fbpx

Uuenenud koristustööde standard INSTA800 ehk EVS 914:2020 on nüüd ilmunud!

Standard Koristustööde kvaliteedi kokku leppimine ja hindamine ehk INSTA800 on aastast 2012 Eestis ametlik standard EVS 914. Tänaseks on Eestis INSTA kasutus üsna tavapärane ja paljudes asutustes on see aidanud luua ühtset arusaama puhtusest. Kasu standardist on esile toonud nii teenuse ostjad kui ka koristusfirmad.

Olulisemad tähelepanekud INSTA kasutajatelt:

  • Oluliselt on vähenenud klientide kaebused ja seetõttu jääb rohkem aega muudeks töödeks;
  • Ei vaielda asjatult pisiasjade üle, keskendutakse terviklikule puhtusele;
  • N-ö „INSTA objektide“ töödejuhatajate teised objektid on ka puhtamad ja klientide rahulolu suurem, osatakse parmini näha tulemust.

Põhjamaade standard INSTA 800 on loodud aastal 2000 ja see on kasutusel kokku 7-s riigis. 2018. aastal ilmus inglisekeelse standardi uustöötlus, mis on nüüd jõudnud ka Eesti standardisse. Standardis on olulisi uuendusi, mida standardi kasutajatel on kasulik teada.

Puhastuseksperdil on tulemas teadmiste tase 3 koolitused eesti ja vene keeles, kus teadmisi jagatakse juba uue standardi järgi:

  • 8., 9., 15. detsember eesti keeles, info siin

Kõigil, kellel on teadmiste tase 3 koolitus varasemalt läbitud, on nüüd õige aeg mõelda teadmiste uuendamisele ning viia ennast kurssi uue standardiga. Selleks pakub Eesti Standardikeskus koolitust 10. novembril.

Puhastuseksperdi poolt pakutav koolitus toimub:

  • 21. oktoober, info siin
  • e-koolitus 29.oktoober, info siin

Uue standardi saad soetada Eesti Standardikeskuse E-poest.

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta kodus siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi