fbpx

Kui palju aega kulub keskeltläbi kodu koristamisele?

Aeg on korvamatu ressurss. Igapäeva elus kuuleme ikka ja jälle inimesi kurtmas, et ei ole aega ja elutempo on liiga kiire. Ööpäevas on 24 tundi. See, milline väärtus sellel ajal on ja kui nauditavalt seda veedame, sõltub iga inimese enda otsusest.

Puhas kodu, töö- või õpikeskkond on olulise tähtsusega, sest see mõjutab meie tervist, töövõimet ja heaolu. Sellest tulenevalt oleme uurinud, kui palju kulub aega ühe keskmise kodu koristamiseks nädalas. Erinevatele andmetele tuginedes oleme saanud vastuseks 4 tundi nädalas.

Meie koristusalastel koolitustel teadlikkust arendamas käinud inimesed on andnud tagasisidet, mis on muutunud nende jaoks, kui koolitustel omandatu on kasutusele võetud. Kõige suurem on muutus ajaline võit, kuna tagasiside järgi saab teadliku lähenemisega kodu puhtaks 4 tunni asemel 2,5 tunniga. Seega aastas säästetakse 78 tundi. Kui see taandada töötamisele, siis justkui 10 päeva aastas on saadud lisapuhkust. Lisaks säästetud tundidele on koristuse protsess oluliselt nauditavam ja lihtsam. Ainete ja tarvikute valik on teadlik ning mustust osatakse märgata ja eemaldada oluliselt efektiivsemalt.

Eestis on Statistikaameti andmetel 632 400 leibkonda 2022 aasta seisuga. Kui iga kodu koristamiselt säästetaks nädalas 1,5 tundi, siis säästetakse ühiselt 5 639 aasta jagu aega. Kui soovid saada oma leibkonnas 78 väärtuslikku tundi aastas juurde mõnusate asjade tegemiseks, siis meie saame Sind aidata.

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi