fbpx

Koolituse kvaliteedi tagamise alused

1. Õppekavade kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

  • Õppekavade/koolituse sisude koostamisel lähtutakse kehtivatest kutsestandarditest, heakorravaldkonna arenguvajadustest, täiskasvanute koolituse seadusest, täienduskoolituse standardist ning Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt heaks kiidetud juhendmaterjalist.
  • Koolituskeskuse poolt läbiviidavate koolituste õppekavad/koolituste sisud on avalikud ettevõtte kodulehel koolituste lühitutvustuste juures.
  • Koolitusgruppide suurusjärgud on erinevad sõltuvalt koolituse sisust. Eesmärgiks on tagada kõikide osalejate õpiväljundite saavutamine.

2. Koolitajate kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

  • Puhastusekspert koolitajad on kogemustega spetsialistid (üldjuhul kõrgharidusega, erialase kutsetunnistusega) ning lisaks omavad täiskasvanute koolitaja kutset ja/või pedagoogilist kõrgharidust.
  • Koolitajate töö tulemust hinnatakse koolituse järgselt osalejate ja koolitaja tagasiside põhjal. Pidevalt tehakse parendustegevusi ja tegeletakse koolitajate arendamisega.

3. Õppekeskkonna kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

  • Koolitustegevus toimub sobilikes ruumides, mis vastavad tervisekaitse nõuetele.
  • Info koolituste kohta on leitav Puhastusekspert kodulehel (www.puhastusekspert.ee).
  • Registreerimine toimub kodulehe kaudu, kõigi registreerunutega võetakse ühendust. Kõik koolitusele registreerunud saavad koheselt teate registreerumise kohta ning vähemalt kolm päeva enne koolituse algust meeldetuletuse koos infoga koolituskoha ja transpordivõimaluste kohta.

4. Täienduskoolituse kohta tagasiside kogumise kord

  • Iga koolituse lõpul täidavad osalejad soovitavalt anonüümse paberkandjal tagasisidelehe, kus annavad hinnangu koolituse sisule, koolitajale ja koolituse korraldusele ning teevad ettepanekuid koolituse paremaks muutmiseks.
  • Tagasisidelehtede kokkuvõtteid analüüsitakse koos koolitajatega ja kaardistatakse võimalused parenduste tegemiseks.
  • Koolituste tagasiside info säilitatakse ettevõtte andmehaldussüsteemis, mis annab võimaluse jälgida parendusettepanekute mõju.
  • Tagasisidet kogutakse ka koolitajalt eesmärgiga parendada õppekavu ja õppeprotsessi.

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi