fbpx

Mida uut ja õpetliku kogesime suvekoolis?

Juba traditsiooniks saanud suvekool toimus sel aastal 9-ndat korda rekordarv õpihimuliste osalejatega. Selle aasta suvekooli teemaks oli meil klaaspinnad, mida leidub igas hoones ja mille puhastamine, hooldamine ei olegi alati nii lihtne kui sageli arvame. Klaas nõuab õiget lähenemist arvestades pinnal olevat mustuse tüüpi ja hulka.

Mida olulist kogesime ja õppisime?

  • Sageli halli, tuhmi ja värvilisena paistvad klaaspinnad on puhastusainega üledoseeritud ning seetõttu kinnitub mustus kiiremini ja kergemalt (sh tolm). Mustuse kiiremal kinnitumisel kulub nende puhtana hoidmiseks asjatut tööaega ja raha.
  • Üledoseeritud klaaspinda on keerulisem ja tööajamahukam puhastada. Mitmel korral selgus praktiliste katsetuste käigus, et nii mitu kihti ainet = sama palju puhastuskordi.
  • Oluline on kasutada kvaliteetseid tarvikuid – eriti suurt rolli mängib kvaliteetne klaasikuivataja, mis on pehme ja vastupidava kummiga.
  • Üledoseeritud pindade puhastamine on efektiivne veega.
  • Töödeldud veega puhastamine kiirendab puhastusprotsessi ja säästab tööaega.
  • Efektiivne on kasutada mikrokiud koristustekstiile, mis eemaldavad klaaspinnalt mustuse veega.
  • Raskesti ligipääsetavate pindade ja vee tilkumise vähendamiseks on soovitatav kasutada elektrilisi klaasikuivatajaid
  • Klaaspindade puhastamine on efektiivne ja kiire kutseoskuste kasutamisel.

Klaaspindade puhastamine on meeldiv ja rõõmus kui valdad teadmisi ja oskusi, kuidas klaaspindu õigesti hooldada.

Kui Sinagi soovid oma kutseoskuski parandada, tööefektiivsust tõsta ja töötulemust parandada siis vali sobiv koolitus meie koolituskalendrist

 

 

 

Koolituskalender

Kõik koolitused

Desinfitseerimine, kui turvatunde loomine?

Desinfitseerimine on saanud igapäevaseks nähtuseks kõikjal. Võitlus nähtamatu vaenlasega SARS-CoV-2 on maailma oluliselt muutnud ja teema on tõsine. Samas kas desinfitseerimine tõesti päästab maailma? Või hoopis vastupidi- toob kaasa uued hädad? Desinfitseerivate ainete kasutamine kõikjal ja kõigeks tundub sageli olevat „norm“. Seda kasutatakse nö „rahva rahustamiseks“

Loe edasi

Teadlikult loodud puhtus

Me võitleme nähtamatu vaenlasega – SARS-CoV-2. Silmaga ei ole võimalik hinnata, mis eemaldab viiruse pinnalt ja mis mitte. Teadlikkus on senisest veelgi olulisem.
Oleme viimastel nädalatel palju võtnud erinevatest kohtades orgaanilise mustuse, mikroobide kasvu ja koristusmeetodite tulemuslikkuse hindamiseks proove. Võime väita, et kõik võetud proovid räägivad ühte keelt.

Loe edasi

Desinfitseerimine – kuidas seda teha ja mis on eesmärk?

Puhastusekspert koostöös Terviseametiga jagab soovitusi viiruse leviku tõkestamisel

Loe edasi

Targalt puhtaks ka eriolukorras

Head kliendid ja koostööpartnerid!

Loe edasi