fbpx

Projekti tulemused – uuringud

  1. TEADUSLIKUD UURINGUD COVID-19 JA PUHASTAMISE KOHTA

    Projektis PandemicClean – ohutu ja tõhus puhastamine pandeemiaolukorras kogutakse uurimistulemusi tegurite kohta,  mis mõjutavad professionaalset puhastamist  pandeemiaolukorras.  Kolmeaastase projekti jooksul dokumenteeritakse vähemalt 30 uurimistööd
    Eestikeelsed uuringud on nähtaval SIIN
    Inglisekeelsed uuringud on nähtaval SIIN

     

  2. PUHASTUSJUHISED COVID-19 PANDEEMIA AJAL

    Projektis PandemicClean – Ohutu ja tõhus puhastamine pandeemiaolukorras, koguti teavet selle kohta, milliseid puhastusjuhiseid anti puhastamiseks Covid-19 pandeemia ajal. 2022 aasta kevadel ja suvel koguti andmeid järgmistest riikidest: Austraalia, Belgia, Kanada, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Ungari, Itaalia, Läti, Norra, Rumeenia, Šveits ja Holland. Juhiseid andsid peamiselt riigiasutused või -organisatsioonid ja uurimisinstituudid. Samuti dokumenteeriti WHO, CDC, ECDC juhised.
    Eestikeelsed juhised on nähtaval SIIN
    Inglisekeelsed juhised on nähtaval SIIN

Artiklid

Vaata kõiki

Puhastuseksperdil täitus veerandsada!

Tervitame ja täname kõiki endiseid ja praeguseid kolleege, kliente ja koostööpartnereid. Üheskoos on olnud tore ja õpetlik maailma puhtamaks muuta!

Loe edasi

Teadlik tegutsemine lutikatega

Viimastel nädalatel on meediasse jõudnud muret tekitavad teated Prantsusmaal valitsevast olukorrast seoses lutikatega. Tegemist on pandeemialaadse olukorraga, kus lutikad on vallutanud inimeste elamised, ühistranspordi jne. Ametliku statistika järgi on Prantsusmaal juba varasemalt kulunud lutika tõrjele aastas umbes 230 milj eurot. Kuidas valmis olla meil Eestis? 

Loe edasi

Projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” vahekohtumine Budapestis

Kas sina tead, kuidas ergonoomiliselt põrandat või lauda puhastada? Oleme hetkel rahvusvahelise Erasmuse projekti “Cleaning Ergonomics – to Prevent Occupational Diseases and Accidents” raames välja töötamas õppevideoid 20 koristustegevuse ergonoomia õpetamiseks. Selle raames kohtusime 25.09 – 27.09 projektipartneritega Budapestis. Kohtumise eesmärk oli arutleda ja füüsiliselt ette näidata erinevate riikide koristusergonoomia tegevusi. Saime üksteiselt palju õppida, sest riigiti on nii koristuse kui ka ergonoomia põhimõtted erinevad.

Loe edasi

Objekti koristustulemuse eeldus puhtusele vs tegelikkus

Kuidas teame, kas oleme koristusega rahul? Selleks vajame tagasisidet ja ühtset arusaama sellest, mis on puhas ja milline mustus peab olema eemaldatud, et saaks öelda, et töö on hästi tehtud. Sageli ringleb koristuses vaid negatiivne tagasiside – kui midagi ei ole nii nagu peab, siis info liigub ja hakatakse probleemiga tegelema. Kui kõik on hästi, siis see on justkui normaalne ja sellest ei ole vaja rääkida. Motiveeritud tööks vajab inimene kindlasti positiivset tagasisidet, seda ka koristuses.

Loe edasi