fbpx

Kui palju aega kulub keskeltläbi kodu koristamisele?

Aeg on korvamatu ressurss. Igapäeva elus kuuleme ikka ja jälle inimesi kurtmas, et ei ole aega ja elutempo on liiga kiire. Ööpäevas on 24 tundi. See, milline väärtus sellel ajal on ja kui nauditavalt seda veedame, sõltub iga inimese enda otsusest.

Puhas kodu, töö- või õpikeskkond on olulise tähtsusega, sest see mõjutab meie tervist, töövõimet ja heaolu. Sellest tulenevalt oleme uurinud, kui palju kulub aega ühe keskmise kodu koristamiseks nädalas. Erinevatele andmetele tuginedes oleme saanud vastuseks 4 tundi nädalas.

Meie koristusalastel koolitustel teadlikkust arendamas käinud inimesed on andnud tagasisidet, mis on muutunud nende jaoks, kui koolitustel omandatu on kasutusele võetud. Kõige suurem on muutus ajaline võit, kuna tagasiside järgi saab teadliku lähenemisega kodu puhtaks 4 tunni asemel 2,5 tunniga. Seega aastas säästetakse 78 tundi. Kui see taandada töötamisele, siis justkui 10 päeva aastas on saadud lisapuhkust. Lisaks säästetud tundidele on koristuse protsess oluliselt nauditavam ja lihtsam. Ainete ja tarvikute valik on teadlik ning mustust osatakse märgata ja eemaldada oluliselt efektiivsemalt.

Eestis on Statistikaameti andmetel 632 400 leibkonda 2022 aasta seisuga. Kui iga kodu koristamiselt säästetaks nädalas 1,5 tundi, siis säästetakse ühiselt 5 639 aasta jagu aega. Kui soovid saada oma leibkonnas 78 väärtuslikku tundi aastas juurde mõnusate asjade tegemiseks, siis meie saame Sind aidata.

Artiklid

Vaata kõiki

Saada sõber koolitusele ja saa soovituse eest 50 € väärtuses Partneri kinkekaart

Partneri kinkekaardi väärtuses 50 € saab järgmistele Tallinnas, Tartus ja Pärnus toimuvatele koolitustele sõbra/tuttava soovituse ja koolitusele registreerimise eest:

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Amsterdamis

Ergonoomiliselt koristamine tundub esmapilgul väga lihtne, aga kuidas ergonoomiat õpetada? Oleme rahvusvahelise Erasmus+ projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppematerjali puhastustööde juhtidele ergonoomia õpetamiseks. Õppematerjalide loomise raames kohtusime 14.05.24 – 16.05.2024 projektipartneritega Amsterdamis. Kohtumise eesmärk oli jagada kogemusi, kuidas on ergonoomia õppematerjalide esimese versiooni kasutamine erinevates riikides läinud ning teha vajalikud muutused õppematerjalis. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi

Puhastamine vähema vee ja puhastusaineta?!

29.-30.jaanuaril 2024 võõrustasime Saksamaa koristusspetsialiste Stefan Lehmanni ja Michael Difiglia ettevõttest Floorzilla, kes tutvustasid meile teemantidega rikastatud moppide ja puhastusketaste tõhusust. Koolitusel oli klass inimesi täis ning katsetati põnevusega, kas ja millist efekti uudne lahendus pakub.

Loe edasi

Koristamise digitaliseerimine

8-9.veebruaril 2024 külastasid Eestit Rootsi koristusspetsialistid Martin Älenmark ja Marcus Lindström Optiqo Sweden AB-st. Ekspertide kutsumine oli toetatud Erasmus+ konsortsiumi õpirände projekti poolt ning koolitus oli osalejatele tasuta. Õpirändeprojekt nr 2023-1-EE01-KA121-VET-000133792.

Loe edasi