fbpx

Mikroobide hävitamise erinevad viisid koristuses

Märtsi alguses toimus PhD Tuula Suontamo koolitus ”Koristamine värskeimate uurimistulemuste valguses” mis tõi osalejateni kahe suurema uuringu tulemused ja tõhusamad viisid mikroobide hävitamises. Järgnevalt on toodud lühiülevaade erinevatest mikroobide hävitamise meetoditest, mida koristusmaailmas täna Euroopas kasutatakse.

  1. Ownwell puhastusmeetod- Hoolduskoristuseks mõeldud 100% keemiavaba patenteeritud Soome toode. Ownwelli põhimõte tekib pöördosmoosi teel puhastatud kraaniveele mittekahjulike mikroobsete ekstraktide lisamisega. Pöördosmoosi järel saadakse ”paremini pesev” vesi. Ownwell puhastusmeetodiga jäävad pinnale mikroobid, mis ”söövad mustust” ja vähendavad sedasi määrdumist. Mikroobse puhastusaine eeliseks on see, et pindadele ei jää mustust korjavaid jääke. Keemiavaba koristus, nagu ka kogu koristus tervikuna, toimib vaid siis, kui puhastus tervikuna on professionaalne ja tegevused teadlikud.
  2. COVID-safe viiruseteip– Soome innovaatiline toode, mis põhineb mitme metalli seosel. Teip hävitab Covidi viiruse osakesed sekunditega. Teipi on hea ja kerge kasutada pindadel, mida kasutatakse sageli ja on raske hoida puhtana. Teibi väljavahetusest annab teada värvuse muutus.
  3. Kuiv aur ja vesinikperoksiidi kuiva auru pihustavad seadmed- Kuiv aur on kõrgel survel tekkiv ülekuumenenud aur, mis on tänu kõrgele temperatuurile eriti kuiv. Aurupuhastus eemaldab mustust ja hävitab mikroobe ka materjali pooridest. Vesinikperoksiidi kuivauru pihustavad seadmed on mõeldud puhaste ja kuivade pindade desinfitseerimiseks. Mustadel ja niisketel pindadel see ei toimi.
  4. Avalon tehnoloogia– Avalon tehnoloogias kasutatakse orgaanilise ja anorgaanilise keemia ühendeid molekulide tasandil. Avalon pinnakaitse ainetega parandatakse hügieenilisust ja puhtust. Parandatakse ka pindade kriimustuskindlust, elektrijuhtivust, jää kinnitumist ning optilisi omadusi.
  5. Ultraviolettvalgus(UV-C kiirgus)– Ultraviolettvalgus inaktiveerib ja hävitab baktereid ning viiruseid, samuti muid mikroorganisme. Väga tõhus desinfitseerimise meetod, hävitades Covid-19 viiruse vaid 8 sekundiga. Ultraviolettvalgus vajab seadme ohutu kasutamine eeldab väga teadliku personali.

Kindlasti tuleb silmas pidada, et hügieenitase ei olene vaid puhastus- ja desinfektsiooniainetest ega spetsiaalsetest seadmetest. Iga uue harjumuse kujundamine vajab korralikku väljaõpet ja harjutamist.

Kõige olulisem- kõikide uudsete meetoditega seotud uuringute lõpus siiski tõdeti, et meetodi toimimiseks on oluline teadlik puhastus. See on eelduseks, et innovaatilised desinfitseerimisviisid jms toimiks. Uudsed seadmed ei asenda puhastamist.

Artiklid

Vaata kõiki

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi

Kui palju aega kulub keskeltläbi kodu koristamisele?

Aeg on korvamatu ressurss. Igapäeva elus kuuleme ikka ja jälle inimesi kurtmas, et ei ole aega ja elutempo on liiga kiire. Ööpäevas on 24 tundi. See, milline väärtus sellel ajal on ja kui nauditavalt seda veedame, sõltub iga inimese enda otsusest.

Loe edasi