fbpx

Mida uut ja õpetliku kogesime suvekoolis?

Juba traditsiooniks saanud suvekool toimus sel aastal 9-ndat korda rekordarv õpihimuliste osalejatega. Selle aasta suvekooli teemaks oli meil klaaspinnad, mida leidub igas hoones ja mille puhastamine, hooldamine ei olegi alati nii lihtne kui sageli arvame. Klaas nõuab õiget lähenemist arvestades pinnal olevat mustuse tüüpi ja hulka.

Mida olulist kogesime ja õppisime?

  • Sageli halli, tuhmi ja värvilisena paistvad klaaspinnad on puhastusainega üledoseeritud ning seetõttu kinnitub mustus kiiremini ja kergemalt (sh tolm). Mustuse kiiremal kinnitumisel kulub nende puhtana hoidmiseks asjatut tööaega ja raha.
  • Üledoseeritud klaaspinda on keerulisem ja tööajamahukam puhastada. Mitmel korral selgus praktiliste katsetuste käigus, et nii mitu kihti ainet = sama palju puhastuskordi.
  • Oluline on kasutada kvaliteetseid tarvikuid – eriti suurt rolli mängib kvaliteetne klaasikuivataja, mis on pehme ja vastupidava kummiga.
  • Üledoseeritud pindade puhastamine on efektiivne veega.
  • Töödeldud veega puhastamine kiirendab puhastusprotsessi ja säästab tööaega.
  • Efektiivne on kasutada mikrokiud koristustekstiile, mis eemaldavad klaaspinnalt mustuse veega.
  • Raskesti ligipääsetavate pindade ja vee tilkumise vähendamiseks on soovitatav kasutada elektrilisi klaasikuivatajaid
  • Klaaspindade puhastamine on efektiivne ja kiire kutseoskuste kasutamisel.

Klaaspindade puhastamine on meeldiv ja rõõmus kui valdad teadmisi ja oskusi, kuidas klaaspindu õigesti hooldada.

Kui Sinagi soovid oma kutseoskuski parandada, tööefektiivsust tõsta ja töötulemust parandada siis vali sobiv koolitus meie koolituskalendrist

 

 

 

Koolituskalender

Kõik koolitused

Messireisile ISSA Interclean Amsterdami, 13-15.mai 2020

Tule meiega meeldejäävale messireisile!

Loe edasi

Puhastusekspert koolitas Jõhvis ajateenijaid

Viienda oktoobri varahommikul võtsime autoga suuna Jõhvi poole, olenemata libedast teest ja lörtsist, mis meid Jõhvis ees ootas. Nimelt suundusime koolitama 50-60 ajateenijat, kuidas koristada ruume eesmärgipäraselt ja kuidas korraldada koristustegevust (milliseid tarvikuid kasutada, millised on erinevad mustuseliigid, milliseid ained ja millises koguses neid kasutada, kuidas koristustarvikuid hooldada ja hoiustada).

Loe edasi