fbpx

Kutseeksamitest puhastusteeninduses

 

 

Puhastusvaldkonnas anti välja esimene kutsetunnistus 2004 aasta veebruaris

Tänaseks on kokku 2 564 kehtivat kutsetunnistust. Kutsetunnistus on pädevuse näitaja.

 

Puhastusvaldkonnas on võimalik taotleda alljärgnevaid kutseid:

  • Puhastustööde juht EKR tase 5– puhastustööde juht tegeleb puhastusteenuse korraldamise, juhtimise, arendamisega.
  • Puhastusteenindaja-juhendaja EKR tase 4– tegemist on objekti juhiga, kes juhendab, suunab uusi töötajaid, praktikante. Nende ametinimetuseks võib-olla ka abitöödejuhataja vms.
  • Puhastusteenindaja EKR tase 3– oskustega puhastusteenindaja
  • Puhastusteenindaja abiline EKR tase 2- puhastab vaid endale tuttavas töökeskkonnas, vajab igapäevast toetamist ja juhendamist. Tavaliselt tegemist erivajadustega õppuritega.

Tasemetel 3 ja 4 saab soovi korral ka spetsialiseeruda eripuhastustöödele või toateenindusele. Esimesed pilooteksamid toateeninduses toimusid just 2019 kevadel. Kevad on olnud eksamite tihe ning uusi kutsetunnistuse omanikke lisandus 228 inimest. Eriline rõõm on tõdeda, et Eestimaal on 27 uut Puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistuse omanikku. Puhastusteenuse sujumises on oluline roll just puhastustööde juhi pädevusel. Oskaja juht on teenuse õnnestumise võtmeteisikuks, ta on justkui „paljundusmasin“. Tema teadmised ja oskused kajastuvad ka töötajatel. Nii head, kui halvad oskused paljunevad…. Eelnev on põhjuseks miks on koristushangetel tavapäraseks nõudeks Puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistus. Tellijad eeldavad oskustega juhte töid korraldama.

Sellel kevadel toimunud eksamitel puhastustööde juhtidelt kõlama jäänud hetke puhastusteenuse murekohad:

  • Tööjõunappus, mis takistab nii teenuse pakkumist, kui arendamist. Otsitakse lahendusi, väljapääse.
  • Pakkumustel toodud lubaduste ja tegelike võimaluste vahel tasakaalu leidmine
  • Kui minna sügavuti teenuse analüüsiga, püüdes välja selgitada, mis tegelikult objektil toimub, siis võib leida nii mõndagi üllatavat ja mõtlemapanevat. Arendamist väärivat ja optimaalsemat tegutsemist on võimalik siiski saavutada ja tänu eksamitöö kirjutamisele, ettevalmistamisele on nii mõndagi väärtuslikku leitud ja juurutatud reaalses elus.

Järgmine Puhastustööde juht tase 5 kutseeksam on tulemas 10.jaanuaril 2020, dokumentide esitamine 10.detsembriks 2019. Sinna maani on piisavalt aega, et vajadusel oma teadmisi arendada! Samal eksamil toimub ka kehtivuse lõpetanud Puhastustööde juht tase 5 kutsete taastõendamine. Info kutseeksamite kohta meie kodulehelt- https://puhastusekspert.ee/kutse-andmine/

Kui soovid meie abi teadmiste, oskuste arendamisel, siis on abiks koolituskalender- https://puhastusekspert.ee/courses/

Koolituskalender

Kõik koolitused

Rahvusvahelise projekti “Cost Effective, Need Based Cleaning – INSTA 800” avakohtumine

14-15.oktoober 2019 toimus Erasmus+ projekti „Cost Effective, Need Based Cleaning INSTA800“ avakohtumine Tallinnas.

Loe edasi

Messireisile ISSA Interclean Amsterdami, 13-15.mai 2020

Tule meiega meeldejäävale messireisile!

Loe edasi

Puhastusekspert koolitas Jõhvis ajateenijaid

Viienda oktoobri varahommikul võtsime autoga suuna Jõhvi poole, olenemata libedast teest ja lörtsist, mis meid Jõhvis ees ootas. Nimelt suundusime koolitama 50-60 ajateenijat, kuidas koristada ruume eesmärgipäraselt ja kuidas korraldada koristustegevust (milliseid tarvikuid kasutada, millised on erinevad mustuseliigid, milliseid ained ja millises koguses neid kasutada, kuidas koristustarvikuid hooldada ja hoiustada).

Loe edasi

Puhastusekspert osales sügisseminaril „Puhas eesmärk“

Juba 15-ndat korda korraldas Puhastusimport sügisseminari, kus ka meie rõõmsalt osalesime. Terve päeva vältel oli jällenägemiserõõmu, kohtumisi ja kallistusi hulgaliselt. Nii nagu Tauri Tallermaa ütles, tegemist oli ühe suure suguvõsakokkutulekuga. Lisaks toredatele kohtumistele oli nii mõndagi kõrva taha panna seminaridelt.

Loe edasi