fbpx

Alustasime objektiivse tööaja määratlemise katsetega

Puhastusekspert eestvedamisel arendame INSTA800 kasutamisega seonduvat tööprotsesse rahvusvahelises projektis „Cost Effective, Need Based Cleaning – INSTA 800“, milles osalevad veel kuue riigi partnerid.

Esimese eesmärgina valmis juhendmaterjal standardi INSTA 800 edukaks kasutamiseks, kuhu on koondatud kõigi projektis osalevate riikide kogemused. Juhendmaterjaliga saad tutvuda siin.

Teiseks eesmärgiks on teha 1 200 katset, et selgitada välja viie tüüpruumi – kontori, koridori, WC, klassi ja trepi koristuse tööaja maatriksid. Loodame välja selgitada ruumide koristusajad alustades koristamist erinevatelt mustuseastmetelt saavutades erinevaid puhtuseastmeid. Katsed toimuvad erinevates riikides sarnaste reeglite järgi, et tagada andmete usaldusväärsus. Püüame mõõta vaid puhtuseastmest tingitud tööaja erinevusi, muud mõjutegurid minimaliseeritakse nii palju kui võimalik.

Kuna Soomes on koristustööde aja- ja meetodistandardeid välja töötatud aastast 1972, siis tööaja mõõdistuse protsessides tugineme Soome kogemusele ja tegevusi juhib Soome Koristustehniline Liit (SSTL).

Esimeste katsete käigus kogetud õppetunnid:

  • üle poolte ruumidest on põrand olnud puhas ja poleks vajagi põrandat puhastada, kui vaid siis kohati prahti ja prügi eemaldada. Puudus tegelik vajadus tervet põrandat mopiga puhastada.
  • põrandaid puhastatakse tavaliselt iga päev. Samas jäävad olulised puutepinnad ja mööbel puhastamata. Peamine põhjus, mis tuuakse- pole aega! Aeg aga kulub puhta põranda puhastamisele.

Kõik projektis osalevad partnerid kasutavad katsete läbi viimisel Vileda tarvikuid. Täname Viledat, kes toetas meie katsete läbiviimist professionaalsete koristustarvikutega!

Kas teate kui palju kulub rohkem aega kui klient eeldab näiteks puhtuse astet 4 puhtuse astme 3 asemel?
Jälgige meid, jagame regulaarselt katsete käigus tehtud avastusi!

Koolituskalender

Kõik koolitused

Artiklid

Vaata kõiki

12 põnevat fakti koristusest (põhinevad teaduslike uuringute tulemustel)

Hiljuti toimus meil koolitus koostöös oma ala tõelise professionaali Tuula Suntamoga, kes on Soomes Jyväskylä Ülikooli keemia doktor ning kellel on pikaajaline kogemus pindade puhastamisega seotud uuringute läbiviimisel ja uurimustulemuste praktikasse rakendamisel.

Loe edasi

Rohkem kui aasta koroonaviirusega SARS-CoV-2-ga

Eelmisel aastal 12. märtsil kuulutati välja eriolukord. Sellel ja ka järgnevatel päevadel oli Puhastuseksperdi telefon „punane“ – uuriti, kuidas desinfitseerida õhku, pindasid jne. Valdas paanika ja teadmatus. Kas ja mis on muutunud koroona ja koristamine teemal ühe aastaga?

Loe edasi

Erinevate maade koristusjuhised ja uuringud ehk koroona ja koristamine

Koroonaviiruseid on olnud juba aastaid, kuid uus koroonaviirus nakkab väga kergelt ning tekitab teatud hulgal haigestunutel tõsiseid terviseprobleeme, mis survestab meditsiini.

Loe edasi

Miks peaks olema WC-poti kaas suletud kui laseme vett?

Meie pikaajalise kogemuse põhjal saame väita, tualettruumide puhtus on kõige petlikum ning WC-potist tulevad pritsmed määrivad seinu ning tekitavad ebameeldivat lõhna. Peale vaadates tunduvad pinnad kenasti puhtad ja ilusad, kuid tõeliselt šokeeriv vaatepilt avaneb siis, kui kustutame tule ja valgustame pindu vaid UV-lambiga.

Loe edasi