fbpx

Projekti tulemused – uuringud

 1. TEADUSLIKUD UURINGUD COVID-19 JA PUHASTAMISE KOHTA

  Projektis PandemicClean – ohutu ja tõhus puhastamine pandeemiaolukorras kogutakse uurimistulemusi tegurite kohta,  mis mõjutavad professionaalset puhastamist  pandeemiaolukorras.  Kolmeaastase projekti jooksul dokumenteeritakse vähemalt 30 uurimistööd
  Eestikeelsed uuringud on nähtaval SIIN
  Inglisekeelsed uuringud on nähtaval SIIN

   

 2. PUHASTUSJUHISED COVID-19 PANDEEMIA AJAL

  Projektis PandemicClean – Ohutu ja tõhus puhastamine pandeemiaolukorras, koguti teavet selle kohta, milliseid puhastusjuhiseid anti puhastamiseks Covid-19 pandeemia ajal. 2022 aasta kevadel ja suvel koguti andmeid järgmistest riikidest: Austraalia, Belgia, Kanada, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Ungari, Itaalia, Läti, Norra, Rumeenia, Šveits ja Holland. Juhiseid andsid peamiselt riigiasutused või -organisatsioonid ja uurimisinstituudid. Samuti dokumenteeriti WHO, CDC, ECDC juhised.
  Eestikeelsed juhised on nähtaval SIIN
  Inglisekeelsed juhised on nähtaval SIIN

Artiklid

Vaata kõiki

Puhastamine vähema vee ja puhastusaineta?!

29.-30.jaanuaril 2024 võõrustasime Saksamaa koristusspetsialiste Stefan Lehmanni ja Michael Difiglia ettevõttest Floorzilla, kes tutvustasid meile teemantidega rikastatud moppide ja puhastusketaste tõhusust. Koolitusel oli klass inimesi täis ning katsetati põnevusega, kas ja millist efekti uudne lahendus pakub.

Loe edasi

Koristamise digitaliseerimine

8-9.veebruaril 2024 külastasid Eestit Rootsi koristusspetsialistid Martin Älenmark ja Marcus Lindström Optiqo Sweden AB-st. Ekspertide kutsumine oli toetatud Erasmus+ konsortsiumi õpirände projekti poolt ning koolitus oli osalejatele tasuta. Õpirändeprojekt nr 2023-1-EE01-KA121-VET-000133792.

Loe edasi

Haigla koristuse head praktikad Skandinaavias

4-9. septembril 2023 toimus haigla koristuse koolitus Rootsi koolitaja Karin Perling juhtimisel, lisaks oli koolitusele kutsutud Erasmus+ konsortsiumi õpirände toel Soome spetsialist Tarja Valkosalo. Tarja täiendas Soome kogemustega Rootsi lektorit. Õpirändeprojekt nr 2023-1-EE01-KA121-VET-000133792.

Loe edasi

Texases läbiviidud uuringus leiti, et isegi pärast rutiinset desinfitseerimist võib haigla pindadel leiduda kahjulikke mikroobe

Uuring viidi läbi vahemikus juuni-juuli 2022 ning selle raames kogusid teadlased 400-lt pinnalt proove Kesk-Texase veteranide tervishoiu asutustes (Central Texas Veterans Healthcare System).

Loe edasi