fbpx

Mida uut ja õpetliku kogesime suvekoolis?

Juba traditsiooniks saanud suvekool toimus sel aastal 9-ndat korda rekordarv õpihimuliste osalejatega. Selle aasta suvekooli teemaks oli meil klaaspinnad, mida leidub igas hoones ja mille puhastamine, hooldamine ei olegi alati nii lihtne kui sageli arvame. Klaas nõuab õiget lähenemist arvestades pinnal olevat mustuse tüüpi ja hulka.

Mida olulist kogesime ja õppisime?

  • Sageli halli, tuhmi ja värvilisena paistvad klaaspinnad on puhastusainega üledoseeritud ning seetõttu kinnitub mustus kiiremini ja kergemalt (sh tolm). Mustuse kiiremal kinnitumisel kulub nende puhtana hoidmiseks asjatut tööaega ja raha.
  • Üledoseeritud klaaspinda on keerulisem ja tööajamahukam puhastada. Mitmel korral selgus praktiliste katsetuste käigus, et nii mitu kihti ainet = sama palju puhastuskordi.
  • Oluline on kasutada kvaliteetseid tarvikuid – eriti suurt rolli mängib kvaliteetne klaasikuivataja, mis on pehme ja vastupidava kummiga.
  • Üledoseeritud pindade puhastamine on efektiivne veega.
  • Töödeldud veega puhastamine kiirendab puhastusprotsessi ja säästab tööaega.
  • Efektiivne on kasutada mikrokiud koristustekstiile, mis eemaldavad klaaspinnalt mustuse veega.
  • Raskesti ligipääsetavate pindade ja vee tilkumise vähendamiseks on soovitatav kasutada elektrilisi klaasikuivatajaid
  • Klaaspindade puhastamine on efektiivne ja kiire kutseoskuste kasutamisel.

Klaaspindade puhastamine on meeldiv ja rõõmus kui valdad teadmisi ja oskusi, kuidas klaaspindu õigesti hooldada.

Kui Sinagi soovid oma kutseoskuski parandada, tööefektiivsust tõsta ja töötulemust parandada siis vali sobiv koolitus meie koolituskalendrist

 

 

 

Koolituskalender

Kõik koolitused

Artiklid

Vaata kõiki

Kogemusi hankimas üheks maailma puhtaimaks lennujaamaks kuulutatud Seattle lennujaamas

Helge Alt külastas 12.oktoobril 2022 reisil olles Seattle lennujaama, kus on kasutusel meie hea koostööpartneri Optiqo elektroonsed koristuse seiresüsteemid. Kasutatakse QlvrBoxe klientide külastatavuse jälgimiseks ning sama süsteem võimaldab registreerida tööaega vaid kiipkaardiga. Koos Qlverboxiga on QR-koodiga ka klientide tagasiside küsitlus. Tagasisidet võib anda erinevate teemade kohta eraldi. Näiteks kui ei olda rahul puhtusega või on hoopis WC-poti kaas katki. Tagasiside jõuab automaatselt kokkulepitud inimeseni, kes saab asuda tegelema vastava probleemi kõrvaldamisega.

Loe edasi

Intervjuu Aasta koolitaja 2022 Helgega

Otsustasime teha intervjuu Aasta koolitaja 2022 Helge Aldiga, et rääkida täpsemalt koolitamisest ja koolitajaks olemisest.

Loe edasi

Kuluefektiivne vajaduspõhine puhastamine – INSTA 800 standard kliendi vaates

Puhastusekspert ja Erasmus+ koostööprojekti Cost Effective, Need Based cleaning INSTA800 partnerid kogunesid 13.-15. juuni 2022 Riias, et töötada välja efektiivsed koolitusprogrammid ja -metoodikad INSTA800 teadmistele.

Loe edasi

Mida toob kaasa see, kui puhastusteenindajal ei jätku lappe?

Oleme viimasel ajal korraldanud mitmeid huvitavaid koristustööde auditeid, leidmaks potentsiaali koristuse efektiivsuse tõstmiseks.

Loe edasi