fbpx

Alustasime objektiivse tööaja määratlemise katsetega

Puhastusekspert eestvedamisel arendame INSTA800 kasutamisega seonduvat tööprotsesse rahvusvahelises projektis „Cost Effective, Need Based Cleaning – INSTA 800“, milles osalevad veel kuue riigi partnerid.

Esimese eesmärgina valmis juhendmaterjal standardi INSTA 800 edukaks kasutamiseks, kuhu on koondatud kõigi projektis osalevate riikide kogemused. Juhendmaterjaliga saad tutvuda siin.

Teiseks eesmärgiks on teha 1 200 katset, et selgitada välja viie tüüpruumi – kontori, koridori, WC, klassi ja trepi koristuse tööaja maatriksid. Loodame välja selgitada ruumide koristusajad alustades koristamist erinevatelt mustuseastmetelt saavutades erinevaid puhtuseastmeid. Katsed toimuvad erinevates riikides sarnaste reeglite järgi, et tagada andmete usaldusväärsus. Püüame mõõta vaid puhtuseastmest tingitud tööaja erinevusi, muud mõjutegurid minimaliseeritakse nii palju kui võimalik.

Kuna Soomes on koristustööde aja- ja meetodistandardeid välja töötatud aastast 1972, siis tööaja mõõdistuse protsessides tugineme Soome kogemusele ja tegevusi juhib Soome Koristustehniline Liit (SSTL).

Esimeste katsete käigus kogetud õppetunnid:

  • üle poolte ruumidest on põrand olnud puhas ja poleks vajagi põrandat puhastada, kui vaid siis kohati prahti ja prügi eemaldada. Puudus tegelik vajadus tervet põrandat mopiga puhastada.
  • põrandaid puhastatakse tavaliselt iga päev. Samas jäävad olulised puutepinnad ja mööbel puhastamata. Peamine põhjus, mis tuuakse- pole aega! Aeg aga kulub puhta põranda puhastamisele.

Kõik projektis osalevad partnerid kasutavad katsete läbi viimisel Vileda tarvikuid. Täname Viledat, kes toetas meie katsete läbiviimist professionaalsete koristustarvikutega!

Kas teate kui palju kulub rohkem aega kui klient eeldab näiteks puhtuse astet 4 puhtuse astme 3 asemel?
Jälgige meid, jagame regulaarselt katsete käigus tehtud avastusi!

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi