamine – INSTA 800 standard kliendi vaates

Puhastusekspert ja Erasmus+ koostööprojekti Cost Effective, Need Based cleaning INSTA800 partnerid kogunesid 13.-15. juuni 2022 Riias, et töötada välja efektiivsed koolitusprogrammid ja -metoodikad INSTA800 teadmistele.

Loe edasi

Mida toob kaasa see, kui puhastusteenindajal ei jätku lappe?

Oleme viimasel ajal korraldanud mitmeid huvitavaid koristustööde auditeid, leidmaks potentsiaali koristuse efektiivsuse tõstmiseks.

Loe edasi