fbpx

Koristamise digitaliseerimine

Kogu maailmas on koristusvaldkond liikunud üha enam IT-suunale, et optimeerida tööd ning seeläbi saavutada parim võimalik tulemus minimaalsete vahenditega.

Optiqo on seiretarkvara, mille abil saab jälgida kogu koristusprotsessi. Kogutud andmete põhjal saab optimeerida koristusprotsessi nii tööaja, tööjõu kui ka tulemuspõhiselt, samuti tarvikute ning ainete põhiselt. Koristamine muutub vajaduspõhiseks- puhastatakse sealt, kus on must ja ainult siis kui selleks on vajadus. Elektroonsed süsteemid tuvastavad probleemi alge – koristusgraafiku erinevus vs külastajate arv tunnis/päevas/nädalas/kuus; klientide tagasiside ruumide kohta; ruumis kulunud puhastamise aeg. Tarkvara on arendatud koristusalaste kitsaskohtade lahendamiseks, sh info automaatseks ja asjakohaseks liikumiseks. Kogutud elektroonsete andmetega saame anda samale ajaühikule kõrgema väärtuse, kuna ei tee koristuses juhuslikke liigutusi, vaid vajadusepõhist tööd. Aega säästes on võimalik kokku hoida sisemiste ressursside arvelt: juhtimis-, administreerimiskulude kokkuhoid, tööaja kokkuhoid.

Optiqo digitaliseerimist kasutavad:
 • Lennujaamad
 • Tervishoiuasutused
 • Puhastus-ja kinnisvarahoolduse ettevõtted
 • Ärihooned
 • Restoranid
 • Tanklad
 • Kaubanduskeskused
 • Jaemüügiketid
 • Raudtee ettevõtted
 • Teemapargid ja turistide atraktsioonid

Tutvustav video
Tarkvara rakendamise võimalused

 • Puhastusprotsessi juhtimine – koristusgraafikud, tagasiside andmine, töökäskude saatmine ja nende juhtimine, koristamisele kulunud aja seire. Kogutud andmete analüüsi põhjal saab teha järeldusi ja otsuseid vajalike muudatuste läbiviimiseks koristustöö protsesside optimeerimiseks ja oodatud kvaliteedi tagamiseks.
 • Kvaliteedikontrollid – kvaliteedikontrollisüsteeme kasutatakse puhastustööde kontrolliks, protsessi jälgimiseks, aruannete automaatseks genereerimiseks ja edastamiseks.
 • Hooldustoimingud – võimalik näha ja jälgida tänu asjakohaste ja täpsete andmete kogumise lahendustele. Teenindussagedusi saab kergesti reguleerida, lähtudes tegelikust vajadusest, mis võimaldab suurendada kuluefektiivsust ressursside haldamise kaudu.

Optiqo süsteemi kasutav Seattle Lennujaam valiti 2022 aastal Skytrax’i poolt Põhja-Ameerika kõige puhtamaks lennujaamaks ning Montreali lennujaam asus viiendal kohal. Loe täpsemalt

Oleme Optiqo Sweden AB ametlik edasimüügi partner Baltikumis.

OPTIQO digitaalne reaalajas toimiv lahendus AITAB ANDA IGALE PUHASTUSTEGEVUSES TEHTAVALE LIIGUTUSELE VÄÄRTUSE – teeme õigeid asju õigel ajal ja õigel viisil minimaalse aja ning ressurssidega.

Kui soovid täpsemalt teada IT-lahendusest ja võimalustest, siis on võimalik osaleda koolitusel “IT-lahendused koristamise korraldamisel” järgnevatel aegadel:

Artiklid

Vaata kõiki

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi

Kui palju aega kulub keskeltläbi kodu koristamisele?

Aeg on korvamatu ressurss. Igapäeva elus kuuleme ikka ja jälle inimesi kurtmas, et ei ole aega ja elutempo on liiga kiire. Ööpäevas on 24 tundi. See, milline väärtus sellel ajal on ja kui nauditavalt seda veedame, sõltub iga inimese enda otsusest.

Loe edasi

Kuluefektiivne vajaduspõhine koristus – projekti kokkuvõte

31.oktoobril lõppes 3-aastane Erasmus+ projekt „Cost Effective, Need Based Cleaning – INSTA800“. Projekt tõi kokku INSTA800 seitsme kasutajariigi tõelised spetsialistid. Aastate jooksul jagasime omavahel kogemusi, õppisime üksteiselt, kuid lõime ka palju uut materjali, mis aitab puhastusvaldkonnas vajaduspõhist koristust kuluefektiivselt korraldada ja mis aitab parandada puhastusteenindaja tööefektiivsust.

Loe edasi