fbpx

UUS! E-seminar: PhD Tuula Suontamo aastakümnete olulisemad uuringud koristuses

05.06.2023 - 05.06.2023

Ainulaadne võimalus! Tuula on teinud pindade puhastamist ja koristamist puudutavaid uuringuid aastakümneid nii laboratooriumis, kui ka reaalse elu koristamise olukordades.  On tehtud põnevaid uuringuid, mille tulemused on jäänud koolitusmaterjalidest välja ja on uuringuid, mis uuema info lisandumisel on koolitusmaterjalidest välja võetud. Olles läbi töötanud oma kogutud materjalid, on Tuula leidnud suurel hulgal sellist, mille rakendamisest koristuses oleks palju abi. Tuula seekordne seminar, mis jääb ka tõenäoliseks viimaseks avalikuks seminariks, koosneb just sellistest leidudest.

Seminari sisu

Laboratooriumis tehtud uuringud

 • Puhastus- ja desinfitseerimisainete pindpinevus – kas doseering mõjutab pindpinevust ja millises suunas? Mis on selle mõju puhastusprotsessile?
 • Doseeringu mõju puhastamisele
 • Mustuse ja pindade kuivamise mõju puhastamisele
 • Mikroorganismid ei paljune puhtal pinnal
 • Rasvane ja nõge sisaldav mustus võivad olla koos, aga puhastamine on erinev

Reaalses elus tehtud uuringud

 • Meetoditel on erinevus ja puhastusteenindaja „käekiri“ on näha nii niisketes, kui ka kuivades tingimustes
 • Silm ei räägi kõike ja on eksitav
 • Miks mikroorganismid paljunevad koristamisega?
 • Koristamine ja siseõhk – meetod, tarvik ja tööviis saab otsustavaks
 • Koristussagedus mõjutab siseõhu osakeste hulka
 • Koristustekstiilide puhastamine ja võimalik mõju puhastusteenindaja kopsudele

Tuula Suontamol on pikaajaline kogemus pindade puhtastamisega seotud uuringute läbiviimisel ja uurimustulemuste praktikasse rakendamisel. Tuula on Jyväskylä Ülikooli keemia doktor ja on aastakümneid koolitanud puhastusvaldkonna spetsialiste ja koristustöödejuhte. Lisaks laboratoorsetele uuringutele, on Tuula tugevuseks praktiliste koristusalaste katsete, pindade puhtuse mõõdistamiste ja puhastustehnoloogiliste uuringute läbi viimine. Tuula koolitusi kiidetakse, kuna ta oskab keerulistest teemadest lihtsalt ja selgelt rääkida.

 

 

Koolitajad: Helge Alt

Koolituse info

Toimumisajad:
05.06.2023, kell: 09:30 - 15:30

Asukoht: koolitus toimub veebis, osalejatele saadetakse MS Teams link

Sisaldab: koolitus toimub soome keeles, tõlge eesti keelde Helge Alt

Soovitused: kui samal koolitusel soovib osaleda ühest ettevõttest kolm ja enam osalejat, siis küsi personaalset pakkumust merlin@puhastusekspert.ee

Loobumine: kirjalikul loobumisel (e-mail) vähemalt 3 tööpäeva enne koolitust tagastatakse 50% osalustasust. Koolitusel mitte osalemisel või hilisemal teatamisel osalustasu ei tagastata

Keel:

Hind: 149 € + KM

Artiklid

Vaata kõiki

Puhastamine vähema vee ja puhastusaineta?!

29.-30.jaanuaril 2024 võõrustasime Saksamaa koristusspetsialiste Stefan Lehmanni ja Michael Difiglia ettevõttest Floorzilla, kes tutvustasid meile teemantidega rikastatud moppide ja puhastusketaste tõhusust. Koolitusel oli klass inimesi täis ning katsetati põnevusega, kas ja millist efekti uudne lahendus pakub.

Loe edasi

Koristamise digitaliseerimine

8-9.veebruaril 2024 külastasid Eestit Rootsi koristusspetsialistid Martin Älenmark ja Marcus Lindström Optiqo Sweden AB-st. Ekspertide kutsumine oli toetatud Erasmus+ konsortsiumi õpirände projekti poolt ning koolitus oli osalejatele tasuta. Õpirändeprojekt nr 2023-1-EE01-KA121-VET-000133792.

Loe edasi

Haigla koristuse head praktikad Skandinaavias

4-9. septembril 2023 toimus haigla koristuse koolitus Rootsi koolitaja Karin Perling juhtimisel, lisaks oli koolitusele kutsutud Erasmus+ konsortsiumi õpirände toel Soome spetsialist Tarja Valkosalo. Tarja täiendas Soome kogemustega Rootsi lektorit. Õpirändeprojekt nr 2023-1-EE01-KA121-VET-000133792.

Loe edasi

Texases läbiviidud uuringus leiti, et isegi pärast rutiinset desinfitseerimist võib haigla pindadel leiduda kahjulikke mikroobe

Uuring viidi läbi vahemikus juuni-juuli 2022 ning selle raames kogusid teadlased 400-lt pinnalt proove Kesk-Texase veteranide tervishoiu asutustes (Central Texas Veterans Healthcare System).

Loe edasi