Koristusmeetodi valik on puhtuse õnnestumise võti
Millal kasutada kuiva, väheniisket, niisket või märga pühkimist?
Antud küsimus on koristustööde teostamisel iga päevaselt õhus. Koristusmeetodi valik sõltub pinnakattest, mustuse tüübist ja hulgast ning ergonoomilistest teguritest. Koristusmeetodi valikul tuleb hoolega hinnata eelnevaid tegureid ja sellest lähtuvalt otsustada, millist meetodit kasutada. Sügisesel ja talvisel ajal on vajalik kasutada rohkemat vett mustuse transportimiseks. Kevadel ja suvel kuivema mustuse puhul on tulemuslikuks puhastamiseks vajalik veehulk väiksem.
Koristusmeetodi valikust sõltub ka puhastamisele kuluv tööaeg – mida rohkem vett puhastamisel kasutatakse seda suurem on kuluv tööaeg.
Praegusel aastaajal hoonetesse siseekanduva mustuse eemaldamiseks sobib enamasti niiske ja märg meetod. Märja puhastusmeetodi kasutamisel ei tohi unustada pinna kuivatamist. Kuivatamata pinnalt vesi aurustub ja mustus jääb pinnale ning moodustab pinnamustuse ehk maakeeli halli ja triibulise põranda.
Kindlasti tuleb hinnata kriitiliselt ka hoonete sissepääsualade koristussagedust, sest mustus tuleks eemaldada võimalikult “värskelt” ja sagedasti, et vältida selle hoonesse laiali kandmist.
Kuiv, väheniiske, niiske ja märg pühkimine on kõik efektiivsed ja vajalikud abimehed puhtuse õnnestumisele.
Koristusmeetodi õigest valikut ja kasutamist õpime koolitustel:
Puhastusteenindaja põhitõed (8 tundi, vene keeles)
Puhastustööde juhi põhitõed (16 tundi, vene keeles)
Registreeru kiiresti, sest kohad täituvad nobedasti!