fbpx

Projekti tulemused – uuringud

 1. TEADUSLIKUD UURINGUD COVID-19 JA PUHASTAMISE KOHTA

  Projektis PandemicClean – ohutu ja tõhus puhastamine pandeemiaolukorras kogutakse uurimistulemusi tegurite kohta,  mis mõjutavad professionaalset puhastamist  pandeemiaolukorras.  Kolmeaastase projekti jooksul dokumenteeritakse vähemalt 30 uurimistööd
  Eestikeelsed uuringud on nähtaval SIIN
  Inglisekeelsed uuringud on nähtaval SIIN

   

 2. PUHASTUSJUHISED COVID-19 PANDEEMIA AJAL

  Projektis PandemicClean – Ohutu ja tõhus puhastamine pandeemiaolukorras, koguti teavet selle kohta, milliseid puhastusjuhiseid anti puhastamiseks Covid-19 pandeemia ajal. 2022 aasta kevadel ja suvel koguti andmeid järgmistest riikidest: Austraalia, Belgia, Kanada, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Ungari, Itaalia, Läti, Norra, Rumeenia, Šveits ja Holland. Juhiseid andsid peamiselt riigiasutused või -organisatsioonid ja uurimisinstituudid. Samuti dokumenteeriti WHO, CDC, ECDC juhised.
  Eestikeelsed juhised on nähtaval SIIN
  Inglisekeelsed juhised on nähtaval SIIN

Artiklid

Vaata kõiki

3 puhastusainet, mida on kodus vaja

Suurem osa mustusest koduses keskkonnas on eemaldatav ilma aineteta. Veega niisutatud mikrokiudlapid või -mopid on oskuslikul kasutamisel väga tõhusad abimehed erinevate mustuste eemaldamisel. Kuid samas päris ilma aineteta siiski hakkama ei saa.

Loe edasi

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi