fbpx

Koristusmeetodi valik on puhtuse õnnestumise võti

Millal kasutada kuiva, väheniisket, niisket või märga pühkimist?

Antud küsimus on koristustööde teostamisel iga päevaselt õhus. Koristusmeetodi valik sõltub pinnakattest, mustuse tüübist ja hulgast ning ergonoomilistest teguritest. Koristusmeetodi valikul tuleb hoolega hinnata eelnevaid tegureid ja sellest lähtuvalt otsustada, millist meetodit kasutada. Sügisesel ja talvisel ajal on vajalik kasutada rohkemat vett mustuse transportimiseks. Kevadel ja suvel kuivema mustuse puhul on tulemuslikuks puhastamiseks vajalik veehulk väiksem.

Koristusmeetodi valikust sõltub ka puhastamisele kuluv tööaeg – mida rohkem vett puhastamisel kasutatakse seda suurem on kuluv tööaeg.

Praegusel aastaajal hoonetesse siseekanduva mustuse  eemaldamiseks sobib enamasti niiske ja märg meetod. Märja puhastusmeetodi kasutamisel ei tohi unustada pinna kuivatamist. Kuivatamata pinnalt vesi aurustub ja mustus jääb pinnale ning moodustab pinnamustuse ehk maakeeli halli ja triibulise põranda.

Kindlasti tuleb hinnata kriitiliselt ka hoonete sissepääsualade koristussagedust, sest mustus tuleks eemaldada võimalikult “värskelt” ja sagedasti, et vältida selle hoonesse laiali kandmist.

Kuiv, väheniiske, niiske ja märg pühkimine on kõik efektiivsed ja vajalikud abimehed puhtuse õnnestumisele.

Koristusmeetodi õigest valikut ja kasutamist õpime koolitustel:

Puhastusteenindaja põhitõed

Puhastustööde juhi põhitõed

Puhastusteenindaja põhitõed (8 tundi, vene keeles)

Puhastustööde juhi põhitõed (16 tundi, vene keeles)

Registreeru kiiresti, sest kohad täituvad nobedasti!

 

 

 

 

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta kodus siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi