fbpx

Puhastusteenindaja tase 3 või 4 kutseeksamiks ettevalmistus, vene keeles (244 akadeemilist tundi)

06.09.2022 - 30.12.2022

Tänases kiirelt arenevas maailmas on koristusele esitatavad nõuded kasvanud. Kaasaegne tööandja hindab ja vajab usaldusväärset tööjõudu. Üha rohkem vajatakse teadlikke kvalifitseeritud puhastusteenindajaid ning tõeline professionaal leiab endale puhastusvaldkonnas tavapärasest parema töökoha. Koolitus teeb sinust tõelise professionaali, kes tuleb toime erinevate koristustarvikute ja –masinatega.

Oleme Eesti Töötukassa koolituskaardi partner! 

Õppekavarühm: Koduteenindus

Õppekava koostamise alused: Puhastusteenindaja tase 3 kompetentsid B.2.1 – B.2.3, B.2.5 ja läbiv kompetents B.2.6. Puhastusteenindaja juhendaja tase 4 kompetentsid B.2.1 – B.2.4, B.2.6 ja läbiv kompetents B.2.7.

Eesmärk: Koolituse tulemusena omandab õppija teadmised puhastusteenindaja 3. taseme või puhastusteenindaja juhendaja 4. taseme kutseeksami sooritamiseks.

Sihtrühm: Inimesed, kes on huvitatud ümberõppest ning soovivad asuda tööle puhastusteeninduse valdkonda; Puhastusteenindaja tase 3 või puhastusteenindaja-juhendaja tase 4 kutseeksami sooritamisest huvitatud.

Koolituse läbinud isik:

  • Mõistab eesmärgile suunatud koristamise põhimõtteid;
  • Teab puhastusainete liigitust pH alusel ja oskab kasutada puhastusaineid igapäevases töös;
  • Kasutab ruume koristades õigeid töövõtteid ja aseptilise puhastamise põhimõtteid;
  • Tunneb erinevate pinnakattematerjalide omadusi ning valib koristustarvikud ja ained pinnakattematerjalist lähtuvalt;
  • On omandanud teadmised, mis on vajalikud kutseeksami edukaks sooritamiseks.

Õppe alustamise tingimused: Puuduvad

Õppe kogumaht: 244 akadeemilist tundi, millest 90 akadeemilist tundi on auditoorne töö, 70 akadeemilist tundi praktikat koolikeskkonnas ja 84 akadeemilist tundi on praktika töökeskkonnas.

Õppekeskkond: Kaasaegne õppeklass, millele on tagatud juurdepääs liftiga.

Õppevahendid: Kirjalikud materjalid, kaasaegsed koristustarvikud ja -masinad.

Õppeprotsess: Õpe toimub vastavalt tunniplaanile,  auditoorne ja praktiline õpe toimub õppeklassis koolitaja juhendamisel. Ettevõtte praktika sooritatakse reaalses töökeskkonnas.

Koolituse sisu:

  • Puhastusteenindaja põhitõed;
  • Tulemuslik praktiline koristus;
  • Erinevate pinnakatete hooldus;
  • Eripuhastustööde oskuslik tegemine;
  • Erinevate asutuste koristamine;
  • Ergonoomika, ennast säästev töötamine;
  • Klienditeenindus;
  • Oluliste teadmiste kordamine, ettevalmistus eksamiks.

Õppemeetodid:
Auditoorne õpe 90 akadeemilist tundi: kuulamis-, lugemis-, kirjutamisülesanded, suuline vestlus, rühmatööd, videote vaatamine ja analüüsimine jm.
Praktika koolikeskkonnas 70 akadeemilist tundi: praktiliste tegevuste sooritamine koolitaja juhendamisel.
Praktika töökeskkonnas 84 akadeemilist tundi: teadmiste ja töövõtete praktiseerimine ettevõttes.

Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused:
Hindamismeetodid­: Kirjalik teadmiste test
Hindamiskriteeriumid: Positiivseks soorituseks on vaja vähemalt 60% õigeid vastuseid

Väljastatavad dokumendid:
Tunnistus, kui õpingute lõpetamise tingimused on vastavalt täidetud

Koolitajad: Irina Kosorotova

Koolituse info

Asukoht (kõik): Tartu mnt 83, Tallinn

Sisaldab: kirjalikke materjale, koolituse läbinutele tunnistus, lõunat ja kohvipause kontaktõppe päevadel

Soovitused: kui samal koolitusel soovib osaleda ühest ettevõttest kolm ja enam osalejat, siis küsi personaalset pakkumust merlin@puhastusekspert.ee

Loobumine: kirjalikul loobumisel (e-mail) vähemalt 3 tööpäeva enne koolitust tagastatakse 50% osalustasust. Koolitusele mitteilmumisel või hilisemal teatamisel osalustasu ei tagastata

Hind: 2045 € + KM

Artiklid

Vaata kõiki

Puhastuseksperdil täitus veerandsada!

Tervitame ja täname kõiki endiseid ja praeguseid kolleege, kliente ja koostööpartnereid. Üheskoos on olnud tore ja õpetlik maailma puhtamaks muuta!

Loe edasi

Teadlik tegutsemine lutikatega

Viimastel nädalatel on meediasse jõudnud muret tekitavad teated Prantsusmaal valitsevast olukorrast seoses lutikatega. Tegemist on pandeemialaadse olukorraga, kus lutikad on vallutanud inimeste elamised, ühistranspordi jne. Ametliku statistika järgi on Prantsusmaal juba varasemalt kulunud lutika tõrjele aastas umbes 230 milj eurot. Kuidas valmis olla meil Eestis? 

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Budapestis

Kas sina tead, kuidas ergonoomiliselt põrandat või lauda puhastada? Oleme hetkel rahvusvahelise Erasmuse projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppevideoid 20 koristustegevuse ergonoomia õpetamiseks. Selle raames kohtusime 25.09 – 27.09 projektipartneritega Budapestis. Kohtumise eesmärk oli arutleda ja füüsiliselt ette näidata erinevate riikide koristusergonoomia tegevusi. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi

Objekti koristustulemuse eeldus puhtusele vs tegelikkus

Kuidas teame, kas oleme koristusega rahul? Selleks vajame tagasisidet ja ühtset arusaama sellest, mis on puhas ja milline mustus peab olema eemaldatud, et saaks öelda, et töö on hästi tehtud. Sageli ringleb koristuses vaid negatiivne tagasiside – kui midagi ei ole nii nagu peab, siis info liigub ja hakatakse probleemiga tegelema. Kui kõik on hästi, siis see on justkui normaalne ja sellest ei ole vaja rääkida. Motiveeritud tööks vajab inimene kindlasti positiivset tagasisidet, seda ka koristuses.

Loe edasi