fbpx

Õpiränne Hollandisse 13.05. -15.05.2024

13.-15.05.2024 toimus Puhastuseksperdi eestvedamisel õpiränne Amsterdami. Õpirändel osalesid konsortsiumi liikmed Tartu Ülikooli Kliinikumist, Põhja Eesti Regionaalhaiglast, Ida-Tallinna Keskhaiglast, P. Dussmannist, Järvamaa Haiglast, Arkaadia OÜ-st, SOL Baltics Oü-st ja Elron Liinirongide AS-s. Õpiränne oli toetatud Erasmus+ konsortsiumi õpirändeprojekti nr 2023-1-EE01-KA121-VET-000133792 poolt.

Õpirändel koolitasid osalejaid järgmised ettevõtted: Duplex International, Kiehl KG, Vileda Professional, Johannes Kiehl KG, HAKO Ground & Garden ja Unger Professional. Tutvusime nii professionaalsete põrandahooldusmasinatega, kombineeritud robot-põrandapesumasinatega, jätkusuutliku koristuskeemiaga, kaasaegsete digisüsteemiga koristuskärudega, mikrokiudtoodetega ning uute võimalustega aknapesus.

Amsterdam Interclean 2024 on suurim professionaalse koristuse mess maailmas ning see mõjutab kogu koristuse ja hügieenitööstust. Intercleani mess pakub põnevaid võimalusi avastada värskeimaid koristusuudiseid ja pakub võimalust tutvuda erinevate tootjate innovaatiliste tootelahendustega. Messi olulisuse koristusmaailmas võib võtta kokku ütlusega: kui sa ei osale Amsterdami koristusmessil, siis sind pole olemas.

Üheks oluliseks märksõnaks messil oli jätkusuutlikkus ja kestlikkus, põnev oli märgata, et kogu Euroopa räägib justkui ühte keelt. Erinevad tootjad presenteerisid keskkonnasõbralikke tootmisprotsesse ning tootmisprotsessides on kindlaks määratud, kui suures osas peab iga toode sisaldama taaskasutatud materjali, et vastavaid keskkonnamärgiseid taotleda.

Kogu messi kokkuvõtteks võib öelda, et digitaliseerimine koristuses kogub jõudsalt hoogu. Nii masinatootjad, pehme paberi tootjad, kärude ja erinevate tarvikute tootjad – kõigil olid uudisena näidata digilahenduste arendused. Kõik ikka selleks, et tõsta koristuse kvaliteeti, et kogutud andmetest teha järeldused ja koristada võimalikult optimaalselt. Andmete kogumise vajalikkust peetakse ka üheks suurimaks kasvavaks trendiks kogu koristusvaldkonnaks. Järjest enam kaasatakse ka AI-d erinevates tootearendusfaasides.

Lisaks koristusmessile tutvusime ka hotellikoristusega – Hotel van de Vijesel´i majandusjuhataja tegi õpirändel osalejatele põhjaliku koristustuuri, mille tegi eriti põnevaks reaalajas hotellitoa koristamise jälgimine. Silma hakkas asjaolu, et selles hotellis armastatakse väga kasutada erinevaid ja tugevalt lõhnavaid koristusaineid, kui Eestis järjest enam liigutakse puhta vee ja mikrokiu suunas ning koristusaineid kasutatakse üksnes vastavalt vajadusele mitte profülaktika mõttes.

Kogusime sel õpirändel väga palju koristusalast informatsiooni. Õpirände suureks eeliseks oli teiste riikide kogemuste kuulamine – see laiendab silmaringi ja võimaldab kiiremini erinevate muudatustega ka meil endil kohaneda. Õpirände lõpus on alati suurimaks kingituseks kaasrändurite tänusõnad väga hea korralduse ja professionaalse sisu eest.

Artiklid

Vaata kõiki

Saada sõber koolitusele ja saa soovituse eest 50 € väärtuses Partneri kinkekaart

Partneri kinkekaardi väärtuses 50 € saab järgmistele Tallinnas, Tartus ja Pärnus toimuvatele koolitustele sõbra/tuttava soovituse ja koolitusele registreerimise eest:

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Amsterdamis

Ergonoomiliselt koristamine tundub esmapilgul väga lihtne, aga kuidas ergonoomiat õpetada? Oleme rahvusvahelise Erasmus+ projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppematerjali puhastustööde juhtidele ergonoomia õpetamiseks. Õppematerjalide loomise raames kohtusime 14.05.24 – 16.05.2024 projektipartneritega Amsterdamis. Kohtumise eesmärk oli jagada kogemusi, kuidas on ergonoomia õppematerjalide esimese versiooni kasutamine erinevates riikides läinud ning teha vajalikud muutused õppematerjalis. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi

Puhastamine vähema vee ja puhastusaineta?!

29.-30.jaanuaril 2024 võõrustasime Saksamaa koristusspetsialiste Stefan Lehmanni ja Michael Difiglia ettevõttest Floorzilla, kes tutvustasid meile teemantidega rikastatud moppide ja puhastusketaste tõhusust. Koolitusel oli klass inimesi täis ning katsetati põnevusega, kas ja millist efekti uudne lahendus pakub.

Loe edasi

Koristamise digitaliseerimine

8-9.veebruaril 2024 külastasid Eestit Rootsi koristusspetsialistid Martin Älenmark ja Marcus Lindström Optiqo Sweden AB-st. Ekspertide kutsumine oli toetatud Erasmus+ konsortsiumi õpirände projekti poolt ning koolitus oli osalejatele tasuta. Õpirändeprojekt nr 2023-1-EE01-KA121-VET-000133792.

Loe edasi