fbpx

Paides toimus puhastusvaldkonna kutseeksamite hindajate koolitus

19.veebruaril tulid Paides kokku puhastusvaldkonna koolitajad ja kutseeksamite hindamiskomisjonide liikmed, et ühiselt kutseeksamite hindamist lihvida.

Esimene puhastusvaldkonna kutseeksam toimus 4.veebruaril 2004, tänaseks on toimunud puhastusvaldkonnas 283 kutseeksamit ning kehtivaid kutsetunnistusi on hetkel 3 112, neist 116 Puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistust. Puhastustööde juht tase 5 kutsetunnistus on tähtajaline, tasemed 2-4 kutsetunnistused puhastusvaldkonnas on tähtajatud.

Olulisemaid mõtteid Paide seminarilt:

  • Õppeprotsessis on oluline arvestada õppija enesearengut, kujundada väärtustavat hoiakut. Olulisteks võtmepädevusteks on kriitiline mõtlemine, probleemide lahendamise oskus, meeskonnatöö, analüüsioskus ja loovus.
  • Kutseeksamil hindamine on õiglane ja erapooletu, olenemata sellest kus, kuidas ja mil viisil on oskused/ teadmised omandatud.
  • Puhastusvaldkonnas tase 3 ja 4 eksami sooritajate hulgas viidi läbi rahulolu uuring. Tulemuseks oli, et 100% vastanute arvates oli eksamile eelnev info piisav ja eksami tulemus oli õiglane. 50% vastanute arvetes oli eksamil saadud tagasiside piisav. Ülejäänud tõid välja ettepanekuid, millist infot nad sooviksid saada. Näiteks 40% vastanutest leidis, et sooviksid teada peale testi sooritamist täpset testi tulemust. Puhastusvaldkonna kutsekomisjon ja hindamiskomisjonid võtavad ettepanekuid arvesse.
  • Harjutati hindamist ning diskuteeriti oluliste hindamispõhimõtete üle. Rõõm on tõdeda, et taseme 3 hindamise harjutamisel said 9 meeskonda põhimõtteliselt sama hindamistulemuse. Seega võime tõdeda, et süsteem on loogiline, hindajale abiks ning erinevad hindajad hindavad ühiste põhimõtete alusel.

Tuginedes seminaril kuuldud kutsehariduse põhimõtetele, on rõõm tõdeda, et oleme igati õigel teel – viimaste aastate jooksul oleme palju tegelenud individuaalsete õppeplaanide koostamisega, sest meie jaoks on keskmes õppija eneseareng!

Rohkem infot kutseeksamite kohta

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi