fbpx

Mida uut ja õpetliku kogesime suvekoolis?

Juba traditsiooniks saanud suvekool toimus sel aastal 9-ndat korda rekordarv õpihimuliste osalejatega. Selle aasta suvekooli teemaks oli meil klaaspinnad, mida leidub igas hoones ja mille puhastamine, hooldamine ei olegi alati nii lihtne kui sageli arvame. Klaas nõuab õiget lähenemist arvestades pinnal olevat mustuse tüüpi ja hulka.

Mida olulist kogesime ja õppisime?

  • Sageli halli, tuhmi ja värvilisena paistvad klaaspinnad on puhastusainega üledoseeritud ning seetõttu kinnitub mustus kiiremini ja kergemalt (sh tolm). Mustuse kiiremal kinnitumisel kulub nende puhtana hoidmiseks asjatut tööaega ja raha.
  • Üledoseeritud klaaspinda on keerulisem ja tööajamahukam puhastada. Mitmel korral selgus praktiliste katsetuste käigus, et nii mitu kihti ainet = sama palju puhastuskordi.
  • Oluline on kasutada kvaliteetseid tarvikuid – eriti suurt rolli mängib kvaliteetne klaasikuivataja, mis on pehme ja vastupidava kummiga.
  • Üledoseeritud pindade puhastamine on efektiivne veega.
  • Töödeldud veega puhastamine kiirendab puhastusprotsessi ja säästab tööaega.
  • Efektiivne on kasutada mikrokiud koristustekstiile, mis eemaldavad klaaspinnalt mustuse veega.
  • Raskesti ligipääsetavate pindade ja vee tilkumise vähendamiseks on soovitatav kasutada elektrilisi klaasikuivatajaid
  • Klaaspindade puhastamine on efektiivne ja kiire kutseoskuste kasutamisel.

Klaaspindade puhastamine on meeldiv ja rõõmus kui valdad teadmisi ja oskusi, kuidas klaaspindu õigesti hooldada.

Kui Sinagi soovid oma kutseoskuski parandada, tööefektiivsust tõsta ja töötulemust parandada siis vali sobiv koolitus meie koolituskalendrist

 

 

 

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta kodus siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi