fbpx

UV – pliiats (pakk)

UV – pliiatsi kasutamine annab hea võimaluse veenduda, et pinnad oleksid piisavalt puhastatud. Kirjutatu on nähtav pliiatsi otsas oleva UV- valguse abil.
Pakk sisaldab 4 UV- pliiatsit.

15,00 

Kategooria:

Koristamisel on oluline pöörata tähelepanu puutepindade puhastamisele, seda ka juhul kui need näivad puhtad. Silmaga ei ole näha orgaanilist ja mikroobilist mustust. Samas on selline mustus eemaldatav veega sobivalt niisutatud mikrokiudlapiga piisavalt tugevasti pühkides.

Tehes pindadele pliiatsiga jälgi, näiteks kirjutades kuupäeva, ei ole seda silmaga näha, kuid piisavalt tugevalt pühkides eemaldub nii mustus kui ka pliiatsi jälg. Nii on hea pöörata tähelepanu puutepindade puhtusele, aga ka veenduda sobilikus pühkimisviisis. Kui pinda ei ole puhastatud või piisavalt tugevalt pühitud, siis jääb pliiatsi jälg pinnale alles ja seda on võimalik kontrollida pliiatsi otsas oleva UV- lambiga.

NB! Jälgi tasub jätta siledatele pindadele, poorsetel pindadel võib UV pliiatsi tekitatud jälg jääda pooridesse.

Tutvustav video
Artiklid

Vaata kõiki

Mustuse ja soovitud puhtuse mõju tööajale

Puhastusekspert on kolmandat aastat Erasmus+ koostööprojekti „Cost Effective, Need Based cleaning INSTA800“ eestvedaja. Projekti eesmärgiks on seitsme INSTA800 kasutajariigi kogemuste vahetamine ning ühiselt uute materjalide koostamine, mis aitavad kaasa vajaduspõhise koristuse rakendamisele.

Loe edasi

Projekti „Kuluefektiivne vajaduspõhine koristamine – INSTA 800“ tulemuste tutvustus

Puhastusekspert on rahvusvaheline puhastusvaldkonna eestvedaja Eestis. Peame oluliseks nii teiste õpetamist ja juhendamist kui ka ise olla õppija rollis. Selleks, et koguda teadmisi ja end harida, algatas Puhastusekspert rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Kuluefektiivne vajaduspõhine koristamine – INSTA 800“. INSTA 800 (Eestis EVS 914 Koristustööde kvaliteedi kokku leppimine ja hindamine) on ametlik standard seitsmes riigis. Selleks kaasatigi Taani, Rootsi, Soome, Norra, Islandi ja Läti partnerid, et jagada standardi kasutamise kogemusi ning sellest tulenevalt luua uued materjalid, mis ühtlustaksid standardi kasutamist. Projekti tulemusi esitlesimegi 25.mail toimunud seminaril.

Loe edasi

Uuenenud puhastusteenindaja kutsestandard

5.mail 2022 kinnitas Teeninduse Kutsenõukogu uuenenud puhastusvaldkonna kutsestandardid järgnevaks 5 aastaks. Kuni 1.märts 2023 võib vastavalt kinnitatud hindamisstandardile kutseandmist läbi viia vanadel alustel tasemeõppijatele. Hetkel ei ole kutseandmise protsessis midagi muutunud. Kevadised eksamid toimuvad tavapäraselt.

Loe edasi

Puhastustoodete ja -teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid

1.jaanuaril 2022 jõustus keskkonnaministri määrus nr 35 „Hankelepingu esemeks olevate toodete ja teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid ja nende kohta riigihangete alusdokumentides kehtestatavad tingimused“. Määrus keskendub keskkonnahoidliku puhastusteenuse pakkumisele.

Loe edasi