fbpx

3 puhastusainet, mida on kodus vaja


Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta siiski hakkama ei saa.

Meie soovitused, milleks ja milliseid ained kodus vaja oleks:

  1. Nõudepesuaine – ka nõudepesumasina olemasolul tuleb aeg-ajalt midagi käsitsi pesta. Kuum vesi ja hea nõudepesuhari teevad oma tööd, kuid natuke ainet on siiski vaja. Nõudepesuainet saab edukalt kasutada ka näiteks akende pesemiseks pannes tilgake nõudepesuainet pesuvette. Kui köögitasapinnad on väga määrdunud, siis ka nende pesemiseks saab kasutada nõudepesuainet. Samas tuleb hoolega vaadata kui palju ainet kasutatakse, sest nõudepesuaine vahutab rohkelt ja seda on pindadelt raske eemaldada.
  2. Eestis on kare vesi, mis põhjustab erinevatele tasapindadele setteid. Mõistlik on setete tekkimist ennetada tasapindade kohese kuivatamisega. Sellele vaatamata tuleb aeg-ajalt ette vajadus eemaldada kinnitunud setteid. Selleks on vaja happelist ainet, pH tavaliselt u 0-2. Kindlasti tuleb hapet õigesti kasutada, vastasel juhul rikume näiteks segistid jäädavalt. Õige kasutamine on see, kui puhastatavad pinnad tehakse eelnevalt puhta veega märjaks ja alles siis kantakse aine peale. Pärast pesemist (st harjaga hõõrumist) tuleb pinnad loputada rohke veega.
  3. WCpoti, kraanikausi puhastamiseks on samuti vaja ainet. Soovitav on kasutada pigem leebeid happelisi aineid, mille pH on neutraalse lähedane, näiteks pH 5. Igapäevaselt ei ole vajadust tugevalt happeliste ainete kasutamiseks.

Ainete valikul tasub teada, et professionaalsed koristusained on igati sobilikud koduseks kasutuseks, aga mitte vastupidi. Koduseks kasutuseks mõeldud aineid ei tasu kasutada kui koristamist tehakse tööna. Ained, mis harva kasutades ei avalda negatiivset mõju tervisele ja pindadele, võivad seda teha sagedasel kasutamisel. Professionaalsetel ainetel on toote- ja ohutuskaardil kirjas põhjalik informatsioon aine kasutamise eripärade kohta, mida tasub kindlasti arvesse võtta.

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi