fbpx

Õpiränne Soome 26.08.-27.08.2024

Millised on uued puhastuspõhimõtted Soomes? Seda käisime 26.08.-27.08.2024 õpirände ajal uurimas Helsingi Ülikooli Keskhaiglas ja Vileda tehases. Töövarjutamisel osalesid konsortsiumi liikmed Järvamaa Kutsehariduskeskusest, Ida-Tallinna Keskhaiglast, SA Narva Haiglast, Tartu Rakenduslikust Kolledžist, SA Tartu Ülikooli Kliinikumist ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglast. Õpiränne oli toetatud Erasmus+ konsortsiumi õpirändeprojekti nr 2023-1-EE01-KA121-VET-000133792 ja 2024-1-EE01-KA121-VET-000236654 poolt.

Õpirände programmi ja töövarjutuse korraldas vastuvõtja organisatsioon Freudenberg Home & Cleaning Solutions Oy – Aiki Hoffmann ja Petteri Enne.

Õpirände käigus toimus töövarjutamine Helsingi Ülikooli Keskhaiglas (HUS). HUS haigla on Soome suurim tervishoiuteenuse osutaja. Haigla erinevad majad moodustavad kokku seitse kilomeetrit, olles ühendatud koridoridega. Töövarjutamise ajal selgitati, miks on palatite uste taga kapid – need on näiteks plaastrite, sidemete, mähkmete hoiustamiseks. Et puhastamist lihtsustada, siis kasutatakse HUS haiglas robot põrandapesumasinaid. Puhastamist tehakse võimalikult automaatselt ehk näiteks voodeid, kärusid ja muid teisaldatavaid asju puhastatakse pesumasinates. Masinpesuga tagatakse parem puhastustulemus kui käsitsi puhastades.

Õpirände käigus toimus töövarjutamine Soome Vileda tehases, kus käidi läbi erinevad tootmise etapid algusest lõpuni – materjali valik, õmblemine, keskkonnasõbralikkus ning keskkonnasäästlikkus. Põnevad faktid Vileda tootmise kohta:

  • Vileda tehases lõigatakse mopid välja laseri abil.
  • Niit, millega õmmeldakse Soome tehases mopid kokku, toodetakse Saksamaal.
  • Puhasruumide moppidesse on paigaldatud kiibid, et jälgida nende pesukordade arvu.

Artikli koostaja: Merlin Salu, Jaanika Kasemets

Artiklid

Vaata kõiki

Noorte kodu koristamise harjumused Eestis

Koristamine on valdkond, millega puutuvad kokku kõik inimesed. Kõiki ruume koristab keegi -kodus, töökohal, koolis, avalikes kohtades. Selleks kulub aeg, kasutatakse koristusaineid ja ka  -masinaid. Koristamisel ning saavutatud puhtusel on otsene mõju inimeste tervisele, seda nii neile, kes koristavad, kui ka neile, kes ruumides viibivad. Koristamine võib olla tervist ja  tegutsemisvõimet soodustav, kuid võib olla ka tervisele kahjulik. Mõju sõltub sellest, kuidas koristatakse ehk teadlikkusest.

Loe edasi

Saada sõber koolitusele ja saa soovituse eest 50 € väärtuses Partneri kinkekaart

Partneri kinkekaardi väärtuses 50 € saab järgmistele Tallinnas, Tartus ja Pärnus toimuvatele koolitustele sõbra/tuttava soovituse ja koolitusele registreerimise eest:

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Amsterdamis

Ergonoomiliselt koristamine tundub esmapilgul väga lihtne, aga kuidas ergonoomiat õpetada? Oleme rahvusvahelise Erasmus+ projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppematerjali puhastustööde juhtidele ergonoomia õpetamiseks. Õppematerjalide loomise raames kohtusime 14.05.24 – 16.05.2024 projektipartneritega Amsterdamis. Kohtumise eesmärk oli jagada kogemusi, kuidas on ergonoomia õppematerjalide esimese versiooni kasutamine erinevates riikides läinud ning teha vajalikud muutused õppematerjalis. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi

Puhastamine vähema vee ja puhastusaineta?!

29.-30.jaanuaril 2024 võõrustasime Saksamaa koristusspetsialiste Stefan Lehmanni ja Michael Difiglia ettevõttest Floorzilla, kes tutvustasid meile teemantidega rikastatud moppide ja puhastusketaste tõhusust. Koolitusel oli klass inimesi täis ning katsetati põnevusega, kas ja millist efekti uudne lahendus pakub.

Loe edasi