fbpx

Miks peaks olema WC-poti kaas suletud kui laseme vett?

Meie pikaajalise kogemuse põhjal saame väita, tualettruumide puhtus on kõige petlikum ning WC-potist tulevad pritsmed määrivad seinu ning tekitavad ebameeldivat lõhna. Peale vaadates tunduvad pinnad kenasti puhtad ja ilusad, kuid tõeliselt šokeeriv vaatepilt avaneb siis, kui kustutame tule ja valgustame pindu vaid UV-lambiga.

Oleme läbi töötanud uuringuid, mis näitavad tegelikult, et avatud kaanega WC poti puhul ei ole ainuke probleem ainult šokeeriv vaatepilt, vaid ka tõeline oht erinevate nakkushaiguste leviku soodustamine.

Toome välja mõned uuringud:

2012 USA-s tehtud uurimus tõdeb, et tualettruum võib nakkushaiguste levikule kaasa aidata ning teema vajaks edasist uuringut ning seda eriti tervishoiuasustustes. Antud uuringus tuuakse välja võimalik seos noroviiruse, SARS-i ja pandeemilise gripi puhul.

2011 aastal Suurbritannias tehtud uuring näitas, et õhus oli avatud kaanega WC-s vett lastes 12 korda rohkem C.difficle (kõhutõvesid tekitava haiguse) osasid, kui siis kui kaas oli suletud. Tuuakse eraldi välja, et just kõhutõvede levikul võib avatud kaanega WC-pott saada saatuslikuks.

2018 aastal USAs tehtud uuring toob välja, et tervishoiuasutuses lahtise kaanega WC-pottide puhul on WC-ruumide saastatuse aste oluliselt kõrgem kui suletud kaantega WC-pottide puhul.  Seeläbi on ka kõrgenenud risk haiguste levikuks, seda eeskätt seedetrakti haiguste puhul.

2014 Itaalias tehtud uuring kinnitab sama, et WC-d on suure saastumisega kohad tervishoiuasutustes.

Järeldused:

  • pane alati WC-poti kaas alla ja alles siis vajuta loputusnuppu.
  • puhasta regulaarselt WC-poti ümbrust. Seda kindlasti nendes WC-des, kus käivad erinevad inimesed, kelle puhul ei saa tagada, et kõik panevad ühtemoodi kaane alla.
  • teadlikul puhastamisel on otsustava tähtsusega aseptika (õige järjekord pindade puhastamisel), lapi voltimine, sobiv niisutus ja mehhaanika pühkimisel. Vastasel juhul ajame mustuse laiali ja olukord on veelgi hullem.
  • saab tuua paralleele koroonaviiruse leviku võimaluse kohta avalikes tualettruumides (toetavad Eestis tehtud reovee uuringud koroonaviiruse leviku kohta).

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi