fbpx

Kogemusi hankimas üheks maailma puhtaimaks lennujaamaks kuulutatud Seattle lennujaamas

Helge Alt külastas 12.oktoobril 2022 reisil olles Seattle lennujaama, kus on kasutusel meie hea koostööpartneri Optiqo elektroonsed koristuse seiresüsteemid. Kasutatakse QlvrBoxe klientide külastatavuse jälgimiseks ning sama süsteem võimaldab registreerida tööaega vaid kiipkaardiga. Koos Qlverboxiga on QR-koodiga ka klientide tagasiside küsitlus. Tagasisidet võib anda erinevate teemade kohta eraldi. Näiteks kui ei olda rahul puhtusega või on hoopis WC-poti kaas katki. Tagasiside jõuab automaatselt kokkulepitud inimeseni, kes saab asuda tegelema vastava probleemi kõrvaldamisega.

Süsteemi on endale hankinud lennujaam ja kasutab seda koristusteenuse ostmise monitoorimiseks. Teatud osadele on ligipääs ka koristusfirmal, kes saab kasutada kogutud andmeid koristuse vajaduspõhiseks planeerimiseks. Puhastusteenindaja läheb sinna, kuhu vaja ja teeb neid tegevusi, mida vaja.

Seattle lennujaamas töötab üle 100 puhastusteenindaja, nende töö koordineerimiseks on oluline kasutada elektroonseid seire ja monitoorimise süsteeme, et korraldada koristustegevusi vajaduspõhiselt. Koristusfirma esindaja sõnul on Optiqo kasutus nende tööd oluliselt hõlbustanud. Oma tegevuse kohta saadakse koheselt tagasisidet, asutusesisesed kontrollid tehakse Optiqoga ning puhastusteenindajad saavad ajastatud elektroonsed  tööjuhendid. Kogutud andmeid koos vaadates on võimalik säästa olulisi ressursse asjatute käimiste ja tegevuste arvelt.

Tõsi, lennujaam oli puhas. Samas vaadates puhastusteenindajate tegevust, mustuse eemaldamiseks kasutatud meetodeid ja tarvikuid, siis selles osas on veel arenguruumi küllaga. Kõike seda oleks võimalik saavutada väiksema tööajaga, kui eemaldada mustust teadlikumalt.

Liialt märjad meetodid, mustusega maalimine ehk pinnamustuse tekitamine oli kohati probleem, pritspudelite kasutamine jms jäi silma. Kui koristada nii, et mustus on lihtsalt ja ühe korraga eemaldatud ehk koristustarvikud ja tehnoloogia on teadlik, kasutada Optiqo monitoorimise ja seire süsteeme, siis on koristust võimalik muuta oluliselt efektiivsemaks.

Juhul kui soovid Seattle lennujaamas kasutatava tehnoloogia osas rohkem infot saada, siis 17.01.2023 toimub taas lühikoolitus “IT-lahendused koristamise korraldamisel”, kus räägitakse sellest kõigest juba täpsemalt.

Tutvu koolitusega SIIN.

Artiklid

Vaata kõiki

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi

Kui palju aega kulub keskeltläbi kodu koristamisele?

Aeg on korvamatu ressurss. Igapäeva elus kuuleme ikka ja jälle inimesi kurtmas, et ei ole aega ja elutempo on liiga kiire. Ööpäevas on 24 tundi. See, milline väärtus sellel ajal on ja kui nauditavalt seda veedame, sõltub iga inimese enda otsusest.

Loe edasi