fbpx

Kogemusi hankimas üheks maailma puhtaimaks lennujaamaks kuulutatud Seattle lennujaamas

Helge Alt külastas 12.oktoobril 2022 reisil olles Seattle lennujaama, kus on kasutusel meie hea koostööpartneri Optiqo elektroonsed koristuse seiresüsteemid. Kasutatakse QlvrBoxe klientide külastatavuse jälgimiseks ning sama süsteem võimaldab registreerida tööaega vaid kiipkaardiga. Koos Qlverboxiga on QR-koodiga ka klientide tagasiside küsitlus. Tagasisidet võib anda erinevate teemade kohta eraldi. Näiteks kui ei olda rahul puhtusega või on hoopis WC-poti kaas katki. Tagasiside jõuab automaatselt kokkulepitud inimeseni, kes saab asuda tegelema vastava probleemi kõrvaldamisega.

Süsteemi on endale hankinud lennujaam ja kasutab seda koristusteenuse ostmise monitoorimiseks. Teatud osadele on ligipääs ka koristusfirmal, kes saab kasutada kogutud andmeid koristuse vajaduspõhiseks planeerimiseks. Puhastusteenindaja läheb sinna, kuhu vaja ja teeb neid tegevusi, mida vaja.

Seattle lennujaamas töötab üle 100 puhastusteenindaja, nende töö koordineerimiseks on oluline kasutada elektroonseid seire ja monitoorimise süsteeme, et korraldada koristustegevusi vajaduspõhiselt. Koristusfirma esindaja sõnul on Optiqo kasutus nende tööd oluliselt hõlbustanud. Oma tegevuse kohta saadakse koheselt tagasisidet, asutusesisesed kontrollid tehakse Optiqoga ning puhastusteenindajad saavad ajastatud elektroonsed  tööjuhendid. Kogutud andmeid koos vaadates on võimalik säästa olulisi ressursse asjatute käimiste ja tegevuste arvelt.

Tõsi, lennujaam oli puhas. Samas vaadates puhastusteenindajate tegevust, mustuse eemaldamiseks kasutatud meetodeid ja tarvikuid, siis selles osas on veel arenguruumi küllaga. Kõike seda oleks võimalik saavutada väiksema tööajaga, kui eemaldada mustust teadlikumalt.

Liialt märjad meetodid, mustusega maalimine ehk pinnamustuse tekitamine oli kohati probleem, pritspudelite kasutamine jms jäi silma. Kui koristada nii, et mustus on lihtsalt ja ühe korraga eemaldatud ehk koristustarvikud ja tehnoloogia on teadlik, kasutada Optiqo monitoorimise ja seire süsteeme, siis on koristust võimalik muuta oluliselt efektiivsemaks.

Juhul kui soovid Seattle lennujaamas kasutatava tehnoloogia osas rohkem infot saada, siis 17.01.2023 toimub taas lühikoolitus “IT-lahendused koristamise korraldamisel”, kus räägitakse sellest kõigest juba täpsemalt.

Tutvu koolitusega SIIN.

Artiklid

Vaata kõiki

Objekti koristustulemuse eeldus puhtusele vs tegelikkus

Kuidas teame, kas oleme koristusega rahul? Selleks vajame tagasisidet ja ühtset arusaama sellest, mis on puhas ja milline mustus peab olema eemaldatud, et saaks öelda, et töö on hästi tehtud. Sageli ringleb koristuses vaid negatiivne tagasiside – kui midagi ei ole nii nagu peab, siis info liigub ja hakatakse probleemiga tegelema. Kui kõik on hästi, siis see on justkui normaalne ja sellest ei ole vaja rääkida. Motiveeritud tööks vajab inimene kindlasti positiivset tagasisidet, seda ka koristuses.

Loe edasi

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta kodus siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi