fbpx

Kutseeksamitest puhastusteeninduses

 

 

Puhastusvaldkonnas anti välja esimene kutsetunnistus 2004 aasta veebruaris

Tänaseks on kokku 2 564 kehtivat kutsetunnistust. Kutsetunnistus on pädevuse näitaja.

 

Puhastusvaldkonnas on võimalik taotleda alljärgnevaid kutseid:

  • Puhastustööde juht EKR tase 5– puhastustööde juht tegeleb puhastusteenuse korraldamise, juhtimise, arendamisega.
  • Puhastusteenindaja-juhendaja EKR tase 4– tegemist on objekti juhiga, kes juhendab, suunab uusi töötajaid, praktikante. Nende ametinimetuseks võib-olla ka abitöödejuhataja vms.
  • Puhastusteenindaja EKR tase 3– oskustega puhastusteenindaja
  • Puhastusteenindaja abiline EKR tase 2- puhastab vaid endale tuttavas töökeskkonnas, vajab igapäevast toetamist ja juhendamist. Tavaliselt tegemist erivajadustega õppuritega.

Tasemetel 3 ja 4 saab soovi korral ka spetsialiseeruda eripuhastustöödele või toateenindusele. Esimesed pilooteksamid toateeninduses toimusid just 2019 kevadel. Kevad on olnud eksamite tihe ning uusi kutsetunnistuse omanikke lisandus 228 inimest. Eriline rõõm on tõdeda, et Eestimaal on 27 uut Puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistuse omanikku. Puhastusteenuse sujumises on oluline roll just puhastustööde juhi pädevusel. Oskaja juht on teenuse õnnestumise võtmeteisikuks, ta on justkui „paljundusmasin“. Tema teadmised ja oskused kajastuvad ka töötajatel. Nii head, kui halvad oskused paljunevad…. Eelnev on põhjuseks miks on koristushangetel tavapäraseks nõudeks Puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistus. Tellijad eeldavad oskustega juhte töid korraldama.

Sellel kevadel toimunud eksamitel puhastustööde juhtidelt kõlama jäänud hetke puhastusteenuse murekohad:

  • Tööjõunappus, mis takistab nii teenuse pakkumist, kui arendamist. Otsitakse lahendusi, väljapääse.
  • Pakkumustel toodud lubaduste ja tegelike võimaluste vahel tasakaalu leidmine
  • Kui minna sügavuti teenuse analüüsiga, püüdes välja selgitada, mis tegelikult objektil toimub, siis võib leida nii mõndagi üllatavat ja mõtlemapanevat. Arendamist väärivat ja optimaalsemat tegutsemist on võimalik siiski saavutada ja tänu eksamitöö kirjutamisele, ettevalmistamisele on nii mõndagi väärtuslikku leitud ja juurutatud reaalses elus.

Järgmine Puhastustööde juht tase 5 kutseeksam on tulemas 10.jaanuaril 2020, dokumentide esitamine 10.detsembriks 2019. Sinna maani on piisavalt aega, et vajadusel oma teadmisi arendada! Samal eksamil toimub ka kehtivuse lõpetanud Puhastustööde juht tase 5 kutsete taastõendamine. Info kutseeksamite kohta meie kodulehelt- https://puhastusekspert.ee/kutse-andmine/

Kui soovid meie abi teadmiste, oskuste arendamisel, siis on abiks koolituskalender- https://puhastusekspert.ee/courses/

Koolituskalender

Kõik koolitused

Desinfitseerimine, kui turvatunde loomine?

Desinfitseerimine on saanud igapäevaseks nähtuseks kõikjal. Võitlus nähtamatu vaenlasega SARS-CoV-2 on maailma oluliselt muutnud ja teema on tõsine. Samas kas desinfitseerimine tõesti päästab maailma? Või hoopis vastupidi- toob kaasa uued hädad? Desinfitseerivate ainete kasutamine kõikjal ja kõigeks tundub sageli olevat „norm“. Seda kasutatakse nö „rahva rahustamiseks“

Loe edasi

Teadlikult loodud puhtus

Me võitleme nähtamatu vaenlasega – SARS-CoV-2. Silmaga ei ole võimalik hinnata, mis eemaldab viiruse pinnalt ja mis mitte. Teadlikkus on senisest veelgi olulisem.
Oleme viimastel nädalatel palju võtnud erinevatest kohtades orgaanilise mustuse, mikroobide kasvu ja koristusmeetodite tulemuslikkuse hindamiseks proove. Võime väita, et kõik võetud proovid räägivad ühte keelt.

Loe edasi

Desinfitseerimine – kuidas seda teha ja mis on eesmärk?

Puhastusekspert koostöös Terviseametiga jagab soovitusi viiruse leviku tõkestamisel

Loe edasi

Targalt puhtaks ka eriolukorras

Head kliendid ja koostööpartnerid!

Loe edasi