fbpx

UUS! E-koolitus: Teaduspõhine lähenemine koristuskeemiale ja desinfitseerimisele

13.05.2021 - 14.05.2021

Ainulaadne võimalus! Tule kuula legendaarset maailmaklassi koolitajat Tuula Suontamot ja saa teada kogu tõde koristusest usaldusväärseimast allikast! Elav legend koristusvaldkonnast annab põhjaliku ülevaate koristamise võtmeteguritest keemiku vaatenurgast. Vii ennast kurssi värskeima koristusalase infoga, mis tugineb erinevatele reaalsetele katsetele ja uuringutulemustele ja saad teada, mis praktikas tegelikult töötab.

Koristamise eesmärk on erinevate pindade puhtana hoidmine. Puhastusteenindaja töökeskkond muutub kontorist haiglate, lasteaedade ja tööstusteni, mistõttu nõudmised puhtuse tasemele võivad suuresti erineda. Ühine kõikide objektide puhul on siiski see, et koristusega eemaldatakse pindadelt mustus ja takistatakse infektsioonide levimist. Mustuse efektiivseks eemaldamiseks vajatakse koristuskeemiat, mille mõju tõhustatakse piisava mehhaanikaga. Koolituspäeval värskendame koristuskeemiaalaseid teadmisi, ainete valikute kriteeriume, õige doseeringu ja turvalise kasutamisega seotud teemasid keemiku pilgu läbi.

Koroona epideemia tõttu on koristusvaldkonda lisandunud palju erinevaid puhastus- ja desinfitseerivaid aineid, masinaid ja seadmeid. Osasid uusi aineid ja masinaid on erinevates kasutustingimustes testitud. Koolituspäeval tutvume uute puhastus- ja desinfitseerimismeetodite kasutuspõhimõtetega erinevate uuringute tulemuste valguses.

Neljapäev 13.05.2021

Teemad:

 • Koristuskeemia keemilised ühendid ja kasutuspõhimõtted, keemilised protsessid koristuses
 • Mustuse liigid, pinnakattematerjalid, mustuse kinnitumine ja eemaldamine
 • Puhastusainete aineosad ja nende ülesanded
 • Bioloogilised puhastusained
 • Ownwell, probiootiline puhastamine
 • Koristuse riskitegurid
 • Tööohutus kahjulike pesu-, puhastus- ja hooldusainete korral

Reede 14.05.2021

Teemad:

 • Vee kasutamine koristuses
 • Kraanivee kasutamisvõimalused
 • Osoneeritud, ioniseeritud ja ultrapuhas vesi, z-vesi, kuivaur
 • Uued koroona-aja desinfitseerimistooted
 • Vesinikperoksiidi kuivaur
 • TECcare control (desinfitseerimine)
 • Toucan Eco (puhastamine ja desinfitseerimine)
 • Bio Scan Mobile- pindade desinfitseerimisseadmed
 • Antimikroobsed pinnad
 • Koristuse riskitegurid – tööohutus uute desinfitseerimismeetodite, – ainete ja seadmetega.

Tuula Suontamol on pikaajaline kogemus pindade puhtastamisega seotud uuringute läbiviimisel ja uurimustulemuste praktikasse rakendamisel. Tuula on Jyväskylä Ülikooli keemia doktor ja on aastakümneid koolitanud puhastusvaldkonna spetsialiste ja koristustöödejuhte. Lisaks laboratoorsetele uuringutele, on Tuula tugevuseks praktiliste koristusalaste katsete, pindade puhtuse mõõdistamiste ja puhastustehnoloogiliste uuringute läbi viimine. Tuula koolitusi kiidetakse, kuna ta oskab keerulistest teemadest lihtsalt ja selgelt rääkida.

 

Koolitajad: Helge Alt

Koolituse info

Toimumisajad:
13.05.2021, kell: 09:30 - 16:00
14.05.2021, kell: 09:30 - 16:00

Asukoht (kõik): Koolitus toimub veebis, osalejatele saadetakse MS Teams link

Sisaldab: Koolitus toimub soome keeles järeltõlkega eesti keelde

Soovitused: kui samal koolitusel soovib osaleda ühest ettevõttest kolm ja enam osalejat, siis küsi personaalset pakkumust arnis@puhastusekspert.ee

Loobumine: kirjalikul loobumisel (e-mail) vähemalt 3 tööpäeva enne koolitust tagastatakse 50% osalustasust. Koolitusel mitte osalemisel või hilisemal teatamisel osalustasu ei tagastata

Hind: 199 € + KM

Artiklid

Vaata kõiki

Kogemusi hankimas üheks maailma puhtaimaks lennujaamaks kuulutatud Seattle lennujaamas

Helge Alt külastas 12.oktoobril 2022 reisil olles Seattle lennujaama, kus on kasutusel meie hea koostööpartneri Optiqo elektroonsed koristuse seiresüsteemid. Kasutatakse QlvrBoxe klientide külastatavuse jälgimiseks ning sama süsteem võimaldab registreerida tööaega vaid kiipkaardiga. Koos Qlverboxiga on QR-koodiga ka klientide tagasiside küsitlus. Tagasisidet võib anda erinevate teemade kohta eraldi. Näiteks kui ei olda rahul puhtusega või on hoopis WC-poti kaas katki. Tagasiside jõuab automaatselt kokkulepitud inimeseni, kes saab asuda tegelema vastava probleemi kõrvaldamisega.

Loe edasi

Intervjuu Aasta koolitaja 2022 Helgega

Otsustasime teha intervjuu Aasta koolitaja 2022 Helge Aldiga, et rääkida täpsemalt koolitamisest ja koolitajaks olemisest.

Loe edasi

Kuluefektiivne vajaduspõhine puhastamine – INSTA 800 standard kliendi vaates

Puhastusekspert ja Erasmus+ koostööprojekti Cost Effective, Need Based cleaning INSTA800 partnerid kogunesid 13.-15. juuni 2022 Riias, et töötada välja efektiivsed koolitusprogrammid ja -metoodikad INSTA800 teadmistele.

Loe edasi

Mida toob kaasa see, kui puhastusteenindajal ei jätku lappe?

Oleme viimasel ajal korraldanud mitmeid huvitavaid koristustööde auditeid, leidmaks potentsiaali koristuse efektiivsuse tõstmiseks.

Loe edasi