fbpx

Praktilised eripuhastustööd algajatele (17 akadeemilist tundi) PÄRNU

17.05.2023 - 18.05.2023

Kaasaegsete pinnakatete hooldamine ja kaitsmine esitab igapäevaselt väljakutseid ka juba kogenenud tööde teostajale. Praktikas kohtame sageli teadmatusest ja oskamatusest rikutud pinnakatteid. Koolituselt saad rohkelt teadmisi tänapäevastest pinnakatetest, nende hooldamise ja kaitsmise võimalustest ning eripärast.

Eesmärk: Koolituse tulemusena omab õppija praktilisi teadmisi tänapäevastest pinnakatetest, nende hooldamise ja kaitsmise võimalustest ning eripärast.

Sihtrühm: Eripuhastustööde ja suurpuhastuse teostajad, töödejuhatajad, puhastustööde juhid, objektijuhid, haldusjuhid

Koolituse sisu:

  • Põrandahooldusmasina kasutamine;
  • HS-põrandahooldusmasina kasutusvõimalused;
  • Erinevate pinnakatete vahatamine;
  • Puitpõranda õlitamine;
  • Tekstiili puhastamine aurupuhastus- ja tekstiilipesumasinaga.

Koolituse läbinud isik:

  • Teab eripuhastustööde teostamise eripärasid;
  • Oskab kasutada eripuhastustöödel kasutatavaid koristusmasinaid (põrandahooldusmasin, HS-masin, veeimur, vaibamasin, aurupuhastusmasin, tolmuimeja) ja nende tarvikuid (polüesterkettad, kivihari, vaibahari, aknapesutarvikud, erinevad hõõrukid jne);
  • Teab erinevaid võimalusi pinnakate eripuhastustööde teostamiseks (PVC vahatamine, puitpõranda õlitamine, kivipõranda küllastamine), oskab neid töid teostada;
  • Teab ja oskab kasutada eripuhastustöödel kasutatavaid koristusaineid;
  • Oskab tüüpilisemate pinnakattematerjalide eripärast lähtuvalt valida sobivat kaitsmismeetodit (õlitamine, vahatamine, impregneerimine, kivi küllastamine, süvapesu, poleerimine);
  • Teab eripuhastustööde õnnestumise tegureid ja oskab analüüsida ebaõnnestumise põhjuseid.

Oleme Eesti Töötukassa koolituskaardi partner!

Õppeprotsess: Praktiline õpe toimub õppeklassis koolitaja juhendamisel.

Õppe kogumaht: 17 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi on praktiline töö ja 1 akadeemiline tund iseseisev töö – testide lahendamine, õppematerjalidega töötamine e-õppekeskkonnas Coursy.

Õppe alustamise tingimused: Eelduskoolitus on “Erinevate pinnakatete hooldus”

Õppekavarühm: Koduteenindus

Õppekava koostamise alused: Puhastusteenindaja tase 4 kompetentsid B.2.6

Õppekeskkond: Kaasaegne õppeklass, millele on tagatud juurdepääs liftiga.

Õppevahendid: Kaasaegsed koristustarvikud, -masinad ja -ained. 

Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused:
Hindamismeetodid­: Kirjalik teadmiste test
Hindamiskriteeriumid: Positiivseks soorituseks on vaja vähemalt 70% õigeid vastuseid

Väljastatavad dokumendid:
Tunnistus, kui õppija võttis osa õppetööst nõutud mahu osas ja läbis testi(d) vastavalt tingimustele.

Riietus: koolitusel vastavalt selline, et oleks võimalik teha praktilisi töid ning vahetusjalanõud soovitatavalt niiskust ja kemikaale kannatavad.

Koolitajad: Aimi Vaimel

Koolituse info

Toimumisajad:
17.05.2023, kell: 09:15 - 16:15
18.05.2023, kell: 09:15 - 16:15

Asukoht (kõik): Paide mnt 5, Sindi linn, Tori vald Pärnu maakond, Politseimaja/MS Teams

Sisaldab: kirjalikke materjale, lõunat, kohvipause, koolituse läbinutele tõend

Soovitused: kui samal koolitusel soovib osaleda ühest ettevõttest kolm ja enam osalejat, siis küsi personaalset pakkumust merlin@puhastusekspert.ee

Loobumine: kirjalikul loobumisel (e-mail) vähemalt 3 tööpäeva enne koolitust tagastatakse 50% osalustasust. Koolitusele mitteilmumisel või hilisemal teatamisel osalustasu ei tagastata

Hind: 269 € + KM

Artiklid

Vaata kõiki

Puhastuseksperdil täitus veerandsada!

Tervitame ja täname kõiki endiseid ja praeguseid kolleege, kliente ja koostööpartnereid. Üheskoos on olnud tore ja õpetlik maailma puhtamaks muuta!

Loe edasi

Teadlik tegutsemine lutikatega

Viimastel nädalatel on meediasse jõudnud muret tekitavad teated Prantsusmaal valitsevast olukorrast seoses lutikatega. Tegemist on pandeemialaadse olukorraga, kus lutikad on vallutanud inimeste elamised, ühistranspordi jne. Ametliku statistika järgi on Prantsusmaal juba varasemalt kulunud lutika tõrjele aastas umbes 230 milj eurot. Kuidas valmis olla meil Eestis? 

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Budapestis

Kas sina tead, kuidas ergonoomiliselt põrandat või lauda puhastada? Oleme hetkel rahvusvahelise Erasmuse projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppevideoid 20 koristustegevuse ergonoomia õpetamiseks. Selle raames kohtusime 25.09 – 27.09 projektipartneritega Budapestis. Kohtumise eesmärk oli arutleda ja füüsiliselt ette näidata erinevate riikide koristusergonoomia tegevusi. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi

Objekti koristustulemuse eeldus puhtusele vs tegelikkus

Kuidas teame, kas oleme koristusega rahul? Selleks vajame tagasisidet ja ühtset arusaama sellest, mis on puhas ja milline mustus peab olema eemaldatud, et saaks öelda, et töö on hästi tehtud. Sageli ringleb koristuses vaid negatiivne tagasiside – kui midagi ei ole nii nagu peab, siis info liigub ja hakatakse probleemiga tegelema. Kui kõik on hästi, siis see on justkui normaalne ja sellest ei ole vaja rääkida. Motiveeritud tööks vajab inimene kindlasti positiivset tagasisidet, seda ka koristuses.

Loe edasi