fbpx

Osalemine rahvusvahelises projektis „Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents“

Osaleme uues rahvusvahelises Erasmus+ projektis „Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents“ ning selle avakohtumine toimus juba 24.-25. jaanuar 2022.

Ergonoomikat on järjest enam rakendatud töötervishoiu ja tööohutuse eesmärkide täitmiseks. Koristamine on füüsiliselt raske töö, mis toimub erinevates keskkondades ja tervist mõjutavad keemilised, bioloogilised, füüsilised ja vaimsed faktorid. Hetkel on selles osas suur teadmatus ja ei osata ohtusid ja riske näha. Kui ei teata ohtusid, siis ei ole võimalik neid ka vältida. Keeruliseks teeb asjaolu, et paljude probleemide tagajärjed annavad tunda hiljem, ei ole koheselt näha, tunda.

Esitasime mais 2021 projektitaotluse Erasmus+ strateegilise koostööprojektile ja alustasime projektiga novembrist 2021. Projektis osalevad neli riiki – lisaks Eestile ka Ungari, Holland ja Soome.

Projekti kestus on 3 aastat ja selle aja jooksul plaanime:

  • teostada koristusvaldkonnas 20 enamlevinud kutsehaigusi ja tööõnnetusi põhjustava probleemide analüüsi;
  • kutsehaiguste ja tööõnnetuste vältimiseks välja töötatud koolitusmaterjalid;
  • koolitusprogramm 20 enamlevinud kutsehaiguse ja tööõnnetuse vältimiseks.

Loe tervet artiklit SIIT.

Artiklid

Vaata kõiki

Texases läbiviidud uuringus leiti, et isegi pärast rutiinset desinfitseerimist võib haigla pindadel leiduda kahjulikke mikroobe

Uuring viidi läbi vahemikus juuni-juuli 2022 ning selle raames kogusid teadlased 400-lt pinnalt proove Kesk-Texase veteranide tervishoiu asutustes (Central Texas Veterans Healthcare System).

Loe edasi

Puhastuseksperdil täitus veerandsada!

Tervitame ja täname kõiki endiseid ja praeguseid kolleege, kliente ja koostööpartnereid. Üheskoos on olnud tore ja õpetlik maailma puhtamaks muuta!

Loe edasi

Teadlik tegutsemine lutikatega

Viimastel nädalatel on meediasse jõudnud muret tekitavad teated Prantsusmaal valitsevast olukorrast seoses lutikatega. Tegemist on pandeemialaadse olukorraga, kus lutikad on vallutanud inimeste elamised, ühistranspordi jne. Ametliku statistika järgi on Prantsusmaal juba varasemalt kulunud lutika tõrjele aastas umbes 230 milj eurot. Kuidas valmis olla meil Eestis? 

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Budapestis

Kas sina tead, kuidas ergonoomiliselt põrandat või lauda puhastada? Oleme hetkel rahvusvahelise Erasmuse projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppevideoid 20 koristustegevuse ergonoomia õpetamiseks. Selle raames kohtusime 25.09 – 27.09 projektipartneritega Budapestis. Kohtumise eesmärk oli arutleda ja füüsiliselt ette näidata erinevate riikide koristusergonoomia tegevusi. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi