fbpx

UUS! INSTA kui tulemuspõhise koristuse tööriist (2 akadeemilist tundi)

09.11.2022 - 09.11.2022

Koristamise eesmärk on puhtus. See tundub iseenesest mõistetav. Kui aga vaadata tegelikkust, siis sageli tehakse regulaarselt teatud tegevusi- koristatakse, aga tulemuseks võib-olla mustuse ühtlane kandmine pinnale, nii mõnigi koht jääb hoopis tähelepanuta. Sellistes ruumides viibides tuntakse rahulolematust, ebamugavust. Inimese keha on õppinud reageerima mustusele. Läbi ajaloo on puhtusega olnud seotud haigused ja seeläbi ka surm. Vahel on ka raske täpselt öelda, mis konkreetselt rahulolematust põhjustab. Nii tunnebki teenuse ostja, et ei saa teenust, mida on ostnud ning samas teenuse pakkujal on tunne, et klient nõuab liigset. Kõik on rahulolematud, räägitakse justkui erinevat keelt.

Milline on väljapääs?

Oluline, et peale koristust on puhas – mustus, mis nendes ruumides olla ei tohi, on eemaldatud. Absoluutselt puhtaid ruume ei eksisteeri, alati on küsimus mil määral võib mustust olla, et saame öelda, et ruum on puhas – operatsioonisaal, kontor, garaaž on erinevatel juhtudel puhtad. Põhjamaade standard INSTA800, mis Eestis on EVS914 Koristustööde kokkuleppimine ja hindamine, loob süsteemi kuidas üheselt kokku leppida puhtusastmed ning kuidas pistelise kontrolliga määratleda saavutatud kvaliteeditase ja üheselt aru saada, kus on puudjääke või mida tehakse liigselt.

Koolitusel tutvume INSTA800, kui tööriistaga vajaduspõhise koristamise korraldamisel.

Oleme Eesti Töötukassa koolituskaardi partner!

Õppekavarühm: koduteenindus

Õppekava koostamise alused: B.3.4 Koristustööde juhtimine

Koolituse läbinud isik:

  • Teab INSTA800 (EVS 914) kasutamise võimalusi
  • Teab tulemuspõhise koristuse nurgakivisid

Sihtrühm: koristusteenuse ostjate esindajad, puhastusvaldkonna kvaliteedijuhid, teenindusjuhid, töödejuhatajad, jt puhastusteenuse eest vastutajad

Õppe alustamise tingimused: Puuduvad

Õppe kogumaht: 2 akadeemilist tundi auditoorset tööd

Õppekeskkond: Veeb – MS Teams

Õppevahendid: Materjalid veebikeskkonnas

Õppeprotsess: Õpe toimub vastavalt tunniplaanile

Koolituse sisu:

  • Puhtuse väärtus
  • Tulemuspõhine koristus- kui sageli, kui puhas?
  • INSTA800 (EVS 914) kasutamise võimualused ja eripärad

Õppemeetodid: Auditoorne õpe 2 akadeemilist tundi

Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused: hindamist ei toimu

Väljastatud dokumendid: Tõend

Koolitajad: Helge Alt

Koolituse info

Toimumisajad:
09.11.2022, kell: 11:00 - 12:30

Asukoht (kõik): MS Teams

Sisaldab: koolituse läbinutele tõend

Soovitused: kui samal koolitusel soovib osaleda ühest ettevõttest kolm ja enam osalejat, siis küsi personaalset pakkumust merlin@puhastusekspert.ee

Loobumine: kirjalikul loobumisel (e-mail) vähemalt 3 tööpäeva enne koolitust tagastatakse 50% osalustasust. Koolitusele mitteilmumisel või hilisemal teatamisel osalustasu ei tagastata

Hind: 39 € + KM

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi