fbpx

Juta Mõts

Koolitaja

Haridus, koolitused

  • Mainori Kõrgkool – ärijuhtimine – rakenduslik kõrgem
  • Tartu Ülikool – tehnikavaldkonna õpetaja turunduse alal – võrdsustatud magistrikraadiga
  • Umapuhastus OÜ juhatuse liige aastast 2017
  • Puhastusteenindaja tase II (EKR tase 4)
  • Täiskasvanud koolitaja tase 6

Kogemus koristusvaldkonnas

  • Omandanud puhastusalaseid teadmisi Puhastusekspert OÜ erinevatel koolitustel
  • EVS 914:2020 standardi „Koristustööde kvaliteedi kokkuleppimine ja hindamine” (INSTA 800) teadmiste tase 3
  • Desinfitseerivate ainete (biotsiidide) kutselise kasutaja pädevuskoolitus

Töökeeled

  • eesti

Artiklid

Vaata kõiki

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi

Kui palju aega kulub keskeltläbi kodu koristamisele?

Aeg on korvamatu ressurss. Igapäeva elus kuuleme ikka ja jälle inimesi kurtmas, et ei ole aega ja elutempo on liiga kiire. Ööpäevas on 24 tundi. See, milline väärtus sellel ajal on ja kui nauditavalt seda veedame, sõltub iga inimese enda otsusest.

Loe edasi