fbpx

Projekti tulemused – uuringud

  1. TEADUSLIKUD UURINGUD COVID-19 JA PUHASTAMISE KOHTA

    Projektis PandemicClean – ohutu ja tõhus puhastamine pandeemiaolukorras kogutakse uurimistulemusi tegurite kohta,  mis mõjutavad professionaalset puhastamist  pandeemiaolukorras.  Kolmeaastase projekti jooksul dokumenteeritakse vähemalt 30 uurimistööd
    Eestikeelsed uuringud on nähtaval SIIN
    Inglisekeelsed uuringud on nähtaval SIIN

     

  2. PUHASTUSJUHISED COVID-19 PANDEEMIA AJAL

    Projektis PandemicClean – Ohutu ja tõhus puhastamine pandeemiaolukorras, koguti teavet selle kohta, milliseid puhastusjuhiseid anti puhastamiseks Covid-19 pandeemia ajal. 2022 aasta kevadel ja suvel koguti andmeid järgmistest riikidest: Austraalia, Belgia, Kanada, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Ungari, Itaalia, Läti, Norra, Rumeenia, Šveits ja Holland. Juhiseid andsid peamiselt riigiasutused või -organisatsioonid ja uurimisinstituudid. Samuti dokumenteeriti WHO, CDC, ECDC juhised.
    Eestikeelsed juhised on nähtaval SIIN
    Inglisekeelsed juhised on nähtaval SIIN

Artiklid

Vaata kõiki

Haigla koristuse head praktikad Skandinaavias

4-9. septembril 2023 toimus haigla koristuse koolitus Rootsi koolitaja Karin Perling juhtimisel, lisaks oli koolitusele kutsutud Erasmus+ konsortsiumi õpirände toel Soome spetsialist Tarja Valkosalo. Tarja täiendas Soome kogemustega Rootsi lektorit.

Loe edasi

Texases läbiviidud uuringus leiti, et isegi pärast rutiinset desinfitseerimist võib haigla pindadel leiduda kahjulikke mikroobe

Uuring viidi läbi vahemikus juuni-juuli 2022 ning selle raames kogusid teadlased 400-lt pinnalt proove Kesk-Texase veteranide tervishoiu asutustes (Central Texas Veterans Healthcare System).

Loe edasi

Puhastuseksperdil täitus veerandsada!

Tervitame ja täname kõiki endiseid ja praeguseid kolleege, kliente ja koostööpartnereid. Üheskoos on olnud tore ja õpetlik maailma puhtamaks muuta!

Loe edasi

Teadlik tegutsemine lutikatega

Viimastel nädalatel on meediasse jõudnud muret tekitavad teated Prantsusmaal valitsevast olukorrast seoses lutikatega. Tegemist on pandeemialaadse olukorraga, kus lutikad on vallutanud inimeste elamised, ühistranspordi jne. Ametliku statistika järgi on Prantsusmaal juba varasemalt kulunud lutika tõrjele aastas umbes 230 milj eurot. Kuidas valmis olla meil Eestis? 

Loe edasi