fbpx

UUS! E-seminar: PhD Tuula Suontamo aastakümnete olulisemad uuringud koristuses

05.06.2023 - 05.06.2023

Ainulaadne võimalus! Tuula on teinud pindade puhastamist ja koristamist puudutavaid uuringuid aastakümneid nii laboratooriumis, kui ka reaalse elu koristamise olukordades.  On tehtud põnevaid uuringuid, mille tulemused on jäänud koolitusmaterjalidest välja ja on uuringuid, mis uuema info lisandumisel on koolitusmaterjalidest välja võetud. Olles läbi töötanud oma kogutud materjalid, on Tuula leidnud suurel hulgal sellist, mille rakendamisest koristuses oleks palju abi. Tuula seekordne seminar, mis jääb ka tõenäoliseks viimaseks avalikuks seminariks, koosneb just sellistest leidudest.

Seminari sisu

Laboratooriumis tehtud uuringud

 • Puhastus- ja desinfitseerimisainete pindpinevus – kas doseering mõjutab pindpinevust ja millises suunas? Mis on selle mõju puhastusprotsessile?
 • Doseeringu mõju puhastamisele
 • Mustuse ja pindade kuivamise mõju puhastamisele
 • Mikroorganismid ei paljune puhtal pinnal
 • Rasvane ja nõge sisaldav mustus võivad olla koos, aga puhastamine on erinev

Reaalses elus tehtud uuringud

 • Meetoditel on erinevus ja puhastusteenindaja „käekiri“ on näha nii niisketes, kui ka kuivades tingimustes
 • Silm ei räägi kõike ja on eksitav
 • Miks mikroorganismid paljunevad koristamisega?
 • Koristamine ja siseõhk – meetod, tarvik ja tööviis saab otsustavaks
 • Koristussagedus mõjutab siseõhu osakeste hulka
 • Koristustekstiilide puhastamine ja võimalik mõju puhastusteenindaja kopsudele

Tuula Suontamol on pikaajaline kogemus pindade puhtastamisega seotud uuringute läbiviimisel ja uurimustulemuste praktikasse rakendamisel. Tuula on Jyväskylä Ülikooli keemia doktor ja on aastakümneid koolitanud puhastusvaldkonna spetsialiste ja koristustöödejuhte. Lisaks laboratoorsetele uuringutele, on Tuula tugevuseks praktiliste koristusalaste katsete, pindade puhtuse mõõdistamiste ja puhastustehnoloogiliste uuringute läbi viimine. Tuula koolitusi kiidetakse, kuna ta oskab keerulistest teemadest lihtsalt ja selgelt rääkida.

 

 

Koolitajad: Helge Alt

Koolituse info

Toimumisajad:
05.06.2023, kell: 09:30 - 15:30

Asukoht (kõik): koolitus toimub veebis, osalejatele saadetakse MS Teams link

Sisaldab: koolitus toimub soome keeles, tõlge eesti keelde Helge Alt

Soovitused: kui samal koolitusel soovib osaleda ühest ettevõttest kolm ja enam osalejat, siis küsi personaalset pakkumust merlin@puhastusekspert.ee

Loobumine: kirjalikul loobumisel (e-mail) vähemalt 3 tööpäeva enne koolitust tagastatakse 50% osalustasust. Koolitusel mitte osalemisel või hilisemal teatamisel osalustasu ei tagastata

Hind: 149 € + KM

Artiklid

Vaata kõiki

Objekti koristustulemuse eeldus puhtusele vs tegelikkus

Kuidas teame, kas oleme koristusega rahul? Selleks vajame tagasisidet ja ühtset arusaama sellest, mis on puhas ja milline mustus peab olema eemaldatud, et saaks öelda, et töö on hästi tehtud. Sageli ringleb koristuses vaid negatiivne tagasiside – kui midagi ei ole nii nagu peab, siis info liigub ja hakatakse probleemiga tegelema. Kui kõik on hästi, siis see on justkui normaalne ja sellest ei ole vaja rääkida. Motiveeritud tööks vajab inimene kindlasti positiivset tagasisidet, seda ka koristuses.

Loe edasi

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta kodus siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi