fbpx

UUS! Seadusest tulenevate keskkonnahoidlike kriteeriumite rakendamine koristuses (2 akadeemilist tundi)

15.02.2023 - 15.02.2023

1.jaanuarist 2022 kehtib keskkonnaministri määrus nr 35 Puhastustoodete ja -teenuste keskkonnahoidlikud kriteeriumid. Antud seadus mõjutab puhastusteenuse ostmist ja pakkumist. Eesmärgiks on keskkonnahoidlike hangete korraldamine. Seadus määratleb mitmed kohustused puhastusteenuse pakkujale. Kuidas täita seaduses määratletu, pakkuda kliendile oodatud koristusteenust ja olla keskkonnahoidlik? Koolitusel otsime vastuseid neile küsimustele.

Eesmärk: Koolituse tulemusena teab õppija seadusega määratletud kriteeriume keskkonnahoidlike hangete korraldamiseks. Oskab juhinduda oma töös seaduses sätestatud kriteeriumidest ning pakkuda oodatud kvaliteediga puhastusteenust.

Sihtrühm: puhastusvaldkonna kvaliteedijuhid, teenindusjuhid, töödejuhatajad, jt puhastusteenuse eest vastutajad

Koolituse sisu:

  • Määruse sisu tutvustus
  • Puhastusteenuse korraldamisel määrusega sätestatud kriteeriumide täitmise mõistlikud viisid

Koolituse läbinud isik:

  • Teab puhastustoodete ja -teenuste keskkonnahoidlikke kriteeriume
  • Oskab täita seadusega sätestatud kriteeriume

Oleme Eesti Töötukassa koolituskaardi partner!

Õppeprotsess: Õpe toimub vastavalt tunniplaanile

Õppe kogumaht: 2 akadeemilist tundi auditoorset tööd

Õppemeetodid: Auditoorne õpe 2 akadeemilist tundi

Õppe alustamise tingimused: Puuduvad

Õppekavarühm: koduteenindus

Õppekava koostamise alused: B.3.4 Koristustööde juhtimine

Õppekeskkond: Veeb – MS Teams

Õppevahendid: Materjalid veebikeskkonnas

Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused: hindamist ei toimu

Väljastatud dokumendid: Tõend

Koolitajad: Helge Alt

Koolituse info

Toimumisajad:
15.02.2023, kell: 11:00 - 12:30

Asukoht (kõik): MS Teams

Sisaldab: koolituse läbinutele tõend

Soovitused: kui samal koolitusel soovib osaleda ühest ettevõttest kolm ja enam osalejat, siis küsi personaalset pakkumust merlin@puhastusekspert.ee

Loobumine: kirjalikul loobumisel (e-mail) vähemalt 3 tööpäeva enne koolitust tagastatakse 50% osalustasust. Koolitusele mitteilmumisel või hilisemal teatamisel osalustasu ei tagastata

Hind: 39 € + KM

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta kodus siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi