fbpx

Rahvusvahelise projekti “Cost Effective, Need Based Cleaning – INSTA 800” avakohtumine

14-15.oktoober 2019 toimus Erasmus+ projekti „Cost Effective, Need Based Cleaning INSTA800“ avakohtumine Tallinnas.

Koristustööde kvaliteedi kokkuleppimine ja hindamine INSTA800 on ametlik standard seitsmes riigis. Mitte kunagi ei ole kõigi 7 riigi esindajad kokku saanud ja kogemusi vahetanud. Puhastuseksperdil on aegade jooksul tekkinud INSAT800ga seonduvalt kontakte kõikide maadega. Nii tekkis unistus ja idee projektiks, mis võimaldaks kõik maad kokku kutsuda, jagada omavahelisi kogemusi, õppida üksteiselt ning koos luua materjale, mida kõik vajaksid, kuid üksi nende tegemise on kas võimatu või liialt kallis.

Nii saigi märtsis 2019 esitatud projekti taotlus Erasmus+ strateegilise koostööprojektile. Projekti jäi siiski 6 riiki, Norra partner viimasel hetkel kahjuks loobus ja liiga hilja oli otsida uut partnerit. Samas leidsime võimaluse Norra kogemuse kaardistamiseks ja projektis kajastamiseks.

Projekt kestab 3 aastat, projekti eelarve on 325 610 EUR ja selle aja jooksul valmivad:

  1. INSTA800 kasutuskogemuste kaardistamine, tuuakse välja head kogemused ning standardi väärkasutused, milleni need on viinud ja mida sellest õppida. Selle põhjal valmivad INSTA800 kasutamise põhimõtted, mis saavad olema avalikult kätte saadavad inglise keeles ja lisaks kõikide partnermaade keeltes. Usume, et sellest on kasu uutel standardi kasutajatel, samuti on kogenud standardi kasutajatel hea võimalus õppida teiste maade kogemustest
  2. Viiele tüüpruumile koostame koristusaegade maatriksid arvestades mustusastet enne koristust ja saavutatavat kvaliteeditaset. Selleks sooritatakse erinevates maades 1200 koristustesti, et ajad oleks usaldusväärsed. Sageli on küsimus, kui palju mõjutab koristuse aega ja sellega seoses ka hinda, kui soovitud kvaliteet on näiteks tase 3 asemel tase 4. Loodame ühiselt loodud koristusaegade maatriksite abil sellele küsimusele objektiivseid vastuseid anda.
  3. Efektiivsed koolitusprogrammid ja -metoodikad INSTA800 teadmiste tasemetele 2, 3 ja 4. Viime läbi ka eksperimentaalkoolitused kevadel 2022. Loodame sellega pakkuda välja kõige tõhusamad viisid, kuidas standardikasutajaid õpetada, et aidata kaasa standardi efektiivsele kasutusele.

Projektis osalevad partnerid:

Kevadel 2022 loodame läbi viia kõigile huvilistele seminari, kus tutvustame projekti tulemusi.

Loodame väga, et projekt loob väärtust paljudele ja aitab kaasa tulemuspõhise koristuse arendamisele ning koristamisel mõttetu töö minimaliseerimisele. Koristamine, mille käigus ei eemaldata mustust on mõttetu tegevus. Liikudes ringi märkame sageli, kuidas pindu pestakse regulaarselt mustaks, samas on olulised kohad pikalt puhastamata. Aeg ja ressurss kulub, aga tegelik saavutatud puhtus on kesine.

Kui kõnetab tulemusele suunatud efektiivne koristamine, siis hoia ennast projekti tegevustega kursis. Projekti uudiste kohta saad infot:

Artiklid

Vaata kõiki

Haigla koristuse head praktikad Skandinaavias

4-9. septembril 2023 toimus haigla koristuse koolitus Rootsi koolitaja Karin Perling juhtimisel, lisaks oli koolitusele kutsutud Erasmus+ konsortsiumi õpirände toel Soome spetsialist Tarja Valkosalo. Tarja täiendas Soome kogemustega Rootsi lektorit.

Loe edasi

Texases läbiviidud uuringus leiti, et isegi pärast rutiinset desinfitseerimist võib haigla pindadel leiduda kahjulikke mikroobe

Uuring viidi läbi vahemikus juuni-juuli 2022 ning selle raames kogusid teadlased 400-lt pinnalt proove Kesk-Texase veteranide tervishoiu asutustes (Central Texas Veterans Healthcare System).

Loe edasi

Puhastuseksperdil täitus veerandsada!

Tervitame ja täname kõiki endiseid ja praeguseid kolleege, kliente ja koostööpartnereid. Üheskoos on olnud tore ja õpetlik maailma puhtamaks muuta!

Loe edasi

Teadlik tegutsemine lutikatega

Viimastel nädalatel on meediasse jõudnud muret tekitavad teated Prantsusmaal valitsevast olukorrast seoses lutikatega. Tegemist on pandeemialaadse olukorraga, kus lutikad on vallutanud inimeste elamised, ühistranspordi jne. Ametliku statistika järgi on Prantsusmaal juba varasemalt kulunud lutika tõrjele aastas umbes 230 milj eurot. Kuidas valmis olla meil Eestis? 

Loe edasi