fbpx

Mida toob kaasa see, kui puhastusteenindajal ei jätku lappe?

Oleme viimasel ajal korraldanud mitmeid huvitavaid koristustööde auditeid, leidmaks potentsiaali koristuse efektiivsuse tõstmiseks.

Jagame näiteid, mida toob kaasa see, kui puhastusteenindajal ei ole nii palju lappe, et ühe määrdumisel võtta järgmine puhas ning tööpäeva lõpus pesta lapid kõik koos pesumasinas.

Pesemine kraanikausis

Lappide puudusel on sageli lahenduseks nende pesemine kraankausis. Kuid sellisel juhul ei saa mikrokiudlapid piisavalt puhtaks ning jäävad kokkuvõttes liiga märjaks. Tulemuseks on see, et lapp ei puhasta, vaid pigem määrib.

Panime ühe konkreetse juhtumi numbritesse. Tulemused olid järgmised:

  • ühe lapi pesemiseks kraani all kulus 1,5 minutit tööaega ja 3 liitrit vett
  • kui iga päev 10 puhastusteenindajat 20 korda sellisel viisil lappe pesevad, siis sellele kuluv tööaeg päevas kokku on umbes 5 tundi
  • kui aasta aega iga päev selliselt käituda ning töö tasustada miinimumpalgaga, on ettevõtte kulu väärtusetu töö tasustamiseks 11 100€. See summa on oluliselt suurem, kui mikrokiust lappide, käru ja isegi pesumasina soetamine
  • vett kulub selleks 600 liitrit päevas. Tuginedes eelnevale, kulutab selline tegevus aastas umbes 180 tonni rohkem vett kui seda kuluks lappide pesemiseks pesumasinaga.

Kätepaberi kasutamine

Kui lappi pestakse kraani all või on lapp muul põhjusel märg/must, siis tekib ikkagi vajadus pindade, näiteks kraanide, kraanikausside kuivatamiseks. Sageli võetakse siis kasutusel kätekuivatuspaber. Ühel hiljutisel auditil lugesime ära, kui palju päriselt paberit kasutati. Tol päeval oli tulemuseks 5 – 7 paberit WC kohta. Eelmisele näitele sarnaselt jätkates, kui sama tehakse sajas ruumis, siis keskmiselt kulub päevas 600 lehte paberit kuivatamiseks. Selles asutuses oli paberi hind 0,8 senti/leht, seega kuivatamiseks kuluva paberi maksumus on kokku 4,8 €/päevas, millele lisandub ka jäätmekäitlus. Aastas on kuivatamiseks kuluva paberi kulu 1 752€. Kuivatades mikrokiust lapiga on tulemus kindlasti oluliselt parem.

Oluline on säästa töötajaid, asjatut veekulu ning mõelda, kuidas koristusse panustatud aeg oleks väärtust loov.

Koristamisele kehtivad Eestis 1. jaanuarist keskkonnanõuded, kus mh pööratakse tähelepanu ka vee kasutamise vähendamisele, tutvu artikliga SIIN.

Koolituskalender

Kõik koolitused

Artiklid

Vaata kõiki

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi

Kui palju aega kulub keskeltläbi kodu koristamisele?

Aeg on korvamatu ressurss. Igapäeva elus kuuleme ikka ja jälle inimesi kurtmas, et ei ole aega ja elutempo on liiga kiire. Ööpäevas on 24 tundi. See, milline väärtus sellel ajal on ja kui nauditavalt seda veedame, sõltub iga inimese enda otsusest.

Loe edasi

Kuluefektiivne vajaduspõhine koristus – projekti kokkuvõte

31.oktoobril lõppes 3-aastane Erasmus+ projekt „Cost Effective, Need Based Cleaning – INSTA800“. Projekt tõi kokku INSTA800 seitsme kasutajariigi tõelised spetsialistid. Aastate jooksul jagasime omavahel kogemusi, õppisime üksteiselt, kuid lõime ka palju uut materjali, mis aitab puhastusvaldkonnas vajaduspõhist koristust kuluefektiivselt korraldada ja mis aitab parandada puhastusteenindaja tööefektiivsust.

Loe edasi

Kogemusi hankimas üheks maailma puhtaimaks lennujaamaks kuulutatud Seattle lennujaamas

Helge Alt külastas 12.oktoobril 2022 reisil olles Seattle lennujaama, kus on kasutusel meie hea koostööpartneri Optiqo elektroonsed koristuse seiresüsteemid. Kasutatakse QlvrBoxe klientide külastatavuse jälgimiseks ning sama süsteem võimaldab registreerida tööaega vaid kiipkaardiga. Koos Qlverboxiga on QR-koodiga ka klientide tagasiside küsitlus. Tagasisidet võib anda erinevate teemade kohta eraldi. Näiteks kui ei olda rahul puhtusega või on hoopis WC-poti kaas katki. Tagasiside jõuab automaatselt kokkulepitud inimeseni, kes saab asuda tegelema vastava probleemi kõrvaldamisega.

Loe edasi