fbpx

Mida uut ja õpetliku kogesime suvekoolis?

Juba traditsiooniks saanud suvekool toimus sel aastal 9-ndat korda rekordarv õpihimuliste osalejatega. Selle aasta suvekooli teemaks oli meil klaaspinnad, mida leidub igas hoones ja mille puhastamine, hooldamine ei olegi alati nii lihtne kui sageli arvame. Klaas nõuab õiget lähenemist arvestades pinnal olevat mustuse tüüpi ja hulka.

Mida olulist kogesime ja õppisime?

  • Sageli halli, tuhmi ja värvilisena paistvad klaaspinnad on puhastusainega üledoseeritud ning seetõttu kinnitub mustus kiiremini ja kergemalt (sh tolm). Mustuse kiiremal kinnitumisel kulub nende puhtana hoidmiseks asjatut tööaega ja raha.
  • Üledoseeritud klaaspinda on keerulisem ja tööajamahukam puhastada. Mitmel korral selgus praktiliste katsetuste käigus, et nii mitu kihti ainet = sama palju puhastuskordi.
  • Oluline on kasutada kvaliteetseid tarvikuid – eriti suurt rolli mängib kvaliteetne klaasikuivataja, mis on pehme ja vastupidava kummiga.
  • Üledoseeritud pindade puhastamine on efektiivne veega.
  • Töödeldud veega puhastamine kiirendab puhastusprotsessi ja säästab tööaega.
  • Efektiivne on kasutada mikrokiud koristustekstiile, mis eemaldavad klaaspinnalt mustuse veega.
  • Raskesti ligipääsetavate pindade ja vee tilkumise vähendamiseks on soovitatav kasutada elektrilisi klaasikuivatajaid
  • Klaaspindade puhastamine on efektiivne ja kiire kutseoskuste kasutamisel.

Klaaspindade puhastamine on meeldiv ja rõõmus kui valdad teadmisi ja oskusi, kuidas klaaspindu õigesti hooldada.

Kui Sinagi soovid oma kutseoskuski parandada, tööefektiivsust tõsta ja töötulemust parandada siis vali sobiv koolitus meie koolituskalendrist

 

 

 

Koolituskalender

Kõik koolitused

Artiklid

Vaata kõiki

Mustuse ja soovitud puhtuse mõju tööajale

Puhastusekspert on kolmandat aastat Erasmus+ koostööprojekti „Cost Effective, Need Based cleaning INSTA800“ eestvedaja. Projekti eesmärgiks on seitsme INSTA800 kasutajariigi kogemuste vahetamine ning ühiselt uute materjalide koostamine, mis aitavad kaasa vajaduspõhise koristuse rakendamisele.

Loe edasi

Projekti „Kuluefektiivne vajaduspõhine koristamine – INSTA 800“ tulemuste tutvustus

Puhastusekspert on rahvusvaheline puhastusvaldkonna eestvedaja Eestis. Peame oluliseks nii teiste õpetamist ja juhendamist kui ka ise olla õppija rollis. Selleks, et koguda teadmisi ja end harida, algatas Puhastusekspert rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Kuluefektiivne vajaduspõhine koristamine – INSTA 800“. INSTA 800 (Eestis EVS 914 Koristustööde kvaliteedi kokku leppimine ja hindamine) on ametlik standard seitsmes riigis. Selleks kaasatigi Taani, Rootsi, Soome, Norra, Islandi ja Läti partnerid, et jagada standardi kasutamise kogemusi ning sellest tulenevalt luua uued materjalid, mis ühtlustaksid standardi kasutamist. Projekti tulemusi esitlesimegi 25.mail toimunud seminaril.

Loe edasi

Uuenenud puhastusteenindaja kutsestandard

5.mail 2022 kinnitas Teeninduse Kutsenõukogu uuenenud puhastusvaldkonna kutsestandardid järgnevaks 5 aastaks. Kuni 1.märts 2023 võib vastavalt kinnitatud hindamisstandardile kutseandmist läbi viia vanadel alustel tasemeõppijatele. Hetkel ei ole kutseandmise protsessis midagi muutunud. Kevadised eksamid toimuvad tavapäraselt.

Loe edasi

Puhastustoodete ja -teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid

1.jaanuaril 2022 jõustus keskkonnaministri määrus nr 35 „Hankelepingu esemeks olevate toodete ja teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid ja nende kohta riigihangete alusdokumentides kehtestatavad tingimused“. Määrus keskendub keskkonnahoidliku puhastusteenuse pakkumisele.

Loe edasi