fbpx

Mikroobide hävitamise erinevad viisid koristuses

Märtsi alguses toimus PhD Tuula Suontamo koolitus ”Koristamine värskeimate uurimistulemuste valguses” mis tõi osalejateni kahe suurema uuringu tulemused ja tõhusamad viisid mikroobide hävitamises. Järgnevalt on toodud lühiülevaade erinevatest mikroobide hävitamise meetoditest, mida koristusmaailmas täna Euroopas kasutatakse.

  1. Ownwell puhastusmeetod- Hoolduskoristuseks mõeldud 100% keemiavaba patenteeritud Soome toode. Ownwelli põhimõte tekib pöördosmoosi teel puhastatud kraaniveele mittekahjulike mikroobsete ekstraktide lisamisega. Pöördosmoosi järel saadakse ”paremini pesev” vesi. Ownwell puhastusmeetodiga jäävad pinnale mikroobid, mis ”söövad mustust” ja vähendavad sedasi määrdumist. Mikroobse puhastusaine eeliseks on see, et pindadele ei jää mustust korjavaid jääke. Keemiavaba koristus, nagu ka kogu koristus tervikuna, toimib vaid siis, kui puhastus tervikuna on professionaalne ja tegevused teadlikud.
  2. COVID-safe viiruseteip– Soome innovaatiline toode, mis põhineb mitme metalli seosel. Teip hävitab Covidi viiruse osakesed sekunditega. Teipi on hea ja kerge kasutada pindadel, mida kasutatakse sageli ja on raske hoida puhtana. Teibi väljavahetusest annab teada värvuse muutus.
  3. Kuiv aur ja vesinikperoksiidi kuiva auru pihustavad seadmed- Kuiv aur on kõrgel survel tekkiv ülekuumenenud aur, mis on tänu kõrgele temperatuurile eriti kuiv. Aurupuhastus eemaldab mustust ja hävitab mikroobe ka materjali pooridest. Vesinikperoksiidi kuivauru pihustavad seadmed on mõeldud puhaste ja kuivade pindade desinfitseerimiseks. Mustadel ja niisketel pindadel see ei toimi.
  4. Avalon tehnoloogia– Avalon tehnoloogias kasutatakse orgaanilise ja anorgaanilise keemia ühendeid molekulide tasandil. Avalon pinnakaitse ainetega parandatakse hügieenilisust ja puhtust. Parandatakse ka pindade kriimustuskindlust, elektrijuhtivust, jää kinnitumist ning optilisi omadusi.
  5. Ultraviolettvalgus(UV-C kiirgus)– Ultraviolettvalgus inaktiveerib ja hävitab baktereid ning viiruseid, samuti muid mikroorganisme. Väga tõhus desinfitseerimise meetod, hävitades Covid-19 viiruse vaid 8 sekundiga. Ultraviolettvalgus vajab seadme ohutu kasutamine eeldab väga teadliku personali.

Kindlasti tuleb silmas pidada, et hügieenitase ei olene vaid puhastus- ja desinfektsiooniainetest ega spetsiaalsetest seadmetest. Iga uue harjumuse kujundamine vajab korralikku väljaõpet ja harjutamist.

Kõige olulisem- kõikide uudsete meetoditega seotud uuringute lõpus siiski tõdeti, et meetodi toimimiseks on oluline teadlik puhastus. See on eelduseks, et innovaatilised desinfitseerimisviisid jms toimiks. Uudsed seadmed ei asenda puhastamist.

Koolituskalender

Kõik koolitused

Artiklid

Vaata kõiki

Puhastustoodete ja -teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid

1.jaanuaril 2022 jõustus keskkonnaministri määrus nr 35 „Hankelepingu esemeks olevate toodete ja teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid ja nende kohta riigihangete alusdokumentides kehtestatavad tingimused“. Määrus keskendub keskkonnahoidliku puhastusteenuse pakkumisele.

Loe edasi

Mikroobide hävitamise erinevad viisid koristuses

Märtsi alguses toimus PhD Tuula Suontamo koolitus ”Koristamine värskeimate uurimistulemuste valguses” mis tõi osalejateni kahe suurema uuringu tulemused ja tõhusamad viisid mikroobide hävitamises. Järgnevalt on toodud lühiülevaade erinevatest mikroobide hävitamise meetoditest, mida koristusmaailmas täna Euroopas kasutatakse.

Loe edasi

Desinfitseerimine teaduslikust vaatenurgast

Desinfitseeriva puhastusaine tõhusust mõjutab toote mõjuaine, selle osakaal, seega ka doseering. Õiged doseeringud on võimalik saavutada vaid aineid ja vett täpselt mõõtes. Aine tootja juhised tuleb hoolega läbi lugeda ning neisse tõsiselt suhtuda. Oluline on kasutusturvalisus ja mõju pinnakatetele. Mustus mõjutab aine desinfitseerimisvõimet, vastavalt sellele tuleb valida sobiv puhastusmeetod, aine üksi ei toimi.

Loe edasi

Osalemine rahvusvahelised projektis „Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents“

Osaleme uues rahvusvahelises Erasmus+ projektis „Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents“ ning selle avakohtumine toimus juba 24.-25. jaanuar 2022.

Loe edasi