fbpx

Projekti tulemused

1. INSTA800 kasutamise põhimõtted läbi kasutuskogemuste kaardistamise

Juhendmaterjal on loodud selgitamaks standardi INSTA 800 kasutajatele erinevaid situatsioone, mis on seotud puhastusteenuse müümise, ostmise ja hindamisega. Käsiraamat annab praktilisi nippe probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks, mis võivad tekkida standardi INSTA 800 kasutamisel puhastusteenuse ostmisel/müümisel/hindamisel.

Selle juhendi koostamiseks intervjueeriti 77 ettevõtet erinevates riikides (Eesti 16, Läti 1, Soome 15, Island 3, Rootsi 15, Taani 27), kus kasutatakse standardit INSTA 800.

Juhised:

2. Koristusaegade maatriksid viiele tüüpruumile

Aruandes esitatakse ajamõõtmiste tulemused, et teha kindlaks, kuidas mustuse kogus ja soovitud puhtusaste mõjutavad puhastusaega. Aega mõõdeti viies standardruumis: kontori-, tualett- ja klassiruum, koridor ning trepp. Kontoriruumi mõõtmised tehti ruumides, kus on nii kõva- kui ka vaipkattega põrand. Selle aruande koostamiseks tehti üle 800 ajamõõtmise Eestis, Soomes, Lätis ja Rootsis. Mõõtmised tõid esile, kuidas määrdumine ja soovitud kvaliteeditase mõjutavad puhastusaega, kui tähtis on mõista standardi sisu, osata tuvastada mustust ja kui olulised on koristusalased teadmised. Saadud andmete alusel saab analüüsida, kui palju suurendab kvaliteeditaseme tõstmine puhastuskulu, kuna tööjõukulud moodustavad puhastuskuludest suurima osa. Mõõtmistega tehti kindlaks ka asjaolud, mis võimaldavad nii kliendil kui ka teenusepakkujal puhastuskulusid vähendada.

Maatriksid:

Lühiraportid:

3. Efektiivsed koolitusprogrammid ja -metoodikad INSTA800 teadmiste tasemetele 

Viisime läbi eksperimentaalsed koolitused suvel 2022. Koolituste tulemusel ja katsetustel saame nüüd pakkuda kõige tõhusamad viisid, kuidas standardi kasutajaid õpetada, et aidata kaasa standardi efektiivsele kasutusele. Teadmiste tase 2 koolitusprogramm- ja metoodika on mõeldud kasutamiseks puhastusteenindajatele. Teenuse tellija teadmiste tase 1 koolitusprogramm- ja metoodika on mõeldud kasutamiseks kliendile.

Juhendid

4. Mõõtevahenditega kontrollimine

Rootsi partneril Boragol on laialdased kogemused instrumentidega mõõtmisel; kõigil partneritel seda pole ja igal pool mõõtmist ei tehta. Siin on videod ja fotod läike ja tolmu mõõtmisest

Läike mõõtmine

Tolmususe mõõtmine

 

Artiklid

Vaata kõiki

6 nippi tolmust vabanemiseks

Tolmu on kõikjal, seda lihtsalt tekib. Tolm on mustus, millel võib olla meie tervisele otsene mõju. Peale tolmuallergia on sellel otsene mõju ka täiesti tervete inimeste tervisele, kuna tolmustes ruumides võib olla õhus tavapärasest rohkem hallituseoseid. Tolmu ja eoste sissehingamisel kulub organismil teatud hulk jõuvarusid nendega toimetulekuks, mille tulemusena meie immuunsus langeb. Kui sellises kurnatud olekus puutub inimene kokku mõne viirusega, siis haigestub ta suurema tõenäosusega. Sellises ruumides tunneme sageli ennast ka väsinuna.

Loe edasi

Koristusvaldkonna ametihaigused ja töösse suhtumine

Puhastusteenindajad ja puhastustööde juhid tunnevad, et nende töö on väga tähendusrikas. Küll aga kogevad nad füüsilist ja psühholoogilist stressi, mida mõjutab ka töökeskkond.

Loe edasi

10 nippi köögi puhastamiseks

Köök on kodu osa, kus pererahvas veedab tavaliselt palju aega. Söögivalmistamisega kaasneb ka paratamatult palju mustust- eeskätt rasvane mustus, kuid tekib ka tolm, maha kukkunud puru, söögijäätmed ning lisaks veel kraanikausis sete ja märg mustus. Seega köögis on palju erinevat liiki mustust, mis meid kimbutab. Samas on köögi puhtus oluline, kuna tegemist on toiduainetega kokku puutuvate pindadega.

Loe edasi

Kui palju aega kulub keskeltläbi kodu koristamisele?

Aeg on korvamatu ressurss. Igapäeva elus kuuleme ikka ja jälle inimesi kurtmas, et ei ole aega ja elutempo on liiga kiire. Ööpäevas on 24 tundi. See, milline väärtus sellel ajal on ja kui nauditavalt seda veedame, sõltub iga inimese enda otsusest.

Loe edasi