fbpx

Õpiränne Hollandisse 15.05.-17.05.2024

Puhastuseksperdi eestvedamisel toimus õpiränne Hollandisse Amsterdami 15.-17.mail 2024. Õpirändel osalesid konsortsiumi liikmed Tartu Ülikooli Kliinikumist, Valga Haiglast, Ida-Tallinna Keskhaiglast, Arkaadia OÜ-st, SOL Baltics OÜ-st, Järvamaa Kutsehariduskeskusest, Pesuekspert OÜ-st, Ideia OÜ-st ja Uma Puhastus OÜ-st. Õpiränne oli toetatud Erasmus+ konsortsiumi õpirändeprojekti nr 2023-1-EE01-KA121-VET-000133792 poolt.

Õpirändel koolitati osalejaid järgnevate ettevõtete poolt: I-team Global, Vileda Professional, Johannes Kiehl KG, HAKO Ground & Garden ja Unger Professional. Eesti koristusturul kasutatakse nimetatud ettevõtete tooteid igapäevaselt, aga vaadata kõikide ettevõtete kontseptsiooni suurel messil – see mõjus väga innovatiivselt.

Kohapeal veenduti, kuidas ettevõtted investeerivad keskkonnasõbralikesse toodetesse ja pakenditesse – ka vanad head tooted saavad uued pakendid. Lisaks on populaarne mõtteviis, et puhastusteenindaja ei pea kohanduma koristustarvikute- ja tehnika järgi, vaid neid saab reguleerida vastavalt puhastusteenindaja vajadustele või objekti eripärale. Näiteks Vileda koristuskäru on võimalik komplekteerida objekti põhiselt lisades sahtleid, mooduleid ja tarvikute hoidjaid. Uuendusena on koristuskärule lisatud tahvelarvuti, milles on kõik vajalik informatsioon puhastamiseks – tööde nimekiri, ruumide plaan, tagasisidestamine jne. See kõik on selleks, puhastada vajaduspõhiselt ja luua teadlikult puhtust.

Amsterdam Interclean professionaalse koristusmessil pärjatakse ka innovatsiooni auhinna võitjad. 2024 aasta üldvõitjaks sai firma Diversey-A Solenis toode LESSEAU NO kätepesu seep koos dosaatoriga. Tegemist on esimese automaatse seebidosaatoriga, mille sisse käib tükkseep. Nimetatud seep on 100% mikroplasti vaba ning vegan, sest dosaatorisse ei ole vaja panna pakendit nagu tavalise vedelseebi puhul. Automaatses dosaatoris olev veski riivib kätele seebipuru ning ühe seebiga on võimalik käsi pesta 300-l inimesel. Tükkseebist ei teki jäätmeid ning see seep jätab käed mõnusalt pehmeks ja hästilõhnavaks. Automaatne dosaator on pisike, stiilipuhas, energiasäästlik ja sellel on laetav aku. Vedelseebi puhul on pidev probleem, et seep hakkab tilkuma ning täitepakendid võtavad palju ruumi, on rasked ja tekitavad palju jäätmeid. Selle seebi puhul on eelnevalt nimetatud probleemid minimaalsed. LESSEAU NO kätepesuseep võitis ka jätkusuutlikkuse ja keskkonna innovatsiooni auhinna.

Nutikate tehnoloogiate ja digitaliseerimise kategoorias võitis auhinna Kärcher BV autonoomne tolmuimeja KIRA CV 50. Tegemist on keskmise suurusega robottolmuimejaga, mis on hea abimees avatud kontorite, hotellide ja teiste suurte avatud alade koristamisel. Tolmuimeja on varustatud vahetatavate akudega, mis võimaldab tööaega 24/7.

 

 

Tööjõu ja ergonoomia innovatsiooni auhinna võitis ettevõtte Baudoin Wash-Systems BV pesudrooniga, mida saab kasutada fassaadi, katuse, klaaside ja päikesepaneelide puhastamiseks. Võimsa Wash Drone’i seadme ja nutika tehnoloogia abil saab puhastada raskesti ligipääsetavaid pindu, mida on sageli peaaegu võimatu puhastada. Pesudroon puhastab kõrge rõhu all, kasutades puhta vee tehnoloogiat ja seda on lihtne maapinnalt juhtida. Baudoin pesudroon pärjati lisaks puhastusteenindajate valiku auhinnaga, sest see teeb puhastusteenindajate töö kergemaks ja toob väga palju mängulusti tööellu. Puhastusteenindajad kommenteerisid auhinda üle andes, et pesudrooniga töötamine ei olegi koristamine, vaid tundub nagu arvutimängu mängimine.

Amsterdami Interclean koristusmessil osales väljapanekutega 875 ettevõtet ning kokku külastas messi 30 000 inimest 143 riigist. Järgmine Amsterdami Intercleani mess toimub 2026 aasta aprillis. Täname kõiki kaasrändajad, kellega oli väga huvitav sukelduda koristamismaailma ja tutvuda innovaatiliste lahendustega.

Järgmiste õpirännete ja teadmiste jagamisteni!

Artiklid

Vaata kõiki

Saada sõber koolitusele ja saa soovituse eest 50 € väärtuses Partneri kinkekaart

Partneri kinkekaardi väärtuses 50 € saab järgmistele Tallinnas, Tartus ja Pärnus toimuvatele koolitustele sõbra/tuttava soovituse ja koolitusele registreerimise eest:

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Amsterdamis

Ergonoomiliselt koristamine tundub esmapilgul väga lihtne, aga kuidas ergonoomiat õpetada? Oleme rahvusvahelise Erasmus+ projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppematerjali puhastustööde juhtidele ergonoomia õpetamiseks. Õppematerjalide loomise raames kohtusime 14.05.24 – 16.05.2024 projektipartneritega Amsterdamis. Kohtumise eesmärk oli jagada kogemusi, kuidas on ergonoomia õppematerjalide esimese versiooni kasutamine erinevates riikides läinud ning teha vajalikud muutused õppematerjalis. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi

Puhastamine vähema vee ja puhastusaineta?!

29.-30.jaanuaril 2024 võõrustasime Saksamaa koristusspetsialiste Stefan Lehmanni ja Michael Difiglia ettevõttest Floorzilla, kes tutvustasid meile teemantidega rikastatud moppide ja puhastusketaste tõhusust. Koolitusel oli klass inimesi täis ning katsetati põnevusega, kas ja millist efekti uudne lahendus pakub.

Loe edasi

Koristamise digitaliseerimine

8-9.veebruaril 2024 külastasid Eestit Rootsi koristusspetsialistid Martin Älenmark ja Marcus Lindström Optiqo Sweden AB-st. Ekspertide kutsumine oli toetatud Erasmus+ konsortsiumi õpirände projekti poolt ning koolitus oli osalejatele tasuta. Õpirändeprojekt nr 2023-1-EE01-KA121-VET-000133792.

Loe edasi