fbpx

3 puhastusainet, mida on kodus vaja


Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta kodus siiski hakkama ei saa.

Meie soovitused, milleks ja milliseid ained kodus vaja oleks:

  1. Nõudepesuaine – ka nõudepesumasina olemasolul tuleb aeg-ajalt midagi käsitsi pesta. Kuum vesi ja hea nõudepesuhari teevad oma tööd, kuid natuke ainet on siiski vaja. Nõudepesuainet saab edukalt kasutada ka näiteks akende pesemiseks pannes tilgake nõudepesuainet pesuvette. Kui köögitasapinnad on väga määrdunud, siis ka nende pesemiseks saab kasutada nõudepesuainet. Samas tuleb hoolega vaadata kui palju ainet kasutatakse, sest nõudepesuaine vahutab rohkelt ja seda on pindadelt raske eemaldada.
  2. Eestis on kare vesi, mis põhjustab erinevatele tasapindadele setteid. Mõistlik on setete tekkimist ennetada tasapindade kohese kuivatamisega. Sellele vaatamata tuleb aeg-ajalt ette vajadus eemaldada kinnitunud setteid. Selleks on vaja happelist ainet, pH tavaliselt u 0-2. Kindlasti tuleb hapet õigesti kasutada, vastasel juhul rikume näiteks segistid jäädavalt. Õige kasutamine on see, kui puhastatavad pinnad tehakse eelnevalt puhta veega märjaks ja alles siis kantakse aine peale. Pärast pesemist (st harjaga hõõrumist) tuleb pinnad loputada rohke veega ja kindlasti kuivatada!
  3. WCpoti, kraanikausi puhastamiseks on samuti vaja ainet. Soovitav on kasutada pigem leebeid happelisi aineid, mille pH on neutraalse lähedane, näiteks pH 5. Igapäevaselt ei ole vajadust tugevalt happeliste ainete kasutamiseks.

Ainete valikul tasub teada, et professionaalsed koristusained on igati sobilikud koduseks kasutuseks, aga mitte vastupidi. Koduseks kasutuseks mõeldud aineid ei tasu kasutada kui koristamist tehakse tööna. Ained, mis harva kasutades ei avalda negatiivset mõju tervisele ja pindadele, võivad seda teha sagedasel kasutamisel. Professionaalsetel ainetel on toote- ja ohutuskaardil kirjas põhjalik informatsioon aine kasutamise eripärade kohta, mida tasub kindlasti arvesse võtta.

Artiklid

Vaata kõiki

Puhastuseksperdil täitus veerandsada!

Tervitame ja täname kõiki endiseid ja praeguseid kolleege, kliente ja koostööpartnereid. Üheskoos on olnud tore ja õpetlik maailma puhtamaks muuta!

Loe edasi

Teadlik tegutsemine lutikatega

Viimastel nädalatel on meediasse jõudnud muret tekitavad teated Prantsusmaal valitsevast olukorrast seoses lutikatega. Tegemist on pandeemialaadse olukorraga, kus lutikad on vallutanud inimeste elamised, ühistranspordi jne. Ametliku statistika järgi on Prantsusmaal juba varasemalt kulunud lutika tõrjele aastas umbes 230 milj eurot. Kuidas valmis olla meil Eestis? 

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Budapestis

Kas sina tead, kuidas ergonoomiliselt põrandat või lauda puhastada? Oleme hetkel rahvusvahelise Erasmuse projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppevideoid 20 koristustegevuse ergonoomia õpetamiseks. Selle raames kohtusime 25.09 – 27.09 projektipartneritega Budapestis. Kohtumise eesmärk oli arutleda ja füüsiliselt ette näidata erinevate riikide koristusergonoomia tegevusi. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi

Objekti koristustulemuse eeldus puhtusele vs tegelikkus

Kuidas teame, kas oleme koristusega rahul? Selleks vajame tagasisidet ja ühtset arusaama sellest, mis on puhas ja milline mustus peab olema eemaldatud, et saaks öelda, et töö on hästi tehtud. Sageli ringleb koristuses vaid negatiivne tagasiside – kui midagi ei ole nii nagu peab, siis info liigub ja hakatakse probleemiga tegelema. Kui kõik on hästi, siis see on justkui normaalne ja sellest ei ole vaja rääkida. Motiveeritud tööks vajab inimene kindlasti positiivset tagasisidet, seda ka koristuses.

Loe edasi