fbpx

5 suurimat šokki 23 aasta jooksul koolitustelt osalejatelt

30. oktoobril 2021 täitus Puhastuseksperdil 23 tegevusaastat, mille jooksul on erinevatelt koolitustelt osa võtnud pea 20 000 inimest. Koolitustelt osavõtjad on andnud tagasisidet tuhandeid kordi ja ometi on läbi aastate neis lugudes palju ühist.

Puhastusekspert on otsustanud jagada Teiega kõige rohkem korduvaid ja kõige enam inimesi šokeerinud taipamisi koolitustelt:

  1. põrandaid pestakse mustaks!
  2. koduse mustuse saab suures osas eemaldatud ilma koristuskeemiata
  3. teadlikult koristades kulub koristamisele poole vähem aega
  4. parimad lahendused on lihtsad põhitõed
  5. teadlikult puhastuslappi kasutades on lihtsal lapil tohutu võim

Koolitajale on see suurim rõõm, kui ikka ja jälle tekivad koolitustel ehmatavad taipamised, tekib uus teadlikkus, mis aitab mustust ja puhtuse loomist näha uues valguses. Teadlikkus aitab luua puhtust lihtsalt ja ökonoomselt. Teadlik koristamine on vabastav, arendav, hoiab meie füüsise ja vaimu tervena. Kuna ruumi puhtusest sõltub meie tervis ja heaolu, siis puhtas ruumis on oluliselt parem olla.

Kasulikku – https://puhastusekspert.ee/meediakajastus/opetlikud-artiklid/

 

Koolituskalender

Kõik koolitused

Artiklid

Vaata kõiki

Puhastustoodete ja -teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid

1.jaanuaril 2022 jõustus keskkonnaministri määrus nr 35 „Hankelepingu esemeks olevate toodete ja teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid ja nende kohta riigihangete alusdokumentides kehtestatavad tingimused“. Määrus keskendub keskkonnahoidliku puhastusteenuse pakkumisele.

Loe edasi

Mikroobide hävitamise erinevad viisid koristuses

Märtsi alguses toimus PhD Tuula Suontamo koolitus ”Koristamine värskeimate uurimistulemuste valguses” mis tõi osalejateni kahe suurema uuringu tulemused ja tõhusamad viisid mikroobide hävitamises. Järgnevalt on toodud lühiülevaade erinevatest mikroobide hävitamise meetoditest, mida koristusmaailmas täna Euroopas kasutatakse.

Loe edasi

Desinfitseerimine teaduslikust vaatenurgast

Desinfitseeriva puhastusaine tõhusust mõjutab toote mõjuaine, selle osakaal, seega ka doseering. Õiged doseeringud on võimalik saavutada vaid aineid ja vett täpselt mõõtes. Aine tootja juhised tuleb hoolega läbi lugeda ning neisse tõsiselt suhtuda. Oluline on kasutusturvalisus ja mõju pinnakatetele. Mustus mõjutab aine desinfitseerimisvõimet, vastavalt sellele tuleb valida sobiv puhastusmeetod, aine üksi ei toimi.

Loe edasi

Osalemine rahvusvahelised projektis „Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents“

Osaleme uues rahvusvahelises Erasmus+ projektis „Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents“ ning selle avakohtumine toimus juba 24.-25. jaanuar 2022.

Loe edasi