fbpx

Koristamise digitaliseerimine

Kogu maailmas on koristusvaldkond liikunud üha enam IT-suunale, et optimeerida tööd ning seeläbi saavutada parim võimalik tulemus minimaalsete vahenditega.

Optiqo on seiretarkvara, mille abil saab jälgida kogu koristusprotsessi. Kogutud andmete põhjal saab optimeerida koristusprotsessi nii tööaja, tööjõu kui ka tulemuspõhiselt, samuti tarvikute ning ainete põhiselt. Koristamine muutub vajaduspõhiseks- puhastatakse sealt, kus on must ja ainult siis kui selleks on vajadus. Elektroonsed süsteemid tuvastavad probleemi alge – koristusgraafiku erinevus vs külastajate arv tunnis/päevas/nädalas/kuus; klientide tagasiside ruumide kohta; ruumis kulunud puhastamise aeg. Tarkvara on arendatud koristusalaste kitsaskohtade lahendamiseks, sh info automaatseks ja asjakohaseks liikumiseks. Kogutud elektroonsete andmetega saame anda samale ajaühikule kõrgema väärtuse, kuna ei tee koristuses juhuslikke liigutusi, vaid vajadusepõhist tööd. Aega säästes on võimalik kokku hoida sisemiste ressursside arvelt: juhtimis-, administreerimiskulude kokkuhoid, tööaja kokkuhoid.

Optiqo digitaliseerimist kasutavad:
 • Lennujaamad
 • Tervishoiuasutused
 • Puhastus-ja kinnisvarahoolduse ettevõtted
 • Ärihooned
 • Restoranid
 • Tanklad
 • Kaubanduskeskused
 • Jaemüügiketid
 • Raudtee ettevõtted
 • Teemapargid ja turistide atraktsioonid

Tutvustav video
Tarkvara rakendamise võimalused

 • Puhastusprotsessi juhtimine – koristusgraafikud, tagasiside andmine, töökäskude saatmine ja nende juhtimine, koristamisele kulunud aja seire. Kogutud andmete analüüsi põhjal saab teha järeldusi ja otsuseid vajalike muudatuste läbiviimiseks koristustöö protsesside optimeerimiseks ja oodatud kvaliteedi tagamiseks.
 • Kvaliteedihindamine – kvaliteedihindamise süsteeme kasutatakse puhastustööde hindamiseks, protsessi jälgimiseks, aruannete automaatseks genereerimiseks ja edastamiseks.
 • Hooldustoimingud – võimalik näha ja jälgida tänu asjakohaste ja täpsete andmete kogumise lahendustele. Teenindussagedusi saab kergesti reguleerida, lähtudes tegelikust vajadusest, mis võimaldab suurendada kuluefektiivsust ressursside haldamise kaudu.

Optiqo süsteemi kasutav Seattle Lennujaam valiti 2022 aastal Skytrax’i poolt Põhja-Ameerika kõige puhtamaks lennujaamaks ning Montreali lennujaam asus viiendal kohal. Loe täpsemalt

Oleme Optiqo Sweden AB ametlik edasimüügi partner Baltikumis.

OPTIQO digitaalne reaalajas toimiv lahendus AITAB ANDA IGALE PUHASTUSTEGEVUSES TEHTAVALE LIIGUTUSELE VÄÄRTUSE – teeme õigeid asju õigel ajal ja õigel viisil minimaalse aja ning ressurssidega.

Kui soovid hakata oma koristusprotsessi muutma aga ei oska kuskilt alustada, siis pakume koolitust, mille raames anname rendile vajamineva tarkvara ning aitame Sul kogu protsessi sisse juurutada ja nõustame Sind igapäevaselt.

Artiklid

Vaata kõiki

Objekti koristustulemuse eeldus puhtusele vs tegelikkus

Kuidas teame, kas oleme koristusega rahul? Selleks vajame tagasisidet ja ühtset arusaama sellest, mis on puhas ja milline mustus peab olema eemaldatud, et saaks öelda, et töö on hästi tehtud. Sageli ringleb koristuses vaid negatiivne tagasiside – kui midagi ei ole nii nagu peab, siis info liigub ja hakatakse probleemiga tegelema. Kui kõik on hästi, siis see on justkui normaalne ja sellest ei ole vaja rääkida. Motiveeritud tööks vajab inimene kindlasti positiivset tagasisidet, seda ka koristuses.

Loe edasi

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta kodus siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi