fbpx

Majavammist- puust ja punaseks. Ennetamine, avastamine ja tõrje.

Juba ainuüksi sõna „majavamm“ tekitab inimestes õõvastust, kui see seen on aga majas elukoha leidnud, siis on lisaks negatiivsetele tunnetele suur ka majanduslik kahju. Majavamm on võimeline lagundama paari aasta vanuse puitpõranda pisikesteks pruunideks kuubikuteks ning tekitama hoonetes avariiohtliku olukorra.

39,00 

Kategooria:

Selles raamatus on majavammi arengu ennetamiseks toodud konstruktsioonide ja lahenduste kirjeldused lihtsas vormis, millest peaks aru saama iga asjalik ehitusmees ning hooneomanik, ehk õpetused on kirjutatud „puust ja punaseks“ vormis. Raamatus on 48 selgitavat joonist ja üle 90 foto. Välja on toodud nii põrandate, seinte kui ka katuste lahendusi, seda eriti renoveerimiseks, kus majavammi tekkerisk on kõige suurem, kuid häid mõtteid saab ka uute hoonete ehitamiseks. Kokku 196 lehekülge häid teadmisi, kusjuures üle poole raamatust on pühendatud niiskuskahjustuste ja majavammi ennetamisele.

Käesoleva raamatu alustalaks on praktilised kogemused. Siia on koondatud aastakümnete jooksul autori poolt üle vaadatud tuhandete hoonete andmed, sadade koolituste, seminaride, töötubade ja konverentside materjalid ning heade välisriikide mentorite õpetused.

Tagasiside

  • Rändmeistri juhtivinsener Ain Pihl: „Väga põhjalik ja vajalik raamat, see peaks olema ehitajale kohustuslik kirjandus.“;
  • OÜ Vennad Ehitus vastutav ehitusinsener Andrus Mutli: „Kui kahtled omaenese teadmistes, siis see raamat on parim abivahend vigade ennetamiseks ja parandamiseks.“;
  • AS Restor peaarhitekt Mart Keskküla: „Loodan, et see raamat saab samasuguse praktilise kasutuse osaliseks nagu Arvo Veski raamatud“

Artiklid

Vaata kõiki

Objekti koristustulemuse eeldus puhtusele vs tegelikkus

Kuidas teame, kas oleme koristusega rahul? Selleks vajame tagasisidet ja ühtset arusaama sellest, mis on puhas ja milline mustus peab olema eemaldatud, et saaks öelda, et töö on hästi tehtud. Sageli ringleb koristuses vaid negatiivne tagasiside – kui midagi ei ole nii nagu peab, siis info liigub ja hakatakse probleemiga tegelema. Kui kõik on hästi, siis see on justkui normaalne ja sellest ei ole vaja rääkida. Motiveeritud tööks vajab inimene kindlasti positiivset tagasisidet, seda ka koristuses.

Loe edasi

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta kodus siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi