fbpx

Koolituse kvaliteedi tagamise alused

1. Õppekavade kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

  • Õppekavade/koolituse sisude koostamisel lähtutakse valdkondlikest uuringutest, valdkondlikest regulatsioonidest, kehtivatest kutsestandarditest, heakorravaldkonna arenguvajadustest, täiskasvanute koolituse seadusest, täienduskoolituse standardist ning Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt heaks kiidetud juhendmaterjalist.
  • Koolituskeskuse poolt läbiviidavate koolituste õppekavad/koolituste sisud on avalikud ettevõtte kodulehel koolituste lühitutvustuste juures.
  • Koolitusgruppide suurusjärgud on erinevad sõltuvalt koolituse sisust. Eesmärgiks on tagada kõikide osalejate õpiväljundite saavutamine.

2. Koolitajate kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

  • Puhastusekspert koolitajad on kogemustega spetsialistid (üldjuhul kõrgharidusega, erialase kutsetunnistusega) ning lisaks omavad täiskasvanute koolitaja kutset ja/või pedagoogilist kõrgharidust.
  • Koolitajate töö tulemust hinnatakse koolituse järgselt osalejate ja koolitaja tagasiside põhjal. Pidevalt tehakse parendustegevusi ja tegeletakse koolitajate arendamisega.

3. Õppekeskkonna kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

  • Koolitustegevus toimub sobilikes ruumides, mis vastavad tervisekaitse nõuetele.
  • Info koolituste kohta on leitav Puhastusekspert kodulehel (www.puhastusekspert.ee).
  • Registreerimine toimub kodulehe kaudu, kõigi registreerunutega võetakse ühendust. Kõik koolitusele registreerunud saavad koheselt teate registreerumise kohta ning vähemalt kolm päeva enne koolituse algust meeldetuletuse koos infoga koolituskoha ja transpordivõimaluste kohta.

4. Täienduskoolituse kohta tagasiside kogumise kord

  • Koolituse lõpul täidavad osalejad anonüümse tagasiside küsitluse elektroonselt, kus annavad hinnangu koolituse sisule, koolitajale ja koolituse korraldusele ning teevad ettepanekuid koolituse paremaks muutmiseks.

Artiklid

Vaata kõiki

Puhastuseksperdil täitus veerandsada!

Tervitame ja täname kõiki endiseid ja praeguseid kolleege, kliente ja koostööpartnereid. Üheskoos on olnud tore ja õpetlik maailma puhtamaks muuta!

Loe edasi

Teadlik tegutsemine lutikatega

Viimastel nädalatel on meediasse jõudnud muret tekitavad teated Prantsusmaal valitsevast olukorrast seoses lutikatega. Tegemist on pandeemialaadse olukorraga, kus lutikad on vallutanud inimeste elamised, ühistranspordi jne. Ametliku statistika järgi on Prantsusmaal juba varasemalt kulunud lutika tõrjele aastas umbes 230 milj eurot. Kuidas valmis olla meil Eestis? 

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Budapestis

Kas sina tead, kuidas ergonoomiliselt põrandat või lauda puhastada? Oleme hetkel rahvusvahelise Erasmuse projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppevideoid 20 koristustegevuse ergonoomia õpetamiseks. Selle raames kohtusime 25.09 – 27.09 projektipartneritega Budapestis. Kohtumise eesmärk oli arutleda ja füüsiliselt ette näidata erinevate riikide koristusergonoomia tegevusi. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi

Objekti koristustulemuse eeldus puhtusele vs tegelikkus

Kuidas teame, kas oleme koristusega rahul? Selleks vajame tagasisidet ja ühtset arusaama sellest, mis on puhas ja milline mustus peab olema eemaldatud, et saaks öelda, et töö on hästi tehtud. Sageli ringleb koristuses vaid negatiivne tagasiside – kui midagi ei ole nii nagu peab, siis info liigub ja hakatakse probleemiga tegelema. Kui kõik on hästi, siis see on justkui normaalne ja sellest ei ole vaja rääkida. Motiveeritud tööks vajab inimene kindlasti positiivset tagasisidet, seda ka koristuses.

Loe edasi