fbpx

Teadlikult kodu korda

E-koolitus: Teadlikult kodu korda, kus tutvustatakse vajalikke meetodeid, puhastustarvikuid ja -aineid, ning tänu saadud baasteadmistele oskad oma kodus koristada nagu tõeline proff. Koolituse pikkus 1,5 h.

20,00 

Kategooria:

Kõik me armastame puhtust, puhas tuba tundub kuidagi suurem ja avaram. Puhtusel on oluline roll meie heaolule ja tervisele. Võib öelda, et iga inimene igatseb puhtuse järele. Samas võib kodune koristus olla suur ja ebameeldiv väljakutse. Samuti ajab segadusse pakutavate koristusainete ja tarvikute küllus ning siis veel reklaamid ja erinevad koduesitlused, kus näidatakse kui must on Su kodu ja mis pahatihti kannavad edasi ka valeinformatsiooni.

Tegelikult on lahendused lihtsad ja koduse mustuse saab eemaldatud kergelt, kohati mängeldes. Just seda tutvustabki e-koolitus: “Teadlikult kodu korda“, kus keskendutakse koristamises kõige olulisemale ja tutvustatakse, milliste tarvikute ja ainetega saab kodu lihtsalt ja teadlikult puhtana hoida.

Veebikoolitus tagab ligipääsu õppematerjalidele Coursy õpikeskkonnas alates makse laekumise päevast ja kehtib 3 kuud (90 päeva).

Käsitlevad teemad

  • Sissejuhatus koolitusse/tutvustus
  • Mustuse/puhtuse mõju meie heaolule ja tervisele
  • Millised tüüpilisi vigu tehakse koristamisel?
  • Lihtsad sammud tõhusaks puhastuseks- ahju ja vaiba puhastuse näitel
  • Millised tarvikud teevad koristamise lihtsaks? Ootamatuid ja põnevaid lahendusi
  • Milliseid puhastusaineid tegelikult koju vajame?
  • Kui niiskeks teha koristuslapp? Miks?
  • Elulised näited ja olulised nipid (videomaterjal) koristustarvikute kohta ja kuidas neid professionaalselt kasutada

Artiklid

Vaata kõiki

Mustuse ja soovitud puhtuse mõju tööajale

Puhastusekspert on kolmandat aastat Erasmus+ koostööprojekti „Cost Effective, Need Based cleaning INSTA800“ eestvedaja. Projekti eesmärgiks on seitsme INSTA800 kasutajariigi kogemuste vahetamine ning ühiselt uute materjalide koostamine, mis aitavad kaasa vajaduspõhise koristuse rakendamisele.

Loe edasi

Projekti „Kuluefektiivne vajaduspõhine koristamine – INSTA 800“ tulemuste tutvustus

Puhastusekspert on rahvusvaheline puhastusvaldkonna eestvedaja Eestis. Peame oluliseks nii teiste õpetamist ja juhendamist kui ka ise olla õppija rollis. Selleks, et koguda teadmisi ja end harida, algatas Puhastusekspert rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Kuluefektiivne vajaduspõhine koristamine – INSTA 800“. INSTA 800 (Eestis EVS 914 Koristustööde kvaliteedi kokku leppimine ja hindamine) on ametlik standard seitsmes riigis. Selleks kaasatigi Taani, Rootsi, Soome, Norra, Islandi ja Läti partnerid, et jagada standardi kasutamise kogemusi ning sellest tulenevalt luua uued materjalid, mis ühtlustaksid standardi kasutamist. Projekti tulemusi esitlesimegi 25.mail toimunud seminaril.

Loe edasi

Uuenenud puhastusteenindaja kutsestandard

5.mail 2022 kinnitas Teeninduse Kutsenõukogu uuenenud puhastusvaldkonna kutsestandardid järgnevaks 5 aastaks. Kuni 1.märts 2023 võib vastavalt kinnitatud hindamisstandardile kutseandmist läbi viia vanadel alustel tasemeõppijatele. Hetkel ei ole kutseandmise protsessis midagi muutunud. Kevadised eksamid toimuvad tavapäraselt.

Loe edasi

Puhastustoodete ja -teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid

1.jaanuaril 2022 jõustus keskkonnaministri määrus nr 35 „Hankelepingu esemeks olevate toodete ja teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid ja nende kohta riigihangete alusdokumentides kehtestatavad tingimused“. Määrus keskendub keskkonnahoidliku puhastusteenuse pakkumisele.

Loe edasi