fbpx

Kogemusi hankimas üheks maailma puhtaimaks lennujaamaks kuulutatud Seattle lennujaamas

Helge Alt külastas 12.oktoobril 2022 reisil olles Seattle lennujaama, kus on kasutusel meie hea koostööpartneri Optiqo elektroonsed koristuse seiresüsteemid. Kasutatakse QlvrBoxe klientide külastatavuse jälgimiseks ning sama süsteem võimaldab registreerida tööaega vaid kiipkaardiga. Koos Qlverboxiga on QR-koodiga ka klientide tagasiside küsitlus. Tagasisidet võib anda erinevate teemade kohta eraldi. Näiteks kui ei olda rahul puhtusega või on hoopis WC-poti kaas katki. Tagasiside jõuab automaatselt kokkulepitud inimeseni, kes saab asuda tegelema vastava probleemi kõrvaldamisega.

Süsteemi on endale hankinud lennujaam ja kasutab seda koristusteenuse ostmise monitoorimiseks. Teatud osadele on ligipääs ka koristusfirmal, kes saab kasutada kogutud andmeid koristuse vajaduspõhiseks planeerimiseks. Puhastusteenindaja läheb sinna, kuhu vaja ja teeb neid tegevusi, mida vaja.

Seattle lennujaamas töötab üle 100 puhastusteenindaja, nende töö koordineerimiseks on oluline kasutada elektroonseid seire ja monitoorimise süsteeme, et korraldada koristustegevusi vajaduspõhiselt. Koristusfirma esindaja sõnul on Optiqo kasutus nende tööd oluliselt hõlbustanud. Oma tegevuse kohta saadakse koheselt tagasisidet, asutusesisesed kontrollid tehakse Optiqoga ning puhastusteenindajad saavad ajastatud elektroonsed  tööjuhendid. Kogutud andmeid koos vaadates on võimalik säästa olulisi ressursse asjatute käimiste ja tegevuste arvelt.

Tõsi, lennujaam oli puhas. Samas vaadates puhastusteenindajate tegevust, mustuse eemaldamiseks kasutatud meetodeid ja tarvikuid, siis selles osas on veel arenguruumi küllaga. Kõike seda oleks võimalik saavutada väiksema tööajaga, kui eemaldada mustust teadlikumalt.

Liialt märjad meetodid, mustusega maalimine ehk pinnamustuse tekitamine oli kohati probleem, pritspudelite kasutamine jms jäi silma. Kui koristada nii, et mustus on lihtsalt ja ühe korraga eemaldatud ehk koristustarvikud ja tehnoloogia on teadlik, kasutada Optiqo monitoorimise ja seire süsteeme, siis on koristust võimalik muuta oluliselt efektiivsemaks.

Juhul kui soovid Seattle lennujaamas kasutatava tehnoloogia osas rohkem infot saada, siis 17.01.2023 toimub taas lühikoolitus “IT-lahendused koristamise korraldamisel”, kus räägitakse sellest kõigest juba täpsemalt.

Tutvu koolitusega SIIN.

Artiklid

Vaata kõiki

Haigla koristuse head praktikad Skandinaavias

4-9. septembril 2023 toimus haigla koristuse koolitus Rootsi koolitaja Karin Perling juhtimisel, lisaks oli koolitusele kutsutud Erasmus+ konsortsiumi õpirände toel Soome spetsialist Tarja Valkosalo. Tarja täiendas Soome kogemustega Rootsi lektorit.

Loe edasi

Texases läbiviidud uuringus leiti, et isegi pärast rutiinset desinfitseerimist võib haigla pindadel leiduda kahjulikke mikroobe

Uuring viidi läbi vahemikus juuni-juuli 2022 ning selle raames kogusid teadlased 400-lt pinnalt proove Kesk-Texase veteranide tervishoiu asutustes (Central Texas Veterans Healthcare System).

Loe edasi

Puhastuseksperdil täitus veerandsada!

Tervitame ja täname kõiki endiseid ja praeguseid kolleege, kliente ja koostööpartnereid. Üheskoos on olnud tore ja õpetlik maailma puhtamaks muuta!

Loe edasi

Teadlik tegutsemine lutikatega

Viimastel nädalatel on meediasse jõudnud muret tekitavad teated Prantsusmaal valitsevast olukorrast seoses lutikatega. Tegemist on pandeemialaadse olukorraga, kus lutikad on vallutanud inimeste elamised, ühistranspordi jne. Ametliku statistika järgi on Prantsusmaal juba varasemalt kulunud lutika tõrjele aastas umbes 230 milj eurot. Kuidas valmis olla meil Eestis? 

Loe edasi