fbpx

Uuenenud koristustööde standard INSTA800 ehk EVS 914:2020 on nüüd ilmunud!

Standard Koristustööde kvaliteedi kokku leppimine ja hindamine ehk INSTA800 on aastast 2012 Eestis ametlik standard EVS 914. Tänaseks on Eestis INSTA kasutus üsna tavapärane ja paljudes asutustes on see aidanud luua ühtset arusaama puhtusest. Kasu standardist on esile toonud nii teenuse ostjad kui ka koristusfirmad.

Olulisemad tähelepanekud INSTA kasutajatelt:

  • Oluliselt on vähenenud klientide kaebused ja seetõttu jääb rohkem aega muudeks töödeks;
  • Ei vaielda asjatult pisiasjade üle, keskendutakse terviklikule puhtusele;
  • N-ö „INSTA objektide“ töödejuhatajate teised objektid on ka puhtamad ja klientide rahulolu suurem, osatakse parmini näha tulemust.

Põhjamaade standard INSTA 800 on loodud aastal 2000 ja see on kasutusel kokku 7-s riigis. 2018. aastal ilmus inglisekeelse standardi uustöötlus, mis on nüüd jõudnud ka Eesti standardisse. Standardis on olulisi uuendusi, mida standardi kasutajatel on kasulik teada.

Puhastuseksperdil on tulemas teadmiste tase 3 koolitused eesti ja vene keeles, kus teadmisi jagatakse juba uue standardi järgi:

  • 8., 9., 15. detsember eesti keeles, info siin

Kõigil, kellel on teadmiste tase 3 koolitus varasemalt läbitud, on nüüd õige aeg mõelda teadmiste uuendamisele ning viia ennast kurssi uue standardiga. Selleks pakub Eesti Standardikeskus koolitust 10. novembril.

Puhastuseksperdi poolt pakutav koolitus toimub:

  • 21. oktoober, info siin
  • e-koolitus 29.oktoober, info siin

Uue standardi saad soetada Eesti Standardikeskuse E-poest.

Koolituskalender

Kõik koolitused

Artiklid

Vaata kõiki

Kogemusi hankimas üheks maailma puhtaimaks lennujaamaks kuulutatud Seattle lennujaamas

Helge Alt külastas 12.oktoobril 2022 reisil olles Seattle lennujaama, kus on kasutusel meie hea koostööpartneri Optiqo elektroonsed koristuse seiresüsteemid. Kasutatakse QlvrBoxe klientide külastatavuse jälgimiseks ning sama süsteem võimaldab registreerida tööaega vaid kiipkaardiga. Koos Qlverboxiga on QR-koodiga ka klientide tagasiside küsitlus. Tagasisidet võib anda erinevate teemade kohta eraldi. Näiteks kui ei olda rahul puhtusega või on hoopis WC-poti kaas katki. Tagasiside jõuab automaatselt kokkulepitud inimeseni, kes saab asuda tegelema vastava probleemi kõrvaldamisega.

Loe edasi

Intervjuu Aasta koolitaja 2022 Helgega

Otsustasime teha intervjuu Aasta koolitaja 2022 Helge Aldiga, et rääkida täpsemalt koolitamisest ja koolitajaks olemisest.

Loe edasi

Kuluefektiivne vajaduspõhine puhastamine – INSTA 800 standard kliendi vaates

Puhastusekspert ja Erasmus+ koostööprojekti Cost Effective, Need Based cleaning INSTA800 partnerid kogunesid 13.-15. juuni 2022 Riias, et töötada välja efektiivsed koolitusprogrammid ja -metoodikad INSTA800 teadmistele.

Loe edasi

Mida toob kaasa see, kui puhastusteenindajal ei jätku lappe?

Oleme viimasel ajal korraldanud mitmeid huvitavaid koristustööde auditeid, leidmaks potentsiaali koristuse efektiivsuse tõstmiseks.

Loe edasi