fbpx

Sauna ja pesuruumi puhastamise põhinipid

E- koolitus: Sauna ja pesuruumi puhastamise põhinipid, kus tutvustatakse vajalikke meetodeid, tarvikuid ja puhastusaineid ning tänu saadud teadmistele saad oma vannitoa kergesti särama. Koolituse pikkus 1,5 h.

20,00 

Kategooria:

Saun ja pesuruumid on hügieeniga seotud – seal peseme, saame puhtaks. Samas on need ka kohad, kust on võimalik saada erinevaid nakkuseid. Saunas ja pesuruumides on erinevat mustust, näiteks ihurasv ja veest tulenev sete. Need aga eeldavad erinevate koristusainete kasutust. Teeme selgeks, milliseid aineid erinevate mustuste puhul kuidas kasutada. Must pesuruum on silmaga näha ja ninaga tunda, samas on märgades ruumides olulisel määral ka mustust, mida silmaga ei näe. Seega teadlik lähenemine aitab kerge vaevaga eemaldada nii nähtava kui ka nähtamatu mustus.

E-koolitusel: Sauna ja pesuruumide puhastamise põhinipid toome välja kõige olulisemad põhimõtted puhastamisel ning kuidas mingeid aineid ja tarvikuid kasutada.

Veebikoolitus tagab ligipääsu õppematerjalidele Coursy õpikeskkonnas alates makse laekumise päevast ja kehtib 3 kuud (90 päeva).

Käsitlevad teemad

  • Sissejuhatus koolitusse
  • Saunas ja pesuruumis leiduv mustus – kõike ju ei näe?
  • Milliseid töövahendeid vajame?
  • Kuidas eemaldada setteid ja lüüa kraanid läikima?
  • Kuidas puhastada saunalava?
  • Kuidas saada klaaspinnad kergelt särama?
  • Koristusained vannituppa ja sauna
  • Happelise aine turvaline kasutamine
  • Pesuruum ja ebameeldiv lõhn
  • Elulised näited (videomaterjal) erinevate objektide puhastamiseks (trapp, kraan, klaassein jne)

Artiklid

Vaata kõiki

Projekti „Kuluefektiivne vajaduspõhine koristamine – INSTA 800“ tulemuste tutvustus

Puhastusekspert on rahvusvaheline puhastusvaldkonna eestvedaja Eestis. Peame oluliseks nii teiste õpetamist ja juhendamist kui ka ise olla õppija rollis. Selleks, et koguda teadmisi ja end harida, algatas Puhastusekspert rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Kuluefektiivne vajaduspõhine koristamine – INSTA 800“. INSTA 800 (Eestis EVS 914 Koristustööde kvaliteedi kokku leppimine ja hindamine) on ametlik standard seitsmes riigis. Selleks kaasatigi Taani, Rootsi, Soome, Norra, Islandi ja Läti partnerid, et jagada standardi kasutamise kogemusi ning sellest tulenevalt luua uued materjalid, mis ühtlustaksid standardi kasutamist. Projekti tulemusi esitlesimegi 25.mail toimunud seminaril.

Loe edasi

Uuenenud puhastusteenindaja kutsestandard

5.mail 2022 kinnitas Teeninduse Kutsenõukogu uuenenud puhastusvaldkonna kutsestandardid järgnevaks 5 aastaks. Kuni 1.märts 2023 võib vastavalt kinnitatud hindamisstandardile kutseandmist läbi viia vanadel alustel tasemeõppijatele. Hetkel ei ole kutseandmise protsessis midagi muutunud. Kevadised eksamid toimuvad tavapäraselt.

Loe edasi

Puhastustoodete ja -teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid

1.jaanuaril 2022 jõustus keskkonnaministri määrus nr 35 „Hankelepingu esemeks olevate toodete ja teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid ja nende kohta riigihangete alusdokumentides kehtestatavad tingimused“. Määrus keskendub keskkonnahoidliku puhastusteenuse pakkumisele.

Loe edasi

Mikroobide hävitamise erinevad viisid koristuses

Märtsi alguses toimus PhD Tuula Suontamo koolitus ”Koristamine värskeimate uurimistulemuste valguses” mis tõi osalejateni kahe suurema uuringu tulemused ja tõhusamad viisid mikroobide hävitamises. Järgnevalt on toodud lühiülevaade erinevatest mikroobide hävitamise meetoditest, mida koristusmaailmas täna Euroopas kasutatakse.

Loe edasi