fbpx

Koolituse kvaliteedi tagamise alused

1. Õppekavade kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

  • Õppekavade/koolituse sisude koostamisel lähtutakse valdkondlikest uuringutest, valdkondlikest regulatsioonidest, kehtivatest kutsestandarditest, heakorravaldkonna arenguvajadustest, täiskasvanute koolituse seadusest, täienduskoolituse standardist ning Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt heaks kiidetud juhendmaterjalist.
  • Koolituskeskuse poolt läbiviidavate koolituste õppekavad/koolituste sisud on avalikud ettevõtte kodulehel koolituste lühitutvustuste juures.
  • Koolitusgruppide suurusjärgud on erinevad sõltuvalt koolituse sisust. Eesmärgiks on tagada kõikide osalejate õpiväljundite saavutamine.

2. Koolitajate kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

  • Puhastusekspert koolitajad on kogemustega spetsialistid (üldjuhul kõrgharidusega, erialase kutsetunnistusega) ning lisaks omavad täiskasvanute koolitaja kutset ja/või pedagoogilist kõrgharidust.
  • Koolitajate töö tulemust hinnatakse koolituse järgselt osalejate ja koolitaja tagasiside põhjal. Pidevalt tehakse parendustegevusi ja tegeletakse koolitajate arendamisega.

3. Õppekeskkonna kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

  • Koolitustegevus toimub sobilikes ruumides, mis vastavad tervisekaitse nõuetele.
  • Info koolituste kohta on leitav Puhastusekspert kodulehel (www.puhastusekspert.ee).
  • Registreerimine toimub kodulehe kaudu, kõigi registreerunutega võetakse ühendust. Kõik koolitusele registreerunud saavad koheselt teate registreerumise kohta ning vähemalt kolm päeva enne koolituse algust meeldetuletuse koos infoga koolituskoha ja transpordivõimaluste kohta.

4. Täienduskoolituse kohta tagasiside kogumise kord

  • Koolituse lõpul täidavad osalejad anonüümse tagasiside küsitluse elektroonselt, kus annavad hinnangu koolituse sisule, koolitajale ja koolituse korraldusele ning teevad ettepanekuid koolituse paremaks muutmiseks.

Artiklid

Vaata kõiki

Noorte kodu koristamise harjumused Eestis

Koristamine on valdkond, millega puutuvad kokku kõik inimesed. Kõiki ruume koristab keegi -kodus, töökohal, koolis, avalikes kohtades. Selleks kulub aeg, kasutatakse koristusaineid ja ka  -masinaid. Koristamisel ning saavutatud puhtusel on otsene mõju inimeste tervisele, seda nii neile, kes koristavad, kui ka neile, kes ruumides viibivad. Koristamine võib olla tervist ja  tegutsemisvõimet soodustav, kuid võib olla ka tervisele kahjulik. Mõju sõltub sellest, kuidas koristatakse ehk teadlikkusest.

Loe edasi

Saada sõber koolitusele ja saa soovituse eest 50 € väärtuses Partneri kinkekaart

Partneri kinkekaardi väärtuses 50 € saab järgmistele Tallinnas, Tartus ja Pärnus toimuvatele koolitustele sõbra/tuttava soovituse ja koolitusele registreerimise eest:

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Amsterdamis

Ergonoomiliselt koristamine tundub esmapilgul väga lihtne, aga kuidas ergonoomiat õpetada? Oleme rahvusvahelise Erasmus+ projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppematerjali puhastustööde juhtidele ergonoomia õpetamiseks. Õppematerjalide loomise raames kohtusime 14.05.24 – 16.05.2024 projektipartneritega Amsterdamis. Kohtumise eesmärk oli jagada kogemusi, kuidas on ergonoomia õppematerjalide esimese versiooni kasutamine erinevates riikides läinud ning teha vajalikud muutused õppematerjalis. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi

Puhastamine vähema vee ja puhastusaineta?!

29.-30.jaanuaril 2024 võõrustasime Saksamaa koristusspetsialiste Stefan Lehmanni ja Michael Difiglia ettevõttest Floorzilla, kes tutvustasid meile teemantidega rikastatud moppide ja puhastusketaste tõhusust. Koolitusel oli klass inimesi täis ning katsetati põnevusega, kas ja millist efekti uudne lahendus pakub.

Loe edasi